خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

پاک کردن لکه های تابستانی لباس

راهنما 1397/06/21

تابستان برای آنها که روی پوشش خود حساس هستند گرفتاری های دوچندانی دارد، گرمای هوا یک طرف، تعریق و کثیف و لک شدن لباس ها هم یک طرف. رد عرق روی لباس یکی از آزاردهنده ترین چیزهایی است که در فصل گرما می توان با آن روبرو شد. اما گاهی تعریقی که روی لباس می ماند، باعث تغییر رنگ بافت پارچه شده و آن را بدشکل می کند. این لکه ها معمولاً با شستشوی معمولی از روی پارچه از بین نمی روند اما با راهکارهای خاصی می توانید از شر آنها خلاص شوید.

مرطوب نگهدارنده گوشت

شاید کیسه های کوچکی را که داخل بسته بندی های گوشت قرار می دهند، دیده باشید. این کیسه ها با رطوبتی که دارند، رطوبت گوشت را حفظ می کنند و مانع خشک شدن آن می شوند. از این کیسه ها می توانید برای از بین بردن لکه عرق روی لباس استفاده کنید. قبل از اینکه لباس را بشویید، قسمتی را که لکه عرق روی آن نشسته کمی مرطوب کنید و کیسه مرطوب کننده گوشت را روی آن بگذارید. سپس طبق معمول لباس را بشویید.

آسپرین

دو عدد قرص آسپرین را له کنید و با پودر در نصف فنجان آب ولرم ترکیب کنید. قسمت لک شده لباس را به مدت 2 تا 3 ساعت داخل این محلول غوطه ور کنید و بعد از آن، لباس را آب بکشید.

مایع ظرفشویی

اگر لکه زرد عرق از روی لباس پاک نمی شود، مقدار یک واحد مایع ظرفشویی را در دو واحد هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) ترکیب کنید و آن را روی لکه بمالید و بگذارید یک ساعت بماند.

نمک

با نمک می توانید از شر این لکه ها خلاص شوید. چهار قاشق غذاخوری نمک را در یک لیتر آب داغ حل کنید. سپس با اسفنج آغشته به این محلول لکه ها را خیس کنید تا زمانی که برطرف شود.

آبلیمو

برای از بین بردن لکه های عرق از روی لباس نیازی به خرید مواد شوینده گران قیمت نیست. مقدار مساوی از آبلیمو و آب را با هم ترکیب کنید و با اسفنج آغشته به این محلول، روی لکه ها بمالید تا آنها از بین بروند.

سرکه

مقداری سرکه را مستقیم روی لکه عرق ایجادشده روی لباس بریزید و قبل از شستن، آن را روی پارچه بمالید. با اینکار حتی می توانید لکه های ناشی از دئودورانت ها را هم از روی لباس پاک کنید.

جوش شیرین

چهار قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک چهارم فنجان آب گرم را با هم ترکیب کنید و خمیر حاصل شده را روی لکه های عرق بمالید. با این ترکیب لکه های مختلفی را می توانید از بین ببرید. اجازه دهید خمیر تا دو ساعت روی لکه باقی بماند و سپس، لباس را بشویید تا لکه از بین برود. زمانیکه لکه عرق روی یقه لباس باشد، می توانید خمیر را روی لکه بمالید و به آن مقداری سرکه هم اضافه کنید تا لکه راحت تر از بین برود. سپس لباس را بشویید.

آمونیاک

قبل از شستن لباس، مقدار مساوی محلول آمونیاک را با آب مخلوط کنید و لباس را در آن خیس کنید. بگذارید تا دو ساعت لباس داخل آن باقی بماند سپس لباس را بشویید. آمونیاک محلولی قوی است و باید به خاطر داشته باشید از ترکیب آن با مواد سفیدکننده بپرهیزید.

 

87 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

 • باغبانی کودکانه

  با در 1397/07/18 - 0 نظرات

  دوست دارید کودکی داشته باشید که به طبیعت احترام بگذارد؟ کودکی مسئولیت پذیر که از یک موجود زنده نگهداری کند؟ اگر پاسخ تان مثبت است، باید او را با گل و گیاه و نگهداری از آن آشنا کنید. زمانیکه کودکان بتوانند به کمک شما یک دانه را بکارند و مراحل رشد و پرورش آن را […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • زهر هلاهل چیست؟

  با در 1397/07/12 - 0 نظرات

  زهر هلاهل یا گرگ کش، سمی است که از گیاه تاج الملوک (اقونطیون) به دست می آید. نام مستعار این گیاه زهر گرگ است و به کلاه شیطان هم شهرت دارد. کشاورزان از سم این گیاه برای کشتن گرگ ها استفاده می کردند این سم باعث بی نظمی ضربان قلب و درنهایت خفگی فرد می […]

 • چرا فولاد ضدزنگ زنگ نمی زند؟

  چرا فولاد ضدزنگ زنگ نمی زند؟

  با در 1397/07/18 - 0 نظرات

  زنگ زدن جزء خواص ذاتی آهن است که به دلیل ایجاد اکسیدآهن، در اثر واکنش با اکسیژن موجود در هوا یا آب شکل می گیرد. فولاد ضدزنگ (Stainless Steel) آلیاژی از آهن است که دستِ کم 10/5 درصد کروم دارد. اگرچه بخش اعظم فولاد ضدزنگ هم از آهن ساخته شده است، اما فلز کروم اضافه […]

تلویزیون اینترنتی لنز