سهام عدالتم را گم کرده ام چه کنم؟

سهام عدالتم را گم کرده ام چه کنم؟

مشمولانی که برگه ثبت نام سهام عدالت آنها مفقود شده است، می توانند با ورود به سامانه اینترنتی این سهام پیگیر امور سهامداری خود از این طریق باشند و از خدمات این سامانه استفاده کنند.

بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی این مشمولان می توانند با ورود به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir پیگیر امور سهامداری خود از این طریق باشند و از خدمات این سامانه استفاده کنند.

طرح توزیع سهام عدالت در حالی از سال 85 تاکنون در کشور در حال اجرایی شدن است که بر اساس این طرح تاکنون بیش از 49 میلیون نفر سهامدار عدالت شده و برگه هایی را دریافت کرده اند که نشان از سهامدار شدن آنها دارد.

بر این اساس برگه های سهام عدالت که در سال های قبل و پس از ثبت نام، توسط شرکت های تعاونی به مشمولین سهام عدالت تحویل داده شده بود، فاقد هرگونه کاربرد هستند و مفقود شدن آنها نیز هیچگونه حقی از مشمولان تضییع نمی کند.

بر اساس ابلاغیه سازمان خصوصی سازی مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریور 96 مهلت دارند برای دریافت سود سهام، شماره شبای بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند. ناگفته نماند که مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود سهام خود نمی توانند شماره حساب شبا مربوط به حساب های حقوقی و شرکت را برای سهام عدالت استفاده کنند. همچنین سود سهام عدالت به صورت انفرادی واریز می شود؛ مثلاً اگر اعضای خانواده 3 نفر هستند باید به ازای هر کدام از آنها یک شماره حساب شبا که به نام خودشان باشد وارد شود.