خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

برگ خنجری

گلخونه 1396/05/24

گیاهی که امروز قرار است به شما معرفی کنیم یک گیاه خشن و پرتوقع است امّا قرارگرفتن آن در گوشه خانه شوکت و جلال خاصی دارد.

صحبت از برگ خنجری است که اگر حواستان نباشد، می تواند به راحتی دست و صورت تان را خراش بیندازد. برگ خنجری متعلق به گونه آگاواکیا (Agavaceae) است، گونه ای که به مناطق گرمسیری و پرباران مثل کشورهای استوایی تعلق دارد.

این گیاه همانطور که در ابتدای این مطلب به آن اشاره شد از نظر عناصر اصلی یعنی نور و آب بسیار پرتوقع و حساس است و اگر هر روز فرصت رسیدگی به آن را ندارید از همین الان بهتر است که بی خیال نگهداری و پرورش آن شوید.

شرایط نگهداری

نور: این گیاه به نور زیاد احتیاج دارد، همینجا یک نکته را تأکید کنم که برخی فکر می کنند وقتی می گوییم گیاه نور زیاد می خواهد یعنی آن را مقابل آفتاب قرار دهیم، در صورتی که نور الزاماً گذاشتن گیاه مقابل خورشید نیست بلکه در بیشتر مواقع گیاهانی مثل همین برگ خنجری به نور زیاد در فضای کلی خانه یا اتاق احتیاج دارند و نه نور مستقیم خورشید.

آبیاری: برگ خنجری را باید هر روز آبیاری کرد، خاک آن همیشه باید مرطوب باشد و اگر خاکش خشک شود خیلی زود گیاه تان را از دست خواهید داد.

دما: گفتیم که اصالت این گیاه به مناطق گرمسیری باز می گردد پس مراقب باشید که برگ خنجری را در دمای پایین نگهداری نکنید، این گیاه به سرما شدیداً حساس است. یک نکته دیگر را هم تأکید کنم وقتی می گوییم هوای گرم می خواهد منظور این نیست که برگ خنجری تان را کنار بخاری، رادیاتور شوفاژ و… قرار دهید بلکه دمای کلی محل نگهداری مورد نظر است.

خاک: بهترین نوع خاک برای برگ خنجری خاک برگ است که ph آن قلیایی باشد. در این میان کود لازم برای تکمیل تغذیه را فراموش نکنید.

نظافت: این گیاه در صورت تمیزی جلوه خاصی به خانه شما خواهد بخشید، هر هفته با دستمال اسفنجی مرطوب برگ های آن را تمیز کنید همچنین می توانید برای برگ ها ماهی یکبار از براق کننده های شیمیایی هم بهره ببرید تا درخشش خاصی به خانه شما ببخشد.

ارسال نظر

 • چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  با در 1397/04/07 - 0 نظرات

  طرح رجیستری برای این است که گوشی های قاچاق در شبکه موبایل کشور با محدودیت مواجه شوند. اما چگونه از رجیستری موبایل خریداری شده مطمئن شویم؟

 • آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  این ایده که همیشه قبل از شارژکردن مجدد باتری، باید شارژ آن را تا آخر مصرف کرد، زمانی ایده ی درستی بوده است، اما در مورد باتری های امروزی صحت ندارد. در سال های دور باتری های «نیکل-هیدرید فلز» (Nickel-metal hydride یا NiMH) و باتری های «نیکل-کادمیم» (Nickel-Cadmium یا NiCad) باب بودند. این نوع باتری […]

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

 • کف پوش خانه ات را بشناس

  کف پوش خانه ات را بشناس

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  از دیرباز، پوشش بیشتر اتاق های خانه ایرانی فرش بوده است. اما با مدرن شدن زندگی ها، افراد ترجیح می دهند بخشی از خانه و محل زندگی خود را از کفپوشی جدای فرش بپوشانند تا ظاهر متفاوت و زیباتری به محیط ببخشد. انواع سرامیک ها، سنگ ها و پارکت ها ازجمله کفپوش هایی است که […]

تلویزیون اینترنتی لنز