خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

نگران نباشید، من اینجام!

اندروید, فوت و فن, نرم افزار 1396/05/25

نگران نباشید، من اینجام!با پیشرفت فناوری روز به روز امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار می گیرد، امّا در کنار این پیشرفت ها، متأسفانه اغلب جوامع نیز ناامن تر شده اند و نیاز به ابزارهای تأمین امنیت روز به روز افزایش می یابد. تا به حال چندبار نگران گم شدن عزیزانتان شده اید یا چندبار دیر آمدنشان به خانه باعث نگرانی شما شده است؟ علاوه بر این نگرانی ها شاید خودتان هم در شرایطی قرار بگیرید که نگران امنیت خود باشید.

مثلاً ممکن است ساعت 12 شب بخواهید به فرودگاه بروید، امّا به دلیل نگرانی های خود ترجیح دهید موقعیت مکانی تان را در اختیار دوستان و آشنایان یا همسرتان قرار دهید تا در صورت بروز هر اتّفاقی به سرعت بتوانند شما را پیدا کنند.

ترفندی که در ادامه قصد دارم به شما معرفی کنم برای پایان دادن به تمام این نگرانی ها (در دستگاه های هوشمند مجهز به اندروید) است. به کمک این ترفند و با استفاده از یک اپلیکیشن می توانید در صورت نیاز موقعیت مکانی خود را با مخاطبان موردنظرتان به اشتراک بگذارید یا مکان فعلی فرزند، همسر یا دوستان خود را که نگران آنها هستید مشاهده کرده و در صورتی که اتّفاقی برای آنها رخ داده به آنها کمک کنید.

 1. به پلی استور گوگل یا لینک زیر بروید و اپلیکیشن Trusted Contacts را دریافت و روی دستگاه هوشمند اندرویدی خود نصب کنید:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.emergencyassist
 2. بعد از نصب و اجرای اپلیکیشن، مراحل اوّلیه شامل راهنما و صدور مجوزهای لازم جهت اشتراک گذاری موقعیت مکانی را طی کنید تا صفحه ای با عنوان Select your Trusted contacts نمایش داده شود.
 3. گزینه Next را فشار داده و مخاطبان مورد اعتمادتان که می خواهید در صورت نیاز بتوانند موقعیت مکانی شما را ببینند یا در صورت نیاز یا حتی احساس خطر بتوانید موقعیت خود را به آنها ارسال کنید، انتخاب کنید.
 4. مراحل انتخاب مخاطبان را دنبال کرده و در آخر با انتخاب گزینه Done به صفحه اصلی اپلیکیشن وارد شوید.
 5. از این پس هروقت بخواهید موقعیت مخاطبی را درخواست کنید یا موقعیت خود را برای هریک از مخاطبان خود ارسال کنید، کافیست روی نام مخاطب فشار دهید و در ادامه یکی از دو گزینه Ask for location (درخواست موقعیت مخاطب) یا Share your location (ارسال موقعیت خودتان به مخاطب) را انتخاب کنید.
  با ارسال موقعیت خودتان، اعلانی برای مخاطب موردنظر در دستگاه هوشمند او ارسال می شود (اگر اپلیکیشن Trusted Contacts را نصب نکرده باشد اعلان را در ایمیل خود دریافت خواهد کرد) و در صورتی که موقعیت فردی را درخواست کنید پنجره هشداری برای اخذ اجازه جهت ارسال موقعیت به مخاطب شما ارسال می شود. در این شرایط مخاطب شما می تواند درخواست موقعیت را رد یا با آن موافقت کند. همچنین اگر مشکلی برای مخاطب شما رخ داده باشد و قادر به رد یا تأیید درخواست نباشد، به طور خودکار بعد از 5 دقیقه درخواست شما تأیید شده و موقعیت برایتان ارسال می شود.

توجه: اگر در شرایط خاصی بودید و احساس خطر کردید کافیست بعد از اجرای اپلیکیشن روی آیکون نارنجی رنگی که در بالا سمت راست مشاهده می شود فشار دهید و گزینه Share Now را انتخاب کنید تا موقعیت شما همراه با پیام هشدار برای تمام مخاطبان موجود در فهرست مخاطبان مورد اعتمادتان ارسال شود.

ارسال نظر

 • چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  با در 1397/04/07 - 0 نظرات

  طرح رجیستری برای این است که گوشی های قاچاق در شبکه موبایل کشور با محدودیت مواجه شوند. اما چگونه از رجیستری موبایل خریداری شده مطمئن شویم؟

 • آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  این ایده که همیشه قبل از شارژکردن مجدد باتری، باید شارژ آن را تا آخر مصرف کرد، زمانی ایده ی درستی بوده است، اما در مورد باتری های امروزی صحت ندارد. در سال های دور باتری های «نیکل-هیدرید فلز» (Nickel-metal hydride یا NiMH) و باتری های «نیکل-کادمیم» (Nickel-Cadmium یا NiCad) باب بودند. این نوع باتری […]

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • کف پوش خانه ات را بشناس

  کف پوش خانه ات را بشناس

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  از دیرباز، پوشش بیشتر اتاق های خانه ایرانی فرش بوده است. اما با مدرن شدن زندگی ها، افراد ترجیح می دهند بخشی از خانه و محل زندگی خود را از کفپوشی جدای فرش بپوشانند تا ظاهر متفاوت و زیباتری به محیط ببخشد. انواع سرامیک ها، سنگ ها و پارکت ها ازجمله کفپوش هایی است که […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

تلویزیون اینترنتی لنز