خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

راهنمای خرید یخچال فروشگاهی

راهنما, راهنمای خرید 1396/01/16

یکی از پایه ای ترین ابزارآلات و وسایل موردنیاز فروشندگان مواد غذایی یا آنهایی که می خواهند وارد این حوزه شغلی شوند، یخچال فروشگاهی است. اگر فروشگاه مواد غذایی دارید، می دانید که یخچال های فروشگاهی در ابعاد و شکل های هندسی متفاوت در بازار وجود دارند. در صنعت ساخت یخچال تنوع محصولات بالاست. همین تنوع، انتخاب را سخت تر کرده است. امّا هنگام خرید به چه فاکتورهایی توجه کنیم که زودتر تصمیم بگیریم؟ 3 فاکتور اوّلیه وجود دارد که ابتدا باید آنها را بررسی کرد.

1. بازده انرژی:

یخچال های بزرگتر به مراتب انرژی بیشتری مصرف می کنند، امّا یخچال هایی که با قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته می شوند در طولانی مدّت باعث صرفه جویی در خیلی از هزینه ها می شوند و این بزرگترین مزیت آنهاست.

2. چرخ:

حتی کوچکترین یخچال ها هم سنگین هستند و جابجایی شان سخت است. مدل های چرخدار مخصوصاً برای سوپرمارکت ها و بیمارستان ها بسیار مناسب است چون حرکت دادن آنها خیلی آسانتر است.

3. دسترسی:

تعداد درهای یخچال خیلی مهم است. بعضی از یخچال ها 2در هستند. یکی جلو و دیگری عقب یخچال. اگر یخچال وسط فروشگاه قرار بگیرد این قابلیت خیلی مفید است. از این طریق مشتری ها می توانند از هر دو طرف به مواد غذایی درون یخچال دسترسی داشته باشند، بدون اینکه بخواهند به سمت دیگر بروند.

چند مدل پرکاربرد یخچال متناسب با کار

یخچال های ویترینی
این یخچال برای به نمایش گذاشتن انواع مواد غذایی است. مدل های جدید این یخچال درِ «جلوبازشو» دارد که از لحاظ زیبایی و سهولت در چینش کالا و برداشت کالا توسط مشتری، هم زیبا و هم راحت است. معمولاً این یخچال دارای انباره است و اندازه طولی استاندارد آن 2 متر است.

یخچال های سوپری دوطرف نما
این یخچال ها هم مثل یخچال های ویترینی هستند. در این یخچال ها دو طرف دارای شیشه است که یک طرف درِ یخچال و طرف دیگر نمای آن است. این یخچال در فروشگاه های مواد پروتئینی بسیار پرکاربرد است؛ چون هم برای مرغ از آن استفاده می شود و هم برای فروش سوسیس و کالباس.

یخچال قصابی پشت بسته
انتقال برودت در این یخچال باید به صورت طبیعی باشد زیرا اگر از فن در آن استفاده شود باعث خشکی گوشت و سیاه شدن آن می شود. فراموش نکنید که این یخچال باید دارای ساختار فلزی قوی باشد تا بتوان بدون هیچ مشکلی به آن لاشه آویزان کرد. بهتر است ورق استفاده شده درون این یخچال از استیل باشد تا دچار زنگزدگی نشود. وجود انباره زیر یخچال می تواند به کاربر آن برای نگهداری پسماند کمک کند. از انواع آن 2در: یک در بالا و یک در در قسمت انباره، 4در: 2 در بالا و 2 در پایین و 6در: 3 در بالا و 3 در پایین است.

یخچال سوپری پشت بسته
این یخچال تقریباً شبیه یخچال قصابی است، با این تفاوت که وجود طبقات جهت چیدمان کالا مهم است. گردش برودت در آن، هم می تواند به صورت اجباری باشد و هم به صورت طبیعی.

فریزرهای ایستاده سوپری
فریزرهای ایستاده سوپری هم مثل یخچال های سوپری پشت بسته هستند که در مدل های تک در و 2در و 3در ساخته می شوند. در این فریزرها طبقات نیز لوله کشی شده و وسیله خوبی برای نگهداری بستنی و دیگر مواد منجمد هستند.

فریزرهای صندوقی
در نوع قدیمی آن وانی وجود داشت که در آن یک سکو به چشم می خورد، محل نصب موتور هم زیر همین سکو قرار داشت امّا در مدل های جدیدتر، این سکو حذف و محل نصب موتور به زیر وان منتقل شده است. در مدل های جدید، در به صورت ریلی و با دید کامل تعبیه شده است. برودت در این سیستم توسط لوله های مسی ای است که به بدنه وان لحیم شده تا هوای سرد فریزر تأمین شود.

ارسال نظر

 • ما چقدر زود‌باور هستیم!

  با در 1397/01/07 - 0 نظرات

  دانشجویی که سال آخر دانشکده خود را می گذراند به خاطر پروژه ای که انجام داده بود جایزه اوّل را گرفت. او در پروژه خود از ۵۰ نفر خواسته بود تا دادخواستی مبنی بر کنترل سخت و یا حذف مادّه شیمیایی «دی هیدروژن مونوکسید» توسّط دولت را امضا کنند و برای این خواست خود دلایل […]

 • نوروز رسیده...

  با در 1397/01/03 - 0 نظرات

  نوروز رسیده است و هوا عطر بهاری به بغل دارد و دنیا شده پر سنبل و صدها گل و خورشید، نفس های پر از گرمی خود را به زمین هدیه کند باز و کمی ناز به دنیا بفروشد… (و از این دست اراجیف، فراوان ز قلم های دگر باز شنیدید و میان صفحات دو هزار و سه کتاب […]

 • دعای سفره

  با در 1397/01/07 - 0 نظرات

  وقتی که میهمانان سر میز غذا نشستند خانم صاحبخانه برای آنکه تربیت پسر خود را به رخ حاضران بکشد به او گفت: خب عزیزم، دعایی را که یادت دادم همیشه قبل از غذا بخوانی تکرار کن. پسربچّه فکری کرد و گفت: مادرجان، فعلا یادم نیست. مادر گفت: چطور یادت نیست، خوب فکر کن و همان حرف هایی را که من […]

 • سال نو

  با در 1397/01/04 - 0 نظرات

  سال نو، باشد ای خدای مجید سال بی جنگ و سال بی تهدید کسی از خون دیگری نمکد خونی از بینی کسی نچکد خلق گمراه را هدایت کن به مریضان شفا عنایت کن هر کسی خیری آرزو کرده آرزویش شود برآورده خلق را نعمت از کرامت ده دل شاد و تن سلامت ده مکن از بهر […]

 • چه اجاق گازی بخریم؟

  چه اجاق گازی بخریم؟

  با در 1397/02/04 - 0 نظرات

  برای خرید اجاق گاز طبیعتاً اوّلین چیزی که باید به آن توجه شود میزان فضای شما در آشپزخانه است درنتیجه اگر زوج جوانی هستید یا به تنهایی در خانه هایی با متراژ کوچک و متوسط زندگی می کنید به شما پیشنهاد می کنیم که قید خریدن اجاق گاز 5 شعله را بزنید چون به هیچ […]

تلویزیون اینترنتی لنز