ویژگی های یک مانتو و کاپشن خوب بهاره

اتاق پرو, راهنما 1398/03/07 1398/03/07


خیلی از خانم ها در فصل زمستان ترجیح می دهند پالتو را جایگزین مانتو کنند اما بهار که از راه می رسد باید پالتوها را جمع کرد و سراغ مانتو و کاپشن های بهاره رفت. مانتو یکی از اصلی ترین پوشش های بانوان ایرانی است و در فصل های مختلف و نسبت به سرما و گرمای هوا تغییر می کند. بهار هم که از راه می رسد، مانتوهای بهاره سروکله شان پیدا می شود.

مدل مانتو

وقتی برای خرید مانتو می روید، اوّلین چیزی که بهتر است به آن توجه کنید مدل آن است. اگر لاغر هستید، سعی کنید مانتوهای تنگ خریداری نکنید، چراکه شما را لاغرتر نشان می دهد. اگر اندام چاقی هم دارید، از خرید مانتوهای چسبان و تنگ خودداری کنید. بهترین گزینه برای شما که پایین تنه چاق دارید، انتخاب مانتویی است که قسمت پایین آن گشاد باشد. اگر قد بلندی دارید هم می توانید مانتوی کوتاه و هم بلند بخرید اما اگر قد کوتاهی دارید، از خرید مانتوی کوتاه خودداری کنید؛ مانتوی کوتاه قد شما را کوتاه تر نشان می دهد.

رنگ مانتو

رنگ مانتو جزو نخستین معیارهایی است که شما هنگام خرید باید به آن توجه کنید. زمستان به پایان رسیده و بهتر است از خرید رنگ های تیره خودداری کنید و بیشتر سراغ رنگ های شاد بروید، اما ازطرفی بهار فصل هوای نامتعادل است؛ بنابراین برای اینکه تعادل را بین این دو فصل برقرار کنید؛ رنگ های خنثی مانند طوسی، قهوه ای و حتی نقره ای را هم می توانید در انتخابتان قراردهید.

جنس مانتو

در این فصل بیشتر به دنبال پارچه های نخی و کتان باشید تا گردش هوا به خوبی در آن جریان یابد و بدن شما را خنک کند، اما حواستان باشد برخی از پارچه های نخی خیلی چروک می شوند و ممکن است حالت اوّلیه خود را زود از دست بدهند.

کاپشن بهاره بپوشید

بهار سرما و گرمای نسبتاً متعادلی دارد و گاهی نمی توان بدون کاپشن از منزل بیرون آمد، اما سرمای آن به اندازه زمستان نبوده و نیازی به استفاده از کاپشن های ضخیم یا پالتوهای زمستانه نیست. بنابراین توصیه می کنیم کاپشن بهاره یا یک بارانی تهیه کنید که در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی هایی که در خرید کاپشن بهاره باید مدنظر قراردهید، ضدآب بودن آن است. کاپشن های بهاری معمولاً پوششی نایلونی دارند و براق هستند و به راحتی رطوبت را به لایه های زیرین لباس نمی رسانند. علاوه بر این، کاپشن بهاره معمولاً به خاطر نایلونی بودن، وزن کمی دارد و شما به راحتی می توانید آن را با خود حمل کنید تا درمواقع بارندگی آن را بپوشید. بیشتر کاپشن های بهاری دارای کلاه هم هستند و موقع خرید به دنبال کاپشن هایی باشید که کلاه داشته باشند تا هنگام بارندگی بتوانید سرتان را از باران حفظ کنید. رنگ کاپشن های بهاره هم مانند دیگر پوشش های این فصل بهتر است متفاوت با زمستان بوده و رنگ های شادی را داشته باشد تا دلمردگی را از بین ببرد.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر