بهارستان؛ بهشت موسیقی

بهارستان؛ بهشت موسیقی
  • اگر اهل ساز و آواز و ابزار و وسایل موسیقی هستید برای خرید این اقلام با تنوع بیشتر و قیمت مناسب، باید سری به یکی از بورس های لوازم موسیقی در میدان بهارستان، خیابان مصطفی خمینی بزنید. در این راسته مغازه های کوچک و بزرگی وجود دارد که قدمت بعضی از آنها در فروش ساز به نیم قرن هم می رسد.
  • کتاب های مرتبط با موسیقی و وسایل موردنیاز جانبی مثل تیونر، مترونوم، انواع سیم برای سازهای زهی، انواع پوسته برای سازها، آرشه، مضراب، پیک و… در این راسته بازار به فروش می رسد.
  • راسته بازار موسیقی در میدان بهارستان از جنوب به محله سرچشمه، از شمال به خیابان بهارستان و فخرآباد و محله دروازه شمیران، از غرب به خیابان جمهوری اسلامی، باغ سپهسالار و چهارراه سیدعلی و از شرق به خیابان مجاهدین اسلام محدود می شود؛ جایی که پاتوق اصلی فروش ساز در ایران است و بسیاری آن را بهشت اهالی موسیقی می دانند.
  • علاوه بر انواع ساز در صورتی که به دنبال تأمین قطعه کمیابی برای تعمیر ساز خود هستید به احتمال بسیار زیاد در این راسته بازار آن را پیدا می کنید. همچنین خدمات تعمیرات و تنظیمات ساز نیز در این راسته بازار انجام می شود؛ گرچه قیمت سازها از چندصدهزار تا چندین میلیون تومان بنابر سازنده و کیفیت صدای آن متغیر است اما وسایل جانبی قیمت مشخصی دارند.
  • اگر تازه وارد عرصه موسیقی شده و قصد خرید ساز دارید، پیشنهاد می شود حتماً یک نفر وارد به ساز و موسیقی را همراه خودتان ببرید زیرا اطلاعات عرضه شده توسط فروشنده ها در این زمینه کمک زیادی به شما نمی کند. بسیاری از فروشندگان، خریدار و فروشنده ساز دست دوم هم هستند، پس با کمی حوصله و دقت می توانید ساز دست دوم سالم با قیمتی مناسب پیدا کنید.
  • با توجه به قرارگرفتن این راسته بازار در محدوده طرح ترافیک و تنگناهای استفاده از وسایل نقلیه شخصی مانند جای پارک و خطر جریمه شدن، بهترین شیوه دسترسی آسان به این راسته بازار از طریق وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و تاکسی است.