پاک کردن لکه های تابستانی لباس

راهنما 1397/06/21 1397/06/21


تابستان برای آنها که روی پوشش خود حساس هستند گرفتاری های دوچندانی دارد، گرمای هوا یک طرف، تعریق و کثیف و لک شدن لباس ها هم یک طرف. رد عرق روی لباس یکی از آزاردهنده ترین چیزهایی است که در فصل گرما می توان با آن روبرو شد. اما گاهی تعریقی که روی لباس می ماند، باعث تغییر رنگ بافت پارچه شده و آن را بدشکل می کند. این لکه ها معمولاً با شستشوی معمولی از روی پارچه از بین نمی روند اما با راهکارهای خاصی می توانید از شر آنها خلاص شوید.

مرطوب نگهدارنده گوشت

شاید کیسه های کوچکی را که داخل بسته بندی های گوشت قرار می دهند، دیده باشید. این کیسه ها با رطوبتی که دارند، رطوبت گوشت را حفظ می کنند و مانع خشک شدن آن می شوند. از این کیسه ها می توانید برای از بین بردن لکه عرق روی لباس استفاده کنید. قبل از اینکه لباس را بشویید، قسمتی را که لکه عرق روی آن نشسته کمی مرطوب کنید و کیسه مرطوب کننده گوشت را روی آن بگذارید. سپس طبق معمول لباس را بشویید.

آسپرین

دو عدد قرص آسپرین را له کنید و با پودر در نصف فنجان آب ولرم ترکیب کنید. قسمت لک شده لباس را به مدت 2 تا 3 ساعت داخل این محلول غوطه ور کنید و بعد از آن، لباس را آب بکشید.

مایع ظرفشویی

اگر لکه زرد عرق از روی لباس پاک نمی شود، مقدار یک واحد مایع ظرفشویی را در دو واحد هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) ترکیب کنید و آن را روی لکه بمالید و بگذارید یک ساعت بماند.

نمک

با نمک می توانید از شر این لکه ها خلاص شوید. چهار قاشق غذاخوری نمک را در یک لیتر آب داغ حل کنید. سپس با اسفنج آغشته به این محلول لکه ها را خیس کنید تا زمانی که برطرف شود.

آبلیمو

برای از بین بردن لکه های عرق از روی لباس نیازی به خرید مواد شوینده گران قیمت نیست. مقدار مساوی از آبلیمو و آب را با هم ترکیب کنید و با اسفنج آغشته به این محلول، روی لکه ها بمالید تا آنها از بین بروند.

سرکه

مقداری سرکه را مستقیم روی لکه عرق ایجادشده روی لباس بریزید و قبل از شستن، آن را روی پارچه بمالید. با اینکار حتی می توانید لکه های ناشی از دئودورانت ها را هم از روی لباس پاک کنید.

جوش شیرین

چهار قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک چهارم فنجان آب گرم را با هم ترکیب کنید و خمیر حاصل شده را روی لکه های عرق بمالید. با این ترکیب لکه های مختلفی را می توانید از بین ببرید. اجازه دهید خمیر تا دو ساعت روی لکه باقی بماند و سپس، لباس را بشویید تا لکه از بین برود. زمانیکه لکه عرق روی یقه لباس باشد، می توانید خمیر را روی لکه بمالید و به آن مقداری سرکه هم اضافه کنید تا لکه راحت تر از بین برود. سپس لباس را بشویید.

آمونیاک

قبل از شستن لباس، مقدار مساوی محلول آمونیاک را با آب مخلوط کنید و لباس را در آن خیس کنید. بگذارید تا دو ساعت لباس داخل آن باقی بماند سپس لباس را بشویید. آمونیاک محلولی قوی است و باید به خاطر داشته باشید از ترکیب آن با مواد سفیدکننده بپرهیزید.

 

328 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر