معرفی برنامه های طنز شبکه های مختلف رادیو

معرفی برنامه های طنز شبکه های مختلف رادیو

شبکه های مختلف رادیو بعد از ماه صفر برنامه های طنزی را برای شنوندگان خود در نظر دارند. از این رو معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران برنامه های طنز خود را اعلام کرد.

به گزارش جام جم، برنامه های صبح جمعه با شما، کوی نشاط از رادیو ایران، خط آزاد، توپ، چوب خط از رادیو جوان و عصر صبا، صبح صبا از رادیو صبا و این برنامه قابل پخش نیست از رادیو تهران به عنوان برنامه های منتخب معاونت صدا در پاییز سال جاری معرفی شده اند.

«صبح جمعه با شما» که از قدیمی ترین برنامه های طنز رادیویی رسانه ملی در ساختار ترکیبی – نمایشی محسوب می شود و جزو برنامه های پرمخاطب این شبکه است، ماهیت آن، نقد و طنزهای اجتماعی همراه با ایجاد لحظات شاد و مفرح برای مخاطب است. عوامل برنامه ترکیبی از چهره های شاخص، قدیمی و جوان هستند. در رویکرد تعاملی جدید برنامه، چهره های طنز استان ها به برنامه افزوده شده اند. هنوز هم بسیاری از شنوندگان نام زنده یاد منوچهر نوذری را با این برنامه گره زده اند.

این برنامه با ساختار «ترکیبی – نمایشی» با موضوع تفریح و سرگرمی جمعه ها ساعت 9:30 صبح به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان و گویندگی نسیم رفیعی و ابوالفضل آقاخانی پخش می شود.

شوخی با ورزش در «توپ»

«توپ» برنامه طنز ورزشی است که با اتفاقات و اخبار ورزشی شوخی می کند. مشارکت مخاطب با طرح پرسش در برنامه شکل می گیرد و برنامه با مجموعه ای از برنامک ها که با توجه به اتفاقات هفته ساخته شده تولید و پخش می شود.

شوخی با اتفاقات و حاشیه های ورزشی ایران و جهان در قالب های مختلف مثل اخبار، آگهی بازرگانی، کارشناسی، شعر، برنامک های موسیقی محور، گزارش ورزشی و نمایش کوتاه با مایه طنز به مخاطبان ارائه می شود. این برنامه در ساختار «ترکیبی – نمایشی» پنجشنبه و جمعه ها به طور زنده از ساعت 17 به تهیه کنندگی حامد مرادیان و گویندگی اشکان صادقی پخش می شود.

این برنامه در ساختار «ترکیبی – نمایشی» شنبه تا چهارشنبه ها ساعت 14 به تهیه کنندگی منصوره توحیدلو و گویندگی حسن اسماعیل پور پخش می شود.

این برنامه قابل پخش نیست!

«این برنامه قابل پخش نیست» با هدف نقد درست، محترمانه، مؤدبانه و مؤثر سیاسی و اجتماعی در فضایی خیالی، معایب رفتارهای مدیران را به زبان طنز و گاهی کمدی بیان می کند.

بالابردن ظرفیت نقدپذیری میان مدیران و مسئولان، شوخی با رویدادهای سیاسی و اجتماعی با هدف رشد و اصلاح، از اهداف اصلی برنامه است.

این برنامه در ساختار «ترکیبی – نمایشی» با موضوع فرهنگی – تاریخی – ادبی شنبه ها ساعت 17:05 و پنجشنبه ها ساعت 17:30 به تهیه کنندگی نیما نعمت زاده و گویندگی وحید رونقی پخش می شود.