بهترین افزونه های دانلود برای کروم

 1. Chrono Download Manager
  برترین افزونه مدیریت دانلود را باید با اختلاف فاحش Chrono دانست. این ابزار قدرتمند کارایی بسیار بالایی برای دانلود با سرعت بالا و اتّصال چندگانه دارد و با بخش مدیریتی خود، دسترسی به فایل ها را راحت می کند. ابزارهای بسیار کارآمدی برای دانلود دسته ای عکس ها، ویدئوها و فایل های صوتی موجود در صفحات در اختیار دارد و به شما برای دانلود محتویات صفحات وب کمک می کند. با نصب این افزونه جدا از بی نیاز شدن نسبت به بسیاری از امکانات برنامه های مدیریت دانلود ویندوزی، امکانات بسیار بیشتری نیز روی مرورگر خواهید داشت.
 2. Turbo Download Manager
  این افزونه شباهت زیادی به Chrono دارد، با این تفاوت که امکانات دانلود فایل از صفحات وب را در خود نمی بیند. البته همین تغییر باعث شده که اجرای آن بسیار سبک تر از Chrono باشد و برای دستگاه های ضعیف تر نیز کارآمد ظاهر شود. امکان اتّصال چندگانه برای دانلود سریعتر، دانلود ویدئو از سایت های ویدئویی و عملکرد عالی هنگام دانلود فایل های حجیم از مهمترین امکانات این برنامه به شمار می رود. امّا با این حال سعی دوباره برای دانلود فایل های خراب در بازه های زمانی متفاوت ازجمله مشخصه های خاص Turbo محسوب می شود.
 3. Flash Video Downloader
  در گذشته فقط افزونه های مخصوص نرم افزارهایی مثل IDM بودند که به شما اجازه دانلود فایل های ویدئویی درون صفحات را می دادند امّا هم اکنون شما این کار را به راحتی می توانید با افزونه Flash Video Downloader انجام دهید. این ابزار تقریباً برای تمام سایت های ویدئویی به درستی کار می کند و امکان دانلود با کیفیت های موجود را نیز به شما خواهد داد؛ علاوه بر این با توجه به محیط مخصوص خود برای نمایش فایل های دانلود شده، دسترسی شما به آن فایل ها را نیز ساده می کند.
 4. FBDown Video Downloader
  عملکرد این برنامه تقریباً در تمامی موارد شبیه به Flash Video Downloader است، تنها موضوع مهم این است که این افزونه تمرکز بیشتری برای شبکه های اجتماعی معروف دارد و به شما امکان دانلود با فرمت ها و کیفیت های مختلف را می دهد و امکان ذخیره به صورت فایل صوتی را نیز فراهم کرده است. در نظر داشته باشید که برخلاف اسم FBDown، این افزونه به هیچ وجه تنها مختص فیسبوک نبوده و روی اکثر محتواهای ویدئویی به خوبی کار خواهد کرد.
 5. Social Video Downloader
  خیلی وقت ها کاربران علاقه دارند که فیلم های حساب های عمومی شبکه های اجتماعی ازجمله اینستاگرام را ذخیره کنند و برای آینده داشته باشند. برنامه هایی مثل Social Video Downloader برای حل این مشکل پدید آمده اند و با افزودن آنها به مرورگر کروم به راحتی می توانید محتوای این دست شبکه ها را دانلود کنید. از این برنامه می توان برای دانلود فیلم، عکس و حتی موسیقی های سایت هایی چون ساندکلاد استفاده کرد.

نحوه نصب افزونه ها در کروم

برای اینکار کافیست به آدرس https://chrome.google.com/webstore رفته و اسم افزونه مورد نظر خود را جستجو کنید. هنگام اعلام نتایج، گزینه Extensions را انتخاب کنید تا فقط افزونه ها به شما نمایش داده شوند. حالا روی Add to chrome کلیک کنید تا صفحه اصلی افزونه باز شود و بعد دوباره روی Add کلیک کنید. پیغامی ظاهر خواهد شد که باید آن را تأیید کنید تا افزونه به مرورگر شما اضافه شود. حالا می توانید از آن استفاده کنید.