آیا هویج قدرت بینایی را افزایش می دهد؟

دانش و فناوری, راهنما 1396/12/23 1396/12/23


بعضی از چشم پزشکان می گویند شما هرگز خرگوشی را ندیده اید که عینک بزند! اما حقیقت این است که خوردن هویج باعث نمی شود شما بهتر ببینید.

این که خوردن هویج برای چشمانتان سودمند است، واقعیت دارد. هویج دارای بتاکاروتن است. هنگامیکه بتاکاروتن وارد بدن می شود، به ویتامین آ تجزیه می شود؛ ویتامینی که بدن برای حفظ بینایی عادی به آن نیاز دارد. اما چیزی که حقیقت ندارد، این است که خوردن غذاهایی دارای ویتامین آ قدرت بینایی شما را افزایش می دهد.

بیشتر مردم در کشورهای پیشرفته به عنوان بخشی از برنامه ی غذایی خود، به میزان کافی ویتامین آ دریافت می کنند و ویتامین آ اضافی هیچ قدرت اضافی به چشمان آنها نمی دهد. ولی در کشورهایی که با کمبود غذاهای سالم روبرو هستند، خیلی از مردم از کمبود ویتامین آ رنج می برند. آنها حتی ممکن است در اثر کمبود ویتامین آ دچار کوری شوند. در این مورد خاص بی گمان خوردن هویج به تقویت بینایی کمک خواهد کرد.

اگرچه هویج بینایی شما را قوی تر نمی کند، دریافت میزان مناسبی از ویتامین آ بسیار مهم است. شما افزون بر هویج، می توانید با خوردن تخم مرغ و شیر میزان مورد نیاز روزانه ی ویتامین آ بدن خود را دریافت کنید. فراموش نکنید: یک برنامه ی غذایی متعادل با انواع ویتامین ها هم چشمان شما را و هم کل بدنتان را سالم و قوی نگه می دارد.

بدون برچسب

456 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر