بستن اجباری در آیفون

همواره روی هر دستگاه هوشمندی با هر سیستم عاملی ممکن است یک برنامه با مشکل در اجرا همراه شود یا در اثر تداخل با یک اپلیکیشن دیگر، منابع دستگاه را اشغال کرده و حتی موجب هنگ کردن سیستم عامل شود. در چنین شرایطی بستن اپلیکیشنی که مشکل ساز است بهترین راهکار به شما می رود و روش انجام اینکار در اغلب دستگاه های هوشمند نیز مشخص است. در تلفن های همراه مجهز به سیستم عامل آی او اس نیز بستن اجباری برنامه ها کار دشواری نیست، ولی با توجه به اینکه آیفون جدید فاقد کلید صفحه اصلی (Home) است شاید فکر کنید بستن اجباری برنامه ها در این مدل حذف شده است.

اگر شما نیز آیفون دارید و دنبال روشی برای بستن اجباری برنامه ها هستید، می توانید ضمن آشنایی با روش بستن اجباری برنامه ها در مدل های قدیمی تر، بخش دوم این ترفند را که آموزش انجام اینکار در آیفون 10 است، مطالعه کنید.

بستن اجباری در آیفون 8 و مدل های قدیمی تر

  1. در هر برنامه یا صفحه ای از سیستم عامل که هستید، دوبار کلید صفحه اصلی (Home) را فشار دهید.
  2. در صفحه برنامه های اخیر با کشیدن برنامه ها به سمت چپ یا راست، اپلیکیشن موردنظر را انتخاب کرده و با کشیدن اپلیکیشن به سمت بالا، عملیات بستن اجباری را برای آن اجرا کنید.
  3. برای بستن برنامه های بیشتر می توانید مرحله 2 را تکرار کنید. در پایان نیز برای خروج از فهرست برنامه های اخیر، یک مرتبه کلید صفحه اصلی را فشار دهید.

بستن اجباری در آیفون 10

  1. در هر برنامه یا صفحه ای که هستید، از سمت پایین، صفحه را به بالا بکشید تا صفحه اصلی برای شما در دسترس قرار گیرد.
  2. حالا دوباره صفحه را کمی به بالا بکشید و در میانه های صفحه توقف کنید.
  3. فهرست برنامه های اخیر برای شما بازشده و می توانید ضمن انتخاب هریک از اپلیکیشن های موردنظر با حرکت به چپ و راست، پس از انتخاب اپلیکیشن موردنظر، آن را به سمت بالا کشیده و به بیرون از صفحه پرتاب کنید تا عملیات بستن اجباری روی آن اجرا شود.
  4. برای بستن فهرست برنامه های اخیر کافیست دوباره صفحه را از پایین به بالا بکشید تا صفحه اصلی نمایان شود.