لوستر خوب چه لوستری است؟

لوستر خوب چه لوستری است؟

معمولاً برای زیباترشدن فضای خانه و سالن به جای استفاده از لامپ های معمولی، از لوستر استفاده می کنند که هم نور بیشتری را در محیط منتشر می کند و هم این که زیبایی بیشتری به فضا می بخشد. اما چه لوستری را باید برای خانه و اتاقمان خریداری کنیم؟

در اوّلین گام باید توجه داشته باشید اگر خانه یا فضایی که قصد دارید در آن لوستر آویزان کنید، سقف کوتاهی دارد، از خرید لوسترهای بلند و ریسه ای خودداری کنید، زیرا سقف را کوتاه تر نشان می دهد. بهترین لوستر برای این نوع خانه ها، لوسترهای کوتاه است. لوسترهای سقفی مناسب ترین لوسترها برای خانه هایی با سقف کوتاه است. این لوسترها از لامپ های سوزنی و یک صفحه فلزی تشکیل شده که به سقف ثابت می شود که علاوه بر زیبایی، در فضا هم صرفه جویی می کند. برای خانه هایی که لوستر تنها وظیفه تزئینی دارد، لوسترهای سقفی بهترین گزینه است.

بعضی خانه ها که در آن از لامپ های هالوژن و چراغ های دیوارکوب استفاده شده، لوستر مسئولیت چندانی در تأمین نور محیط ندارد، بلکه بیشتر بار زیبایی خانه را به دوش می کشد. اما اگر تنها منبع تولید نور قرار است لوستر باشد، باید هنگام خرید، تعداد شاخه های آن را مدنظر قراردهید، بطوریکه در هر فضا، بسته به مقدار نوری که نیاز دارید، می توانید لوسترهایی با شاخه های کمتر یا بیشتر خریداری کنید. اگر صاحبخانه هستید، کارتان راحت تر و دستتان هم در انتخاب بازتر است. اما اگر مستأجر هستید و مجبورید هر چند سال یکبار خانه عوض کنید، در خرید لوستر باید بیشتر دقت داشته باشید و سراغ لوسترهای مجلل نروید، بلکه برای راحتی در باز و بسته کردن و نصب آن، بهتر است لوسترهای ساده تهیه کنید. برای این افراد، لوسترهای حباب دار ساده مناسب ترند که در صورت آسیب دیدن بتوان به راحتی آنها را جایگزین کرد.

البته به خاطر داشته باشید لوسترهایی که خمیدگی و انحناهای کمتری دارند برای تمیزکردن مناسب ترند و راحت تر می توانید از پس آنها برآیید.

لوستر اتاق پذیرایی

معمولاً برای این اتاق ها از لوسترهای کلاسیک استفاده می کنند و شاخه ها و شیشه های بکاررفته در آنها کارشده و زیباست. البته این مسأله به سلیقه افراد ممکن است تغییر کند. اما تنها مشکلی که برای این قبیل لوسترهای کلاسیک وجود دارد، سنگینی و گران بودن آنهاست. ازآنجاکه این لوسترها معمولاً بلند است، مناسب خانه هایی با سقف بلندند. اما لوسترهای ساده تر مناسب فضاهایی با وسایل ساده است و افراد هم هزینه مناسب تری می پردازند. اگر به دنبال لوسترهای حباب دار هستید، سعی کنید حباب هایی با رنگ معمولی تر انتخاب کنید تا با هر دکوراسیونی هماهنگ شود.

لوستر اتاق خواب

اگر به دنبال یک لوستر مناسب برای اتاق خوابتان هستید، سراغ لوسترهایی که نور را در اتاق پخش می کند، نروید. این کار نور زیادی را بالای تخت ایجاد می کند و مناسب این فضا نیست. بهترین گزینه برای اتاق خواب، لوسترهایی است که نور را رو به بالا پخش می کند، با اینکار نور کمتری را در فضا پخش کرده و محیط را نیز زیباتر می کند. در صورتی که دکوراسیون اتاق خوابتان بیشتر چوبی است، اگر تمایل دارید، می توانید از لوسترهای چوبی استفاده کنید تا با فضا هماهنگ شود؛ اما اگر از اتاق خوابتان چندمنظوره استفاده می کنید، لوسترهای چندحبابه که آویزان تر است، مناسب تر بوده و نور بهتری را در فضا ایجاد می کند. بهتر است برای بهبود نور محیط از نوری مکمل مانند آباژور هم استفاده کنید.

لوستر آشپزخانه

اگر تنها به دنبال لوستری زیبا برای آشپزخانه تان هستید، نمونه های مدرن و زیبایی وارد بازار شده که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر لوستر را بالای میز ناهارخوری نصب می کنید، بهتر است سر حباب ها رو به پایین قرارگیرد و فاصله آن تا بالای میز حدود 80 سانتیمتر باشد.