ویروس یابی با کروم

بازشدن پنجره های مزاحم پاپ آپ، ایجاد تب های جدید به طور خودکار، تغییر صفحه خانگی یا جستجوگر پیشفرض مرورگر بدون اجازه شما، نصب و فعالسازی افزونه های مرورگر به صورت خودکار، هدایت شما به سایت های ناخواسته و هرگونه فعالیت خرابکارانه دیگر شامل نمایش پیام های دروغین مبنی بر آلوده شدن کامپیوتر به ویروس ها ازجمله مواردی است که وجود بدافزارها و ویروس ها در کامپیوتر و مرورگر شما را به همراه دارند. همه ی این موارد جزو شایع ترین مشکلاتی به شمار می رود که ممکن است هر کامپیوتر فاقد نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس به آن دچار شود و همین مسأله باعث شده تا گوگل با همکاری شرکت Eset قابلیت اسکن بدافزارها و ویروس ها را به صورت رایگان به مرورگر کروم اضافه کند. دوست دارید همین حالا یک اسکن رایگان را توسط مرورگر کروم اجرا کرده و از سلامتی و پاک بودن کامپیوتر از انواع بدافزارها اطمینان حاصل کنید؟

  1. قبل از هر چیز مطمئن شوید مرورگر کروم را به آخرین نسخه به روز رسانی کرده اید و در ادامه آن را اجرا کنید.
  2. عبارت زیر را در نوار آدرس وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید:
    chrome://settings/cleanup
  3. در مقابل عبارت Find and remove harmful software روی گزینه Find کلیک کرده و منتظر بمانید تا عملیات اسکن توسط مرورگر انجام شود.

نکته: اگر بدافزاری روی کامپیوتر شما پیدا شود گزینه ای برای حذف آن با عنوان Remove در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد نیز عبارت No harmful software found برای شما نمایان خواهد شد.