تمیزکاری کیفی!

راهنما 1398/03/07 1398/03/07


کیف هم مانند انواع کفش و لباس وقتی در معرض آلودگی های هوا قرار می گیرد، کثیف می شود و نیاز به تمیزکردن دارد اما تمیزکردن کیف ها بسته به جنسی که دارند، با هم متفاوت است.

گاهی ممکن است با روشی غیراصولی، نه تنها نتوانید کیف را تمیزکنید، بلکه آن را هم خراب کنید، اما به طور کلی نکاتی را باید برای نگهداری و تمیزکردن کیف ها رعایت کنید.

علاوه بر این که کیف ها را به طور منظم تمیز می کنید، از کرم های محافظ هم روی آنها استفاده کنید تا ماندگاری شان بالا برود. اگر هرروز از یک کیف استفاده می کنید، هفته ای یکبار آن را با صابون و آب گرم بشویید. صابون مایع را در آب گرم حل کنید و پارچه ای را به آن آغشته کرده و کیف را با آن تمیزکنید. برای جلوگیری از خراب شدن بافت کیف های چرم، آنها را به همین روش بشویید. هرگز برای تمیزکردن یا لکه زدایی کیف هایتان از دستمال مرطوب کودک، سرکه یا هرنوع ترکیب خانگی استفاده نکنید. بسیاری از این مواد شیمیایی به رنگ آن آسیب می زند و چرم را خشک می کند. پاک کردن لکه جوهر چه جدید باشد و چه قدیمی، کار شما نیست و باید توسط متخصص این کار انجام شود. روی لکه های چربی آب نریزید. به خاطر داشته باشید که برای تمیزکردن هرنوع کیفی از ماده شوینده مخصوص به آن استفاده کنید؛ مثلاً موادی که برای شستشوی کیف چرم مناسب است، برای تمیزی کیف های جیر مناسب نیست و حتماً قبل از شروع کار، ماده شوینده را در گوشه ای از کیف آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که مایع بکاررفته می تواند مفید باشد. سعی کنید برای این که کارتان راحت تر شود، زمانیکه از کیف استفاده نمی کنید، آن را داخل کیسه ای بگذارید تا کثیف نشود. یکی از نکاتی که برای استفاده از کیف ها باید به آن توجه داشته باشید، این است که هرگز کیف های رنگ روشن را با لباس های تیره استفاده نکنید چراکه ممکن است تیرگی رنگ لباس به کیف منتقل شده و رنگ آن را تحت تأثیر قرار دهد که خیلی سخت پاک می شود. حواستان باشد که برای پاک کردن لکه ها از روی کیف های مختلف از محلول های پاک کننده ای که به رنگ کیف آسیب می رسانند، استفاده نکنید. اگر کیف تان بوی نامطبوع گرفته، مقداری بکینگ پودر را درون کیسه ای بریزید و به مدت 24 ساعت داخل کیف بگذارید. این پودر بوی نامطبوع را از بین می برد.

کیف چرم: برای تمیزکردن این نوع کیف ها محلول آب گرم و صابون را با هم ترکیب کنید و با پارچه نرمی روی پارچه داخلی و سطوح خارجی آن بکشید تا تمیزشود. برای تمیزکردن دوباره کیف، از پارچه نم دار دیگری برای زدودن صابون روی کیف استفاده کنید و درانتها هم آن را خشک کنید. آب گرم و آب صابون لکه آب و کثیفی ها را به خوبی تمیز می کند.

کیف جیر: برای از بین بردن لکه ها از روی کیف های جیر از یک پاک کن یا گیره کاغذ استفاده کنید. به آرامی روی لکه ایجادشده بکشید تا جایی که لکه از بین برود. بعد از آن، کیف را با پارچه تمیزی بشویید.

کیف چرم مصنوعی و PVC: بسیاری از چرم های مصنوعی از جنس پلاستیک یا مواد وینیل هستند که بیشتر با صابون ملایم یا مواد شوینده تمیز می شوند. برای این کار، مقداری صابون را با آب گرم مخلوط و سطح کیف را با آن محلول تمیزکنید.

کیف کتان و پارچه ای: برای تمیزکردن این قبیل کیف ها، آنها را داخل یک ظرف آب گرم خیس کنید و به آن صابون مایع و مایع شوینده اضافه کنید و سپس با پارچه ای نرم، آن را تمیزکنید.

کیف حصیری و قلاب بافی: بیشتر کیف های حصیری با اسپری رنگ آمیزی می شوند که با شستشو به مرور از بین می رود. بنابراین بهترین راه برای از بین بردن آلودگی ها، استفاده از یک دستمال مرطوب است. برای تمیزشدن بین حصیرها، بهتر است از یک مسواک یا فرچه کمک بگیرید و آلودگی ها و گردوغبار بین حصیرها را از بین ببرید. برای از بین بردن آلودگی های مقاوم هم می توانید از بخش های مختلف و کوچک جاروبرقی برای مکش گردوغبارهای مقاوم استفاده کنید.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر