خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

سفر به تفرجگاه فرحزاد

راهنما, راهنمای سفر 1396/05/02

محله و دهکده فرحزاد از محله های قدیمی شمال تهران، بین تجریش و کن است که از گذشته به صورت روستایی در مسیر جاده امامزاده داوود (ع) بوده و به مرور زمان و بر اثر توسعه پایتخت به صورت محله ای از شهر تهران درآمده است. این منطقه شمالی به دلیل هوای باطراوت و فرح انگیزش به همین نام معروف است. فرحزاد در گذشته یکی از مناطق خوش آب و هوای تهران بوده و در تابستان به سبب توتستان های پربارش پذیرای اهالی تهران است. ضلع غربی این تفرجگاه به دره و رودخانه فرحزاد محدود می شود که از دامنه البرز سرچشمه می گیرد.

چطور به فرحزاد برویم؟

خودروی شخصی: بزرگراه یادگار امام بهترین مسیر دسترسی به تفرجگاه فرحزاد است. اگر به انتهای این بزرگراه بروید یکراست سر از فرحزاد در می آورید. از سمت شرق نیز خیابان گلپاد و جاده قدیم امامزاده داوود (ع) شما را به فرحزاد می رساند. خیابان های کوهسار و صحرا نیز تشکیل دهنده محدوده جنوبی فرحزاد هستند که می توانند مسیر حرکت شما باشند. به هر حال یادتان باشد فرحزاد در منتهی الیه شمال غربی تهران قرار دارد.

اتوبوس و تاکسی: اگر وسیله شخصی ندارید، کافیست از اتوبوس های تندروی خط 10 که در بزرگراه اشرفی اصفهانی به بهره برداری رسیده استفاده کنید. این اتوبوس ها شما را به فرحزاد می رسانند. تاکسی های خطی میدان صادقیه و میدان پونک هم می توانند گزینه مناسبی برای رفتن به فرحزاد باشند، فقط کمی بیشتر خرج روی دست تان می گذارند.

مترو: می توانید از خط جدید 7 استفاده کنید که 2 ایستگاه میدان صنعت و دانشگاه تربیت مدرس می تواند شما را به نزدیکی های فرحزاد برساند. در ضمن شما می توانید از خط 2 متروی تهران استفاده کنید. فقط کافیست خودتان را به ابتدای این خط که همان  ایستگاه «تهران» در میدان صادقیه است، برسانید و از آنجا با کمک ناوگان عمومی مکمل که همان تاکسی ها و اتوبوس ها هستند راهی فرحزاد شوید.

بقعه امامزاده داوود (ع)

در سفر به فرحزاد می توانید استخوانی سبک کنید و به زیارت امامزاده معصوم (ع) بروید. این بقعه متبرکه در شمال شرقی فرحزاد، در دهانه کوهستان واقع شده است که گنبد آجری اش آن را به مسافران دره فرحزاد معرفی می کند.

تاریخچه ساختمان این بقعه بر لوح سنگی نوشته و روی مرقد داخل ضریح نصب شده است.

ساماندهی روددره فرحزاد

شاید گفتنی ها درباره دره فرحزاد تکراری به نظر برسند، زیرا این دره زیبای قدیمی نزدیک به 100 سال است که به عنوان یک گردشگاه، پذیرای نسل های مختلف مردم تهران و خیلی از مسافران داخلی و خارجی بوده است. امّا خبر خوشحال کننده درباره فرحزاد این است که کار بازسازی و ساماندهی آن همین چند سال قبل به پایان رسید. ساماندهی این روددره از سال 1386 از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران آغاز شد و محوطه سازی و ساخت باغ تراس در قسمتی از آن به انجام رسید.

ارسال نظر

 • چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  با در 1397/04/07 - 0 نظرات

  طرح رجیستری برای این است که گوشی های قاچاق در شبکه موبایل کشور با محدودیت مواجه شوند. اما چگونه از رجیستری موبایل خریداری شده مطمئن شویم؟

 • آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  این ایده که همیشه قبل از شارژکردن مجدد باتری، باید شارژ آن را تا آخر مصرف کرد، زمانی ایده ی درستی بوده است، اما در مورد باتری های امروزی صحت ندارد. در سال های دور باتری های «نیکل-هیدرید فلز» (Nickel-metal hydride یا NiMH) و باتری های «نیکل-کادمیم» (Nickel-Cadmium یا NiCad) باب بودند. این نوع باتری […]

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

 • کف پوش خانه ات را بشناس

  کف پوش خانه ات را بشناس

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  از دیرباز، پوشش بیشتر اتاق های خانه ایرانی فرش بوده است. اما با مدرن شدن زندگی ها، افراد ترجیح می دهند بخشی از خانه و محل زندگی خود را از کفپوشی جدای فرش بپوشانند تا ظاهر متفاوت و زیباتری به محیط ببخشد. انواع سرامیک ها، سنگ ها و پارکت ها ازجمله کفپوش هایی است که […]

تلویزیون اینترنتی لنز