خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

راهنمای خرید یخچال فروشگاهی

راهنما, راهنمای خرید 1396/01/16

یکی از پایه ای ترین ابزارآلات و وسایل موردنیاز فروشندگان مواد غذایی یا آنهایی که می خواهند وارد این حوزه شغلی شوند، یخچال فروشگاهی است. اگر فروشگاه مواد غذایی دارید، می دانید که یخچال های فروشگاهی در ابعاد و شکل های هندسی متفاوت در بازار وجود دارند. در صنعت ساخت یخچال تنوع محصولات بالاست. همین تنوع، انتخاب را سخت تر کرده است. امّا هنگام خرید به چه فاکتورهایی توجه کنیم که زودتر تصمیم بگیریم؟ 3 فاکتور اوّلیه وجود دارد که ابتدا باید آنها را بررسی کرد.

1. بازده انرژی:

یخچال های بزرگتر به مراتب انرژی بیشتری مصرف می کنند، امّا یخچال هایی که با قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته می شوند در طولانی مدّت باعث صرفه جویی در خیلی از هزینه ها می شوند و این بزرگترین مزیت آنهاست.

2. چرخ:

حتی کوچکترین یخچال ها هم سنگین هستند و جابجایی شان سخت است. مدل های چرخدار مخصوصاً برای سوپرمارکت ها و بیمارستان ها بسیار مناسب است چون حرکت دادن آنها خیلی آسانتر است.

3. دسترسی:

تعداد درهای یخچال خیلی مهم است. بعضی از یخچال ها 2در هستند. یکی جلو و دیگری عقب یخچال. اگر یخچال وسط فروشگاه قرار بگیرد این قابلیت خیلی مفید است. از این طریق مشتری ها می توانند از هر دو طرف به مواد غذایی درون یخچال دسترسی داشته باشند، بدون اینکه بخواهند به سمت دیگر بروند.

چند مدل پرکاربرد یخچال متناسب با کار

یخچال های ویترینی
این یخچال برای به نمایش گذاشتن انواع مواد غذایی است. مدل های جدید این یخچال درِ «جلوبازشو» دارد که از لحاظ زیبایی و سهولت در چینش کالا و برداشت کالا توسط مشتری، هم زیبا و هم راحت است. معمولاً این یخچال دارای انباره است و اندازه طولی استاندارد آن 2 متر است.

یخچال های سوپری دوطرف نما
این یخچال ها هم مثل یخچال های ویترینی هستند. در این یخچال ها دو طرف دارای شیشه است که یک طرف درِ یخچال و طرف دیگر نمای آن است. این یخچال در فروشگاه های مواد پروتئینی بسیار پرکاربرد است؛ چون هم برای مرغ از آن استفاده می شود و هم برای فروش سوسیس و کالباس.

یخچال قصابی پشت بسته
انتقال برودت در این یخچال باید به صورت طبیعی باشد زیرا اگر از فن در آن استفاده شود باعث خشکی گوشت و سیاه شدن آن می شود. فراموش نکنید که این یخچال باید دارای ساختار فلزی قوی باشد تا بتوان بدون هیچ مشکلی به آن لاشه آویزان کرد. بهتر است ورق استفاده شده درون این یخچال از استیل باشد تا دچار زنگزدگی نشود. وجود انباره زیر یخچال می تواند به کاربر آن برای نگهداری پسماند کمک کند. از انواع آن 2در: یک در بالا و یک در در قسمت انباره، 4در: 2 در بالا و 2 در پایین و 6در: 3 در بالا و 3 در پایین است.

یخچال سوپری پشت بسته
این یخچال تقریباً شبیه یخچال قصابی است، با این تفاوت که وجود طبقات جهت چیدمان کالا مهم است. گردش برودت در آن، هم می تواند به صورت اجباری باشد و هم به صورت طبیعی.

فریزرهای ایستاده سوپری
فریزرهای ایستاده سوپری هم مثل یخچال های سوپری پشت بسته هستند که در مدل های تک در و 2در و 3در ساخته می شوند. در این فریزرها طبقات نیز لوله کشی شده و وسیله خوبی برای نگهداری بستنی و دیگر مواد منجمد هستند.

فریزرهای صندوقی
در نوع قدیمی آن وانی وجود داشت که در آن یک سکو به چشم می خورد، محل نصب موتور هم زیر همین سکو قرار داشت امّا در مدل های جدیدتر، این سکو حذف و محل نصب موتور به زیر وان منتقل شده است. در مدل های جدید، در به صورت ریلی و با دید کامل تعبیه شده است. برودت در این سیستم توسط لوله های مسی ای است که به بدنه وان لحیم شده تا هوای سرد فریزر تأمین شود.

ارسال نظر

 • چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  با در 1397/04/07 - 0 نظرات

  طرح رجیستری برای این است که گوشی های قاچاق در شبکه موبایل کشور با محدودیت مواجه شوند. اما چگونه از رجیستری موبایل خریداری شده مطمئن شویم؟

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

 • آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  این ایده که همیشه قبل از شارژکردن مجدد باتری، باید شارژ آن را تا آخر مصرف کرد، زمانی ایده ی درستی بوده است، اما در مورد باتری های امروزی صحت ندارد. در سال های دور باتری های «نیکل-هیدرید فلز» (Nickel-metal hydride یا NiMH) و باتری های «نیکل-کادمیم» (Nickel-Cadmium یا NiCad) باب بودند. این نوع باتری […]

 • کف پوش خانه ات را بشناس

  کف پوش خانه ات را بشناس

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  از دیرباز، پوشش بیشتر اتاق های خانه ایرانی فرش بوده است. اما با مدرن شدن زندگی ها، افراد ترجیح می دهند بخشی از خانه و محل زندگی خود را از کفپوشی جدای فرش بپوشانند تا ظاهر متفاوت و زیباتری به محیط ببخشد. انواع سرامیک ها، سنگ ها و پارکت ها ازجمله کفپوش هایی است که […]

تلویزیون اینترنتی لنز