دوچرخه شناسنامه دار

بازار 1398/08/24 1398/08/24


محمدرضا خادم منصوری
رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه

  • خوشبختانه صنف دوچرخه، صنفی باکلاس و دارای فروشگاه های مجاز و شیک است. بر این اساس مشتریان خرید دوچرخه نباید به دنبال خرید محصولات ارزان قیمت باشند بلکه باید این کالا را از فروشگاه های معتبر و با گارانتی که معمولاً یکساله است، خریداری کنند.
  • بازار دوچرخه، بازاری شناسنامه دار است، به نحوی که برخی انواع دوچرخه های تایوانی دارای شناسنامه هستند و فروشندگان به نمایندگی از شرکت مادر، علاوه بر گارانتی و خدمات پس از فروش، امکان تعویض دوچرخه معیوب با دوچرخه های نو را نیز فراهم کرده اند.
  • توجه داشته باشید فروشگاه های دارای پروانه کسب که بزرگ و شیک هستند، تلاش می کنند با پرهیز از عرضه دوچرخه بی کیفیت یا گرانفروشی این کالا، سابقه خود را خراب نکنند.
  • در صنف دوچرخه، تعداد واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب بسیار کم است. با وجود این، برای رسیدگی به شکایت های مشتریان، اتحادیه، کمیسیون حل اختلاف تشکیل داده که مصرف کنندگان می توانند نسبت به قیمت و کیفیت قطعات و دوچرخه و موتورسیکلت مطرح کنند.
  • مشتریان هنگام خرید دوچرخه و موتورسیکلت و قطعات یدکی آن حتماً فاکتورهای معتبر با مهر و امضای فروشنده دریافت کنند تا امکان برخورد با تخلفات کیفیت و قیمت در کمیسیون حل اختلاف و شکایت های اتحادیه بر مبنای قیمت های مصوب وجود داشته باشد.
  • مشتریان برای ارائه شکایت باید در اسناد و مدارک مانند فاکتور فروش را در اختیار داشته باشند و از پرداخت پول نقد خودداری کنند زیرا تنها  با پرداخت از طریق درگاه های بانکی و ارائه فاکتور وجه پرداختی و فاکتور معتبر خرید از فروشنده است که می توان تخلفات احتمالی را بررسی و با آن برخورد کرد.

 

43 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر