توقف هشدارهای اطلاع رسانی

راهنما, فوت و فن 1396/09/29 1396/09/29


این روزها هنگام مراجعه به بسیاری از سایت ها پیامی برای شما نمایش داده می شود که در صورت قبول آن ممکن است پیام های اطلاع رسانی مختلفی را از آن سایت روی مرورگر خود دریافت کنید.

اطلاع رسانی سایت ها به کاربران خود به این روش کار جالبی است، اما متأسفانه نمایش این هشدار در مرورگر هنگام مراجعه به خیلی از سایت ها برای کاربران اذیت کننده است و این روزها اکثر کاربران نیز با مشاهده این هشدار، گزینه عدم تأیید را انتخاب می کنند.

اگر شما هم جزو کاربرانی هستید که از نمایش این پیام هشدار و کسب اجازه برای نمایش اعلان ها توسط مرورگر خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم با اجرای این ترفند، یکبار برای همیشه این هشدارها را غیرفعال کنید:

کروم

روی آیکون منوی اصلی کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

در انتهای صفحه تنظیمات روی لینک Advanced کلیک کرده و در بخش Privacy and security روی گزینه Content Settings کلیک کنید.

اکنون به بخش Notifications مراجعه کنید.

کلید وضعیت مقابل گزینه (Ask before sending (recommended را به حالت غیرفعال تغییر دهید تا عبارت موجود در مقابل آن نیز به Blocked تغییر کند.

از حالا به بعد به صورت پیشفرض پاسخ عدم اجازه برای اینگونه سایت ها انتخاب می شود و هیچ پرسشی مبنی بر کسب اجازه برای نمایش پیام های اطلاع رسانی به شما نمایش داده نخواهد شد.

نکته: سایت هایی که قبل از این توسط شما در فهرست مجاز قرار گرفته باشند، بعد از این نیز قادر به ارسال اعلان های خود برای شما خواهند بود.

فایرفاکس

مرورگر فایرفاکس در تنظیمات عادی خود گزینه ای برای غیرفعال کردن کامل اعلان ها در اختیار شما نمی گذارد، اما در تنظیمات پنهان آن می توانید این تغییرات را اعمال کنید. برای انجام این کار عبارت about:config را در نوار آدرس مرورگر وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید.

با کلیک روی گزینه I accept the risk مراحل کار را ادامه دهید.

در کادر جستجو عبارت notifications را تایپ کرده و روی گزینه dom.webnotifications.enabled دوبار کلیک کنید تا مقدار اختصاص یافته به آن به false تغییر کند.

نکته: با اجرای مراحل گفته شده، به صورت کامل نمایش اعلان ها در مرورگر غیرفعال می شود و اگر سایتی قبل ‌از این نیز اجازه ارسال اعلان به شما را داشته باشد از این پس قادر به اطلاع رسانی به این روش نخواهد بود.

مایکروسافت اج

متأسفانه این مرورگر هیچ گزینه ای برای غیرفعال کردن کلی اعلان ها در اختیار کاربران قرار نداده و اگر هنگام مشاهده هشدار کسب اجازه در یک سایت، گزینه عدم موافقت را انتخاب کنید، این انتخاب در حافظه مرورگر ثبت شده و دوباره در این باره از شما سؤال نخواهد شد، اما این سؤال برای دیگر سایت ها تکرار می شود.

سافاری اپل

بعد از اجرای مرورگر از منوی Safari روی Preferences کلیک کنید.

از بالای صفحه روی تب Websites کلیک و در ادامه از نوار کناری گزینه Notifications را انتخاب کنید.

از پایین صفحه علامت چک مارک کنار گزینه Allow websites to ask for permission to send push notifications را غیرفعال کنید.

بدون برچسب

347 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر