مدیریت Gmail از تلگرام

تلگرام روز به روز کاربران را بیش از پیش شگفت زده می کند و امروز نیز می خواهیم قابلیت جذاب دیگری را که توسط این اپلیکیشن پیام رسان در اختیار شما قرار می گیرد، معرفی کنیم.

مدیریت ایمیل های دریافتی مربوط به سرویس ایمیل گوگل یعنی جیمیل در تلگرام و ارسال پاسخ به این ایمیل ها از محیط تلگرام، ترفندی است که به راحتی می توانید نسبت به فعال سازی آن اقدام کنید تا با خیال راحت و بدون نیاز به مراجعه به اپلیکیشن یا صفحه کاربری خود در جیمیل، در لحظه از ایمیل های دریافتی مطلع شوید.

برای اجرای این ترفند باید مراحل زیر را با دقت طی کنید و از ربات تلگرامی gmailbot کمک بگیرید.

  • در دستگاه هوشمند یا کامپیوتر خود که اپلیکیشن تلگرام را نصب کرده اید به لینک زیر مراجعه کنید تا پنجره فعال سازی ربات gmailbot برای شما نمایش داده شود. (با جستجوی آی دیِ gmailbot@ نیز می توانید به این ربات دسترسی داشته باشید.)
    https://t.me/gmailbot
  • برای فعال سازی استفاده از خدمات ربات روی گزینه Start فشار دهید.
  • با مرورگر به حساب کاربری خود در سرویس جیمیل وارد شده و در ادامه بعد از ورود به حساب کاربری روی لینک Authorize که توسط ربات تلگرامی در اختیار شما قرار گرفته است کلیک کنید. (اگر پیام هشدار باز شدن لینک نمایش داده شد، روی گزینه Open کلیک کنید.)
  • با کلیک روی گزینه Allow اجازه دسترسی ربات به اطلاعات حساب کاربری جیمیل خود را صادر کنید.
  • مراحل کار به پایان رسیده و اگر به پنجره گفتگوی ربات در تلگرام مراجعه کنید، می بینید آخرین ایمیل شما به نمایش درآمده است.

نکته: با کلیک روی گزینه Show more مربوط به هر پیام می توانید متن پیام را به صورت کامل ببینید. همچنین با کلیک روی گزینه Actions امکانات مختلفی مثل نشانه گذاری ایمیل به عنوان خوانده شده، حذف ایمیل و آرشیو کردن ایمیل در اختیار شما قرار می گیرد.
شما می توانید به روش رایج در تلگرام روی پیام مورد نظر Reply کرده و متن پاسخ مورد نظرتان را ارسال کنید تا این پاسخ از آدرس ایمیل شما برای فرستنده ایمیل شود.

توجه: در صورت پاسخ به ایمیل ها توسط ربات، این متن به انتهای پاسخ شما اضافه می شود:
Sent via the Telegram Gmail Bot
t.me/gmailbot
برای غیرفعال کردن این متن کافیست فرمان settings/ را برای ربات ارسال کرده و بعد روی دکمه شیشه ای Signature “Sent via the Telegram Gmail Bot” کلیک کنید.

غیرفعال سازی ربات و افزودن حساب های کاربری بیشتر

برای غیرفعال سازی دسترسی ربات به حساب جیمیل خود کافیست از فرمان stop/ کمک بگیرید و برای افزودن حساب های کاربری دیگر نیز می توانید فرمان start/ را دوباره اجرا کنید.