غذاهایی که نباید 2 بار گرم شوند

الو دکتر, راهنما 1396/05/04 1396/05/05


مرغ: ساختار پروتئینی مرغ بعد از گرم کردن مجدد، تغییر می کند و منجر به مشکلات گوارشی می شود. درواقع، مرغ پروتئین بیشتری نسبت به گوشت قرمز دارد. اگر مقداری از مرغ وعده قبلی باقی مانده است، بهتر است آن را به صورت سرد میل کنید و یا اگر هم ترجیح می دهید که گرم باشد، بهتر است که روی حرارت کم، گرم شود.

سیب زمینی: سیب زمینی اگر مجدداً گرم شود نه تنها ارزش تغذیه ای آن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند بلکه برای بدن، سمی است. بلافاصله بعد از پخت آن را مصرف کنید و یا اینکه آن را سرد سرو کنید.

قارچ: درست مثل مرغ، ساختار پروتئینی قارچ هم با حرارت مجدد تغییر کرده و منجر به مشکلات هضم می شود. پس باقیمانده قارچ پخته شده را نیز بهتر است به صورت سرد مصرف کنید.

اسفناج: گرم کردن مجدد اسفناج بسیار خطرناک است. اسفناج حاوی درصد بالایی نیترات است که اگر دوباره گرم شود به نیتریت تبدیل می شود. نیتریت با خطر ابتلا به سرطان ارتباط دارد.

تخم مرغ: خطر گرم کردن مجدد تخم مرغ بسیار بالاست چون در اثر قرار گرفتن در معرض حرارت مجدد، سمی می شود. البته این قانون شامل مواد غذایی ای که تخم مرغ قسمتی از اجزای تشکیل دهنده آنها محسوب می شود، نیست. امّا اگر تخم مرغ را به صورت آب پز یا املت مصرف می کنید، نباید آن را برای وعده بعد گذاشته و دوباره گرم کنید.

کرفس: کرفس هم حاوی نیترات بوده که اگر دوباره گرم شود به نیتریت تبدیل می شود. اگر هم مجبور هستید که غذای حاوی کرفس را دوباره گرم کنید، کرفس های آن را خارج کنید تا حرارت دوباره نبینند.

بدون برچسب

346 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر