خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

ویندوز 10 از نوع نمایشی

راهنما, فوت و فن, نرم افزار 1396/08/21

شاید این ترفند، کاربردی برای یک کاربر نداشته باشد، امّا دانستن آن خالی از لطف نیست. اگر کامپیوتر خود را روشن کرده و در صفحه ورود به ویندوز نام Darrin DeYoung را مشاهده کردید بهتر است با جزئیات این ترفند آشنا باشید!

با استفاده از این ترفند که به شما معرفی می کنم، می توانید ویندوز 10 را به حالت نمایشی ببرید که کاربرد آن در مغازه ها و فروشگاه هایی است که قصد دارند نسخه ای از ویندوز را روی کامپیوتر برای مشتریان به نمایش بگذارند. برای استفاده از این ترفند و فعالسازی قابلیت Retail Demo کافیست این مراحل را انجام دهید:

 1. از منوی استارت روی آیکون تنظیمات که به شکل یک چرخ دنده است کلیک کرده و از صفحه تنظیمات به Update & security مراجعه کنید.
 2. از سمت چپ گزینه Activation را کلیک کنید.
 3. از بالای ستون سمت راست، روی عبارت Windows که در عنوان ستون درج شده 5 مرتبه کلیک کنید.
 4. در صفحه Change to retail demo گزینه Change را کلیک کنید.
 5. در این مرحله اطّلاعاتی از شما درخواست می شود که تکمیل آنها اختیاری است. با کلیک روی Next مراحل کار را ادامه دهید.
 6. کلید معرف گزینه Remove admin access را فعال کرده و از گزینه های موجود، زمانی را برای حذف دسترسی مدیر سیستم انتخاب کنید تا دسترسی به صورت مدیر از کامپیوتر سلب شود.
 7. در پایان روی Finish کلیک کرده و منتظر بمانید ویندوز به حالت Retail تغییر وضعیت دهد.

توجه: با تغییر ویندوز به حالت Retail، همه اطّلاعات ذخیره شده روی کامپیوتر حذف می شود.

خروج از حالت Retail

برای بازگردانی ویندوز از حالت نمایشی خرده فروشان به حالت اوّلیه کافیست این مراحل را دنبال کنید:

 1. از صفحه تنظیمات روی Update & security کلیک کرده و در ادامه از بخش Activation روی عبارت Windows پنج مرتبه کلیک کنید.
 2. در پنجره به نمایش درآمده روی Advanced configuration کلیک کرده و در بخش Remove RDX روی گزینه Remove کلیک کنید.

توجه داشته باشید با اجرای عملیات خروج از حالت Retail نیز همه اطّلاعات ذخیره شده در کامپیوتر حذف شده و کامپیوتر به حالت اوّلیه و کارخانه ای بر می گردد.

نکته: ویندوزی که در صفحه ورود نام Darrin DeYoung روی آن نمایش داده شود یعنی در حالت نمایشی مورد استفاده قرار گرفته و بهتر است از خرید کامپیوتر مجهز به این ویندوز خودداری کنید. (به احتمال زیاد از این کامپیوتر برای نمایش امکانات دستگاه یا سیستم عامل به مشتریان استفاده شده است.)

ارسال نظر

 • سریال کره ای «وضعیت اضطراری» در شبکه 5

  با در 1396/10/20 - 0 نظرات

  سریال جدید «وضعیت اضطراری» (D-Day) از شنبه 23 دی ماه ساعت 19 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. این مجموعه محصول کشور کره جنوبی، سال 2015 به کارگردانی یونگ وو است که افشین زی نوری مدیریت دوبلاژ آن را بر عهده داشته است. جونگ سو مین، کیم یونگ، جین ها سوئک و… بازیگران اصلی […]

 • انواع قبوض جریمه رانندگی کدامند؟

  با در 1396/10/16 - 0 نظرات

  رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا درخصوص انواع قبوض جریمه رانندگی و همچنین چگونگی پیگیری و اعتراض به آنها سخن گفت. سرهنگ احمد کرمی اسد درخصوص انواع قبوض جریمه رانندگی گفت: ابلاغ تخلفات و جرایم رانندگی به صورت تسلیمی، الصاقی، دوبرگی و دوربینی صورت می گیرد.

 • هر زلزله چه قدرتی دارد؟

  با در 1396/10/07 - 0 نظرات

  واحد اندازه گیری زلزله ریشتر است. هر زلزله ای هم که یک ریشتر بیشتر می شود قدرت تخریب تصاعدی داشته و حتی قدرت همین یک ریشتر را تا 31 برابر گفته اند. زلزله زیر 2 ریشتر: انسان ها این زلزله را متوجه نشده و فقط توسط دستگاه ثبت می شود. این زلزله میلیون ها بار […]

 • چگونگی مقاوم سازی خانه در برابر زلزله

  با در 1396/10/14 - 0 نظرات

  زلزله شناسان با استفاده از مستندات زلزله ثبت شده می توانند به طور تخمینی بگویند کجا و چه زمانی حرکات قوی لرزه ای رخ داده است، امّا دقیق ترین مقیاس ها و ابزارهای لرزه شناسی تاکنون موفق به نتیجه گیری درباره لرزش هایی که در آینده رخ خواهد داد یا تشخیص اینکه لرزش های ایجادشده […]

 • «رگ خواب» در شبکه نمایش خانگی

  «رگ خواب» در شبکه نمایش خانگی

  با در 1396/10/26 - 0 نظرات

  فیلم سینمایی «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت الله و با بازی لیلا حاتمی و کوروش تهامی از صبح امروز در شبکه نمایش خانگی توزیع شد. «رگ خواب» در سال گذشته، با سه سیمرغ جشنواره فجر، شش جایزه از منتقدان و پنج تندیس خانه سینما، از آثار موفّق سینمای ایران بود و با فروشی نزدیک […]

تلویزیون اینترنتی لنز