خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

دومین قهرمانی متوالی ایران در مسابقات وزنه برداری جوانان جهان

اخبار برگزیده ایران و جهان, ورزش, وزنه برداری 1396/04/03

دومین قهرمانی متوالی ایران در مسابقات وزنه برداری جوانان جهان

مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان 2017 در توکیو ژاپن به پایان رسید و ایران با 423 امتیاز عنوان قهرمانی را برای دومین سال متوالی به دست آورد.

تیم ملی وزنه برداری ایران با 8 وزنه بردار در این دوره از مسابقات شرکت کرد و توانست 2 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز توسط رضا بیرالوند، علی داوودی و رحمان اورامه کسب کند و در رده بندی مدالی ششم شد. بعد از ایران، ژاپن با 394 امتیاز دوم و چین با 391 امتیاز در مکان سوم ایستاد. اوت شدن علی داوودی در دسته فوق سنگین از اتّفاقات تلخ این دوره از مسابقات بود. البته ایران توانست در این دوره بعد از 5 سال صاحب مدال طلای مجموع جوانان جهان شود.

علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری بعد از قهرمانی تیم ملی جوانان اظهار داشت: «تیم جوانان بسیار پرتلاش ظاهر شدند. مطمئنم این جوانان با کمک مسئولان ورزش و همچنین پشتکار خودشان، در میادین آینده نیز می توانند مدال های خوشرنگی را برای ایران به ارمغان آورند.» او تصریح کرد: «تا پیکارهای جهانی و المپیک آینده، کار بسیار زیادی خواهیم داشت، امّا حتماً این جوانان در صورت حمایت حرف های زیادی برای گفتن در مسابقات آتی خواهند داشت.»

آیان: مطمئنم وزنه برداران ایران در مسابقات آتی مثل ستاره خواهند درخشید.

تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری درباره سطح مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان گفت: «حضور وزنه برداران ایرانی در هر رقابتی باعث افزایش سطح آن مسابقات می شود.» وی ادامه داد: «وزنه برداران جوان ایرانی عملکرد خوبی داشتند و حتّی نفراتی که نتوانستند موفّق باشند معلوم بود در تمرینات شان این وزنه ها را زده اند، امّا شاید به دلیل استرس یا سطح بالای مسابقات نتوانستند عملکرد اصلی خود را به نمایش بگذارند.»

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری تصریح کرد: «با این اوصاف باید به این جوانان افتخار کرد چراکه آینده وزنه برداری هستند. مطمئنم در مسابقات آتی و المپیک ایرانی ها باز هم مثل ستاره خواهند درخشید.»

ارسال نظر

 • چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  با در 1397/04/07 - 0 نظرات

  طرح رجیستری برای این است که گوشی های قاچاق در شبکه موبایل کشور با محدودیت مواجه شوند. اما چگونه از رجیستری موبایل خریداری شده مطمئن شویم؟

 • آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  این ایده که همیشه قبل از شارژکردن مجدد باتری، باید شارژ آن را تا آخر مصرف کرد، زمانی ایده ی درستی بوده است، اما در مورد باتری های امروزی صحت ندارد. در سال های دور باتری های «نیکل-هیدرید فلز» (Nickel-metal hydride یا NiMH) و باتری های «نیکل-کادمیم» (Nickel-Cadmium یا NiCad) باب بودند. این نوع باتری […]

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • کف پوش خانه ات را بشناس

  کف پوش خانه ات را بشناس

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  از دیرباز، پوشش بیشتر اتاق های خانه ایرانی فرش بوده است. اما با مدرن شدن زندگی ها، افراد ترجیح می دهند بخشی از خانه و محل زندگی خود را از کفپوشی جدای فرش بپوشانند تا ظاهر متفاوت و زیباتری به محیط ببخشد. انواع سرامیک ها، سنگ ها و پارکت ها ازجمله کفپوش هایی است که […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

تلویزیون اینترنتی لنز