دومین قهرمانی متوالی ایران در مسابقات وزنه برداری جوانان جهان

دومین قهرمانی متوالی ایران در مسابقات وزنه برداری جوانان جهان

مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان 2017 در توکیو ژاپن به پایان رسید و ایران با 423 امتیاز عنوان قهرمانی را برای دومین سال متوالی به دست آورد.

تیم ملی وزنه برداری ایران با 8 وزنه بردار در این دوره از مسابقات شرکت کرد و توانست 2 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز توسط رضا بیرالوند، علی داوودی و رحمان اورامه کسب کند و در رده بندی مدالی ششم شد. بعد از ایران، ژاپن با 394 امتیاز دوم و چین با 391 امتیاز در مکان سوم ایستاد. اوت شدن علی داوودی در دسته فوق سنگین از اتّفاقات تلخ این دوره از مسابقات بود. البته ایران توانست در این دوره بعد از 5 سال صاحب مدال طلای مجموع جوانان جهان شود.

علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری بعد از قهرمانی تیم ملی جوانان اظهار داشت: «تیم جوانان بسیار پرتلاش ظاهر شدند. مطمئنم این جوانان با کمک مسئولان ورزش و همچنین پشتکار خودشان، در میادین آینده نیز می توانند مدال های خوشرنگی را برای ایران به ارمغان آورند.» او تصریح کرد: «تا پیکارهای جهانی و المپیک آینده، کار بسیار زیادی خواهیم داشت، امّا حتماً این جوانان در صورت حمایت حرف های زیادی برای گفتن در مسابقات آتی خواهند داشت.»

آیان: مطمئنم وزنه برداران ایران در مسابقات آتی مثل ستاره خواهند درخشید.

تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری درباره سطح مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان گفت: «حضور وزنه برداران ایرانی در هر رقابتی باعث افزایش سطح آن مسابقات می شود.» وی ادامه داد: «وزنه برداران جوان ایرانی عملکرد خوبی داشتند و حتّی نفراتی که نتوانستند موفّق باشند معلوم بود در تمرینات شان این وزنه ها را زده اند، امّا شاید به دلیل استرس یا سطح بالای مسابقات نتوانستند عملکرد اصلی خود را به نمایش بگذارند.»

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری تصریح کرد: «با این اوصاف باید به این جوانان افتخار کرد چراکه آینده وزنه برداری هستند. مطمئنم در مسابقات آتی و المپیک ایرانی ها باز هم مثل ستاره خواهند درخشید.»