دستمال توالت استاندارد بخرید

راهنمای خرید 1398/04/10 1398/04/10


به طور متوسط سالانه در آمریکا حدود 21 هزار دستمال توالت مورد استفاده قرار می گیرد که آمار کمی نیست. به دلیل تماس نزدیکی که این دستمال ها با پوست بدن دارند، باید هنگام خرید دقت کنید که جنس و کیفیت مناسب را داشته باشد تا مشکلی ایجاد نکند. دستمالی که کیفیت خوبی نداشته باشد، علاوه بر ایجاد حساسیت پوستی، ممکن است باعث ایجاد عفونت در بدن شود. معمولاً دستمال هایی که دولایه به بالا هستند، قدرت جذب بالاتری دارند که این مسأله را باید هنگام خرید مدنظر قراردهید. حتماً دستمال های توالت را از مراکز معتبر خریداری کرده تا از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید. اندازه برگ های دستمال بسته به کارخانه تولیدکننده متفاوت است اما هرچه بزرگتر باشد، حجم آبگیری آن بالاتر می رود.

بهترین دستمال کدام است؟

کیفیت بالای دستمال توالت معمولاً با معیار نرمی، مقاومت و جذب بالای آب مشخص می شود. در کارخانه های روز دنیا معمولاً با دمیدن باد در بافت دستمال، آن را نرم می کنند. اما مقاومت دستمال دربرابر رطوبت معیار دیگری است که اهمیت زیادی دارد. معمولاً در فرآیند تولید، با افزودن مواد شیمیایی به بافت دستمال، آن را مقاوم تر کرده و باعث می شوند با جذب آب، الیاف آن از هم نپاشد. این موضوع از آنجا مهم است که وقتی دستمال آب را جذب می کند، ممکن است نرمی خود را هم از دست بدهد. ترکیب این دو ویژگی با هم، کیفیت دستمال را بالا می برد. از مهمترین معیارهای خرید یک دستمال توالت مناسب و استاندارد این است که فاقد پرز باشد و بعد از خیس شدن، به صورت فیتیله ای به پوست بدن نچسبد.

مقاومت در برابر آب

به طور طبیعی، کاغذ وقتی در معرض آب و رطوبت قرار می گیرد، مقاومت خود را از دست می دهد. زمانی که بافت دستمال توالت بیش از 15 درصد قدرت خشکی خود را هنگام خیس شدن کامل با آب حفظ کند، می توان گفت که دستمال مقاومت بالایی نسبت به رطوبت و آب دارد. در فرآیند خشک کردن، ورق دستمال توالت به سیلندر فولادی بزرگی متصل می شود تا خشک شده و سپس با تیغه ای فلزی از آن جدا می شود. در این هنگام، ورقه ها به صورت رول در می آید و در عین نرم شدن، از مقاومت و چگالی آن کمی کاسته می شود. بافت دستمال توالت در نتیجه نوعی فناوری که بافت آن را خشک می کند، به شکل دستمال های امروزی در می آید تا در رطوبت هم شکل خود را حفظ کند. اما ایجاد تعادل میان مقاومت و نرمی دستمال های توالت، بزرگترین چالشی است که در این میان وجود دارد.

دستمال های بدون کلر

موقع خرید توجه داشته باشید که دستمال توالت فاقد کلر باشد، معمولاً در فرآیند تولید در کارخانه، به منظور سفیدکردن دستمال ها از ماده کلر استفاده می کنند. این ماده به دلیل ویژگی آلایندگی محیط زیست و آب، دوستدار محیط زیست نبوده و بهتر است از این دستمال ها استفاده نکنید.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر