خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

ویندوز 10 از نوع نمایشی

راهنما, فوت و فن, نرم افزار 1396/08/21

شاید این ترفند، کاربردی برای یک کاربر نداشته باشد، امّا دانستن آن خالی از لطف نیست. اگر کامپیوتر خود را روشن کرده و در صفحه ورود به ویندوز نام Darrin DeYoung را مشاهده کردید بهتر است با جزئیات این ترفند آشنا باشید!

با استفاده از این ترفند که به شما معرفی می کنم، می توانید ویندوز 10 را به حالت نمایشی ببرید که کاربرد آن در مغازه ها و فروشگاه هایی است که قصد دارند نسخه ای از ویندوز را روی کامپیوتر برای مشتریان به نمایش بگذارند. برای استفاده از این ترفند و فعالسازی قابلیت Retail Demo کافیست این مراحل را انجام دهید:

 1. از منوی استارت روی آیکون تنظیمات که به شکل یک چرخ دنده است کلیک کرده و از صفحه تنظیمات به Update & security مراجعه کنید.
 2. از سمت چپ گزینه Activation را کلیک کنید.
 3. از بالای ستون سمت راست، روی عبارت Windows که در عنوان ستون درج شده 5 مرتبه کلیک کنید.
 4. در صفحه Change to retail demo گزینه Change را کلیک کنید.
 5. در این مرحله اطّلاعاتی از شما درخواست می شود که تکمیل آنها اختیاری است. با کلیک روی Next مراحل کار را ادامه دهید.
 6. کلید معرف گزینه Remove admin access را فعال کرده و از گزینه های موجود، زمانی را برای حذف دسترسی مدیر سیستم انتخاب کنید تا دسترسی به صورت مدیر از کامپیوتر سلب شود.
 7. در پایان روی Finish کلیک کرده و منتظر بمانید ویندوز به حالت Retail تغییر وضعیت دهد.

توجه: با تغییر ویندوز به حالت Retail، همه اطّلاعات ذخیره شده روی کامپیوتر حذف می شود.

خروج از حالت Retail

برای بازگردانی ویندوز از حالت نمایشی خرده فروشان به حالت اوّلیه کافیست این مراحل را دنبال کنید:

 1. از صفحه تنظیمات روی Update & security کلیک کرده و در ادامه از بخش Activation روی عبارت Windows پنج مرتبه کلیک کنید.
 2. در پنجره به نمایش درآمده روی Advanced configuration کلیک کرده و در بخش Remove RDX روی گزینه Remove کلیک کنید.

توجه داشته باشید با اجرای عملیات خروج از حالت Retail نیز همه اطّلاعات ذخیره شده در کامپیوتر حذف شده و کامپیوتر به حالت اوّلیه و کارخانه ای بر می گردد.

نکته: ویندوزی که در صفحه ورود نام Darrin DeYoung روی آن نمایش داده شود یعنی در حالت نمایشی مورد استفاده قرار گرفته و بهتر است از خرید کامپیوتر مجهز به این ویندوز خودداری کنید. (به احتمال زیاد از این کامپیوتر برای نمایش امکانات دستگاه یا سیستم عامل به مشتریان استفاده شده است.)

ارسال نظر

 • چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

  با در 1397/04/07 - 0 نظرات

  طرح رجیستری برای این است که گوشی های قاچاق در شبکه موبایل کشور با محدودیت مواجه شوند. اما چگونه از رجیستری موبایل خریداری شده مطمئن شویم؟

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

 • آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  آیا باتری گوشی یا لپ تاپ را قبل از شارژ حتما باید تا آخر مصرف کنید؟

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  این ایده که همیشه قبل از شارژکردن مجدد باتری، باید شارژ آن را تا آخر مصرف کرد، زمانی ایده ی درستی بوده است، اما در مورد باتری های امروزی صحت ندارد. در سال های دور باتری های «نیکل-هیدرید فلز» (Nickel-metal hydride یا NiMH) و باتری های «نیکل-کادمیم» (Nickel-Cadmium یا NiCad) باب بودند. این نوع باتری […]

 • کف پوش خانه ات را بشناس

  کف پوش خانه ات را بشناس

  با در 1397/05/29 - 0 نظرات

  از دیرباز، پوشش بیشتر اتاق های خانه ایرانی فرش بوده است. اما با مدرن شدن زندگی ها، افراد ترجیح می دهند بخشی از خانه و محل زندگی خود را از کفپوشی جدای فرش بپوشانند تا ظاهر متفاوت و زیباتری به محیط ببخشد. انواع سرامیک ها، سنگ ها و پارکت ها ازجمله کفپوش هایی است که […]

تلویزیون اینترنتی لنز