دیسک کمر را با این خوراکی ها درمان کنید

دیسک کمر مشکلی است که در سنین مختلف افراد را دچار می کند و به دلیل مرکزیت کمر تقریباً انجام تمام فعالیت های بدنی مشکل می شود. از آنجا که جراحی ها و درمان دیسک کمر ساده نیست، مصرف بعضی خوراکی ها توصیه می شوند. در ادامه تعدادی از بهترین خوراکی ها برای درمان و تسکین درد دیسک کمر را به شما معرفی می کنیم.

نعناع

جویدن نعناع باعث تسکین درد خصوصاً در ناحیه کمر که مرکز تجمع رگ های عصبی است، می شود.

زنجبیل

زنجبیل در طب سنتی بسیار توصیه می شود و حتی در کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی از زمان های قدیم برای تسکین درد به صورت خوراکی و حتی تهیه پمادهایی برای مصرف موضعی استفاده می شده است.

چای سبز

چای سبز به دلیل داشتن میزان بالایی آنتی اکسیدان در کاهش فاکتورهای منفی در تمام بخش های بدن تأثیر دارد. چینی ها از چای سبز به عنوان یکی از بهترین نوشیدنی ها برای تسکین دردهایشان خصوصاً در نواحی کمر استفاده می کردند.

سیر

از خواص سیر هر چه بگوییم کم است! سیر را به عنوان یکی از پایه های ثابت در آشپزی و برنامه غذایی خود استفاده کنید. بهترین نوع مصرف سیر به صورت خام است امّا به دلیل ساختاری که دارد هضم آن کمی مشکل است، پس بهتر است آن را به صورت ریزشده و یا رنده شده مصرف کنید.

پای مرغ

مصرف پای مرغ برای افراد مبتلا به پوکی استخوان، کمردرد یا دیسک کمر یا افرادی که دچار شکستگی استخوان هستند، توصیه می شود. این بخش از مرغ خاصیت غضروف سازی دارد و برای رشد کودکان بسیار مفید است امّا برای افراد دارای چربی خون بالا و بیماران قلبی و عروقی توصیه نمی شود.