آیا ترکیدن آپاندیس باعث مرگ انسان می شود؟

الو دکتر 1397/09/20 1397/09/20


آپاندیس یک زائده در قسمت راست و پایین شکم است که بین روده بزرگ و روده باریک قرارگرفته و طول آن 10 سانتیمتر و قطرش حدود 3 میلیمتر است. اهمیت آن نیز به این دلیل است که در تقویت سیستم ایمنی افراد مؤثر است. اگر مجرای آپاندیس مسدود شود و التهاب پیدا کند، ورم حاد آپاندیس ایجادشده و نیاز جدی به جراحی می یابد. دهه دوم و سوم زندگی که سنین 15 تا 40 سالگی را در بر می گیرد شایع ترین سن ابتلا به این بیماری است و در سنین کمتر از 10 سال و بالاتر از 50 سال کمتر مشاهده می شود. اگر تشخیص زمانی انجام پذیرد که آپاندیس هنوز سوراخ نشده باشد جراحی سخت نیست و برای از بین بردن عفونت، مدت کوتاهی آنتی بیوتیک تجویز می شود.

اما اگر این بیماری به موقع تشخیص داده نشود و پیشرفت کند منجر به سوراخ شدن آپاندیس می شود که درنتیجه عفونت در شکم منتشرشده و به مرگ بیمار منتهی می شود.

953 بازدید کل ، 6 امروز

  

3 پاسخ تا “آیا ترکیدن آپاندیس باعث مرگ انسان می شود؟”

 1. احسان در 1398/03/05 @ 6:43 ق.ظ

  سلام برادرم چند روز پیش جراحی برداشتن آپاندیسرا انجام داد اما در پرونده بیماری او نوشته اند که آپاندیس ترکیده و الان 10 روز از جراحی او میگذرد .
  خواهشا فقط بگین که الان برادرم بخاطر پارگی اپاندیس خطر غفونت یا هر خطر دیگری را از سر گذزانده است یا اینکه با عوازضی روبرو خواهد بود ؟
  تو رو خدا جواب بدین که چکار باید بکنیم چون شنیده ام پارگی آپاندیس منجر به … میشود !

  • نادر صمیمی در 1398/03/05 @ 3:21 ب.ظ

   ببین چه پاره بشه چه قبل پارگی وقتی جراحی انجام بشه خطر رفع می شه دیگه اما بهتره از پزشک جراحش سوال کنی. نوشتی الان 10 روز گذشته! خب مگه چند روز بعد از عمل وقت معاینه ندادن؟! اگه مشکل یا خطری باشه حتما می گفتن بهتون دیگه.

  • سلام
   بله ترکیدن آپاندیس (قبل جراحی) منجر به پخش شدن عفونت در ناحیه شکم می شود و در بدترین حالت می تواند منجر به مرگ شود.
   جزئیات را حتماً باید از پزشک معالج پرس و جو نمایید.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر