همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

راهنمای خرید 1397/06/12 1397/06/12


روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح و اندازه آن در نظر گرفته می شود. درواقع اگر می خواهید ظاهر خوبی داشته باشید، باید بین رنگ روسری یا شال با دیگر لباس هایی که به تن می کنید، هارمونی منطقی برقرار باشد.

برای انتخاب رنگ مناسب با رنگ صورتتان، ابتدا باید تن رنگ پوست خود را مشخص کنید تا راحت تر بتوانید انتخاب کنید. تن پوست شما یا سرد است یا گرم. این آزمایش را با دستبند انجام دهید. یک دستبند طلایی و یک دستبند نقره ای رنگ روی مچ دستتان بگذارید. اگر دستبند طلایی بیشتر به پوستتان می آید و خوشرنگ تر جلوه می کند، تن پوستتان گرم و اگر دستبند نقره ای بیشتر به پوستتان می آید، تن پوست شما سرد است.

انتخاب بر حسب رنگ پوست

اگر جزو افرادی با پوست تیره و برنزه هستید، روسری های براق و رنگ روشن را انتخاب کنید. این قبیل روسری ها، صورتتان را درخشان تر و زیباتر می کند.

رنگ های زرد روشن، رنگ های خاکی، بنفش روشن، آبی کاربنی و ارغوانی از بهترین گزینه ها برای شماست. رنگ های دودی و قهوه ای و بنفش تیره رنگ صورتتان را تیره می کند.

اما اگر پوست صورتتان روشن است، روسری هایی با رنگ روشن یا کمرنگ را فراموش کنید. این نوع رنگ ها شادابی صورتتان را کم و شما را بی روح می کند. رنگ های قرمز، آبی و سبز و تیره تر بهترین گزینه برای پوست شما هستند، اما اگر رنگ های روشنی چون سفید یا شیری را می پسندید، سعی کنید روسری ای را که انتخاب می کنید، حتما طرح دار باشد تا یک دست بودن رنگ را خنثی کند.

اگر رنگ پوستتان متوسط، یعنی بین روشن و تیره است، خیلی در خرید روسری دچار مشکل نمی شوید، چراکه دستتان برای انتخاب باز است و می توانید تقریباً از هر طیف رنگی که می خواهید استفاده کنید. گندمگون هایی که رنگ صورتشان روشن است، بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنند تا رنگ صورتشان روشن تر جلوه کند.

روسری های سفید و مشکی انتخاب های فوق العاده ای برای این گروه هستند. اگر جزو چشم رنگی ها هستید، انتخاب روسری و شالی همرنگ با رنگ چشم هایتان، شما را زیباتر می کند.

با اینکه بسیاری از افراد موقع انتخاب لباس هایی که می پوشند، ترجیح می دهند رنگ ها هماهنگی بالایی با هم داشته باشند، اما اگر اهل مد هستید، روسری یا شال را رنگ متضاد لباستان انتخاب کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد. اگر مانتو یا لباسی که می پوشید، رنگی است، از رنگ های خنثی مانند طوسی، مشکی، سفید، خاکستری، دودی و رنگ های دسته کرم مانند کرم، بژ، شیری و نقره ای استفاده کنید، اما اگر برعکس، مانتو یا لباستان رنگ خنثی دارد، روسری تان را از رنگ های مختلف انتخاب کنید.

جنس و پارچه

روسری و شال از نظر پارچه تنوع زیادی دارد اما اگر در فصل تابستان به دنبال یک روسری مناسب و خنک هستید، روسری های نخی بهترین گزینه هستند و به راحتی هم اتو می شوند و خیلی کمتر روی سر لیز می خورند. روسری های نخی قیمت مناسب تری هم دارند. سعی کنید روسری هایی از جنس الیاف مصنوعی را خریداری نکنید، اما اگر به دنبال شال و روسری مجلسی هستید، روسری های ابریشمی گزینه مناسبی اند که به مراتب قیمت بالاتری دارند. در کنار آن، روسری های ساتن به علت براق بودن و قیمت مناسب تری که نسبت به روسری های ابریشمی دارند، طرفداران زیادی داشته و بسیاری آنها را برای مراسم رسمی خریداری می کنند.

قواره روسری

معمولاً روسری ها و شال هایی که دارای قواره بزرگتری هستند، طرفداران بیشتری دارند و استفاده از آنها نیز راحت تر است. معمولاً روسری بهتر است عرض 90 سانتیمتر و شال حدود 70 در 180 سانتیمتر داشته باشد تا به راحتی روی سر قرار گیرد.

 

408 بازدید کل ، 2 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر