سابر ایران نایب قهرمان جام جهانی شد

اخبار برگزیده ایران و جهان, ورزش 1396/12/08 1396/12/08


تیم ملی اسلحه سابر ایران در دیدار پایانی جام جهانی شمشیربازی که در لهستان برگزار شد با نتیجه 45 بر 31 از کره جنوبی شکست خورد و از رسیدن به مدال طلا بازماند.

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران که با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمّد رهبری و فرزاد باهر ارسباران در جام جهانی حضور دارد پس از استراحت در دور نخست موفّق شد در مرحله یک هشتم نهایی تیم اوکراین را با نتیجه 45 بر 43 شکست دهد.

سابریست های ایران در مرحله یک چهارم نهایی نیز توانستند با ارائه عملکردی خیره کننده تیم ایتالیا را که جایگاه دوم رده بندی جهانی را در اختیار دارد با نتیجه 45 بر 40 از پیش رو بردارند و به جمع چهار تیم برتر راه یابند. تیم ملی سابر ایران برای صعود به فینال برابر تیم مجارستان، یکی از پرافتخارترین تیم های جهان و المپیک قرار گرفت و موفّق شد در پایان نتیجه بازی را با حساب 45 بر 37 به سود خود تمام کند و گام به دیدار پایانی بگذارد امّا در دیداری تمام آسیایی، مقابل کره جنوبی با نتیجه 45 بر 31 شکست خورد و به مدال نقره جام جهانی دست یافت.

بعد از درخشش سابریست های ایران در جام جهانی شمشیربازی که با کسب یک مدال برنز توسط علی پاکدامن در بخش انفرادی و نیز کسب مدال نقره تیمی همراه بود، فدراسیون جهانی شمشیربازی رنکینگ جدید برترین تیم های اسلحه سابر جهان را اعلام کرد که در این رده بندی تیم ملی ایران که پیش از این در جایگاه هشتم قرار داشت با 264 امتیاز و سه پله صعود به رتبه پنجم صعود کرد و بالاتر از تیم هایی همچون آمریکا، آلمان و فرانسه قرار گرفت. در رده بندی جدید تیم کره جنوبی با 412 امتیاز صدرنشین است.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر