برگ قاشقی یا پیرومیا

راهنما, گلخونه 1396/05/09 1396/05/09


اگر در نگهداری گل و گیاه تازه کار هستید و چندان اطّلاعات و تجربه ای در این زمینه ندارید و نمی خواهید داغ خشک و زردشدن یک گیاه در همین اوّل کار حسابی شما را ناامید و پژمرده کند، پیشنهاد می کنیم سراغ گیاهی بروید که امروز برای شما معرفی می کنم.

برگ قاشقی یا پیرومیا برای هر تازه کاری مناسب است، گیاهی که با برگ های تپل و گوشتی و رنگ سبز تیره طراوات و زیبایی خاصی را به گوشه ای دنج از خانه شما می بخشد و در برابر آن حداقل انتظارها را در نگهداری دارد.

رمز و راز نگهداری

نور: بگذارید از نور شروع کنیم، برگ قاشقی به نور غیرمستقیم و کم نیاز دارد، گوشه دنجی از خانه کنار پنجره برای آن کفایت می کند و به درخشش ادامه می دهد.

آبیاری: باور کنید قاشقی را نباید زیاد آب داد، دشمن این گیاه آبیاری است، در زمستان هفته ای یکبار و در تابستان در بهترین حالت هفته ای دوبار یا سه روز در میان، آب دادن زیاد باعث فاسد شدن ریشه ها و بروز انواع حملات قارچی و آفت زدگی به این گیاه می شود. این گیاه به رطوبتی حدود 50 درصد نیاز دارد. رطوبت بیشتر باعث افتادن برگ های آن می شود، پس اصلاً مناسب آب و هوای شرجی نیست.

دما: مخلوطی از خاک باغچه، ماسه و پیت، خاک مناسب پیرومیاست. هرچه عمق خاک بیشتر باشد ریشه های ظریف گیاه از پوسیدگی مصون تر می مانند.

تغذیه: برای کوددهی به این گیاه از کودهای مایع یا جامد مخصوص گیاهان زینتی استفاده کنید و هر 15 روز یکبار گیاهتان را تغذیه کنید.

چند «اگر» مهم…

  • اگر برگ های قاشقی تان خم شد گیاه تشنه و نیازمند آبیاری است.
  • اگر گیاه تان رنگ پریده شد، نشان دهنده کمبود مواد غذایی است. کوددهی هر دوهفته یکبار برای گیاه لازم است.
  • اگر برگ ها کمرنگ و کم جان شد و به سفیدی و زردی گرایش داشت، گیاه را به جای کم نورتر ببرید.
  • اگر برگ و ساقه سیاه شد به دلیل آبیاری بیش از حد است.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر