چند پرسش و پاسخ مهم درباره کره

چند پرسش و پاسخ مهم درباره کره

کره، یکی از پرمصرف ترین خوردنی های سفره صبحانه است و بعضی از خانواده ها برای سرخ کردن خیلی از مواد غذایی که ساده ترین آن تخم مرغ است، از آن استفاده می کنند، امّا برای اینکه بدانیم بهترین نوع مصرف و نگهداری کره چگونه است، در این خصوص به مهمترین پرسش ها پاسخ می دهیم.

آیا می توان از کره مثل روغن های گیاهی و حیوانی برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کرد؟

کره حاوی 82 درصد چربی، 16 درصد آب و درصدی مواد جامد غیرچربی است که در مقایسه با انواع روغن ها که فقط حاوی 0/1 درصد رطوبت هستند، به دلیل داشتن مقادیر زیاد آب (رطوبت) برای سرخ کردن به مدت طولانی در دماهای بالا توصیه نمی شود. برای تهیه املت و تخم مرغ می توان از کره استفاده کرد، امّا برای سرخ کردن مواد غذایی در حجم زیاد مناسب نیست و آسیب زا می شود.

چه تفاوتی بین کره محلی و کره کارخانه وجود دارد؟

کره های صنعتی چون توسط دستگاه های مخصوصی رطوبت گیری می شود، آب کمتر، چربی بیشتر، رنگ زردتر و کیفیت بالاتر و مدت ماندگاری زیادتری دارند، امّا کره های محلی به دلیل اینکه به خوبی رطوبت گیری نمی شوند و حاوی مقادیر بیشتر آب هستند، اغلب سفیدرنگ هستند و فسادپذیری بالایی دارند و بعد از مدت زمان کوتاهی تند و غیرقابل مصرف می شوند.

وجود نمک در کره تا چه میزان صحت دارد؟

نمک به میزان جزئی در تهیه کره به کار می رود و می توان گفت، این فرآورده لبنی حاوی سدیم مخفی است و مبتلایان پرفشاری خون باید این موضوع را در نظر داشته باشند.

آیا تغییر رنگ سطح کره به زرد پررنگ نشاندهنده فساد آن است؟

وقتی سطح کره به خوبی با لفافش پوشیده نشود، در اثر مجاورت با هوا و ماندگاری زیاد، رطوبت سطح آن تبخیر و خشک و تیره رنگ می شود و در مقایسه با لایه های زیرین کره که در تماس با هوا نبوده، تغییر رنگ پیدا می کند، امّا نشانه فساد نیست.

دلیل رنگ زرد کره چیست؟

هرقدر کره زردرنگ تر باشد بتاکاروتن یا پیش ساز ویتامین A شیر مصرفی آن بیشتر بوده است. معمولاً به دلیل نوع تغذیه دام از علوفه تازه در فصل بهار، شیر و کره در این فصل پررنگ تر و باکیفیت تر است.

چرا کره در یخچال کپک می زند؟

کره به دلیل داشتن مقادیری آب، فسادپذیری بالایی داشته، فقط برای مدت کوتاهی در دمای یخچال قابلیت نگهداری دارد و در صورت ماندگاری بیشتر در این محیط، شرایط رشد و تکثیر قارچ و کپک در آن فراهم می شود. در صورت نیاز به نگهداری طولانی مدت کره، آن را در دمای فریزر به مدت یک سال نگهداری کنید.

چگونه فساد کره را تشخیص دهیم؟

کره فاسده شده به رنگ سبز، قرمز یا حتی آبی است. این رنگ ها نشانه فساد میکروبی است که قدرت مسمومیت زایی بالایی دارند. همچنین تغییر طعم و بوی کره به تندی به دلیل اکسیدشدن چربی کره و غیرقابل مصرف شدن آن است.

زمان خرید کره به چه نکاتی توجه کنیم؟

کره باید از داخل یخچال یا فریزر عرضه شود و هنگام لمس باید سرد و مثل سنگ، سفت و سخت باشد و به هیچ عنوان نرم نشده باشد.