چه اجاق گازی بخریم؟

بازار, راهنمای خرید 1397/02/04 1397/02/04


برای خرید اجاق گاز طبیعتاً اوّلین چیزی که باید به آن توجه شود میزان فضای شما در آشپزخانه است درنتیجه اگر زوج جوانی هستید یا به تنهایی در خانه هایی با متراژ کوچک و متوسط زندگی می کنید به شما پیشنهاد می کنیم که قید خریدن اجاق گاز 5 شعله را بزنید چون به هیچ عنوان منطقی نیست و ورای نیازهای شماست؛ هرچند روز به روز در این بازار به تعداد مدل های مختلف 5 شعله افزوده شده و تنوع 4 شعله ای ها کاهش پیدا می کند. از طرف دیگر اگر اجاره نشین هستید بسته به بودجه خود به این نکته نیز توجه کنید که منزلی که اجاره می کنید ممکن است روی سرویس کابینت خود اجاق گاز داشته باشد درنتیجه شاید بهتر باشد هزینه اجاق گاز را روی هزینه اجاره مسکن بگذارید.

اما با این همه در خرید اجاق گاز به یک نکته بیش از هر چیز اهمیت بدهید و آن هم داشتن تکنولوژی نه چندان جدید ولی حیاتی ترموکوبل است. شاید فکر کنید که بیشتر گازهای جدید این امکان را خودشان دارند ولی اینگونه نیست و خیلی از برندهای خارجی نیز بعضاً چنین امکانی را ندارند. ترموکوبل از نظر ایمنی نقش بسیار مهمی دارد و در مواقعی که شعله بی جهت خاموش شده مانع از پخش گاز می شود. از طرف دیگر اجاق گازهای هوشمند نیز خود جالب توجه هستند. پیچ های اجاق گاز هوشمند قادر به تشخیص میزان آب موجود در ظرف یا پخته شدن خوراکی درون ظرف بوده و بعد از بررسی آیتم های مختلف، در صورت تشخیص فراموش شدن زمان خاموش کردن شعله، زنگ هشدار را به صدا درآورده و آشپز را مطلع می کند. اگر بعد از چند ثانیه مشخص کسی برای خاموش کردن شعله اقدام نکرد، پیچ اجاق گاز به صورت خودکار شعله را خاموش می کند. این پیچ هوشمند قابل نصب روی همه ی انواع اجاق گازهای جدید و قدیمی نیز هست.

خوشبختانه در این بازار برندهای ایرانی واقعاً رقابت نزدیکی با مدل های مشابه خارجی دارند و از نظر قیمت نیز به صرفه هستند. پس با خیالی راحت و مطمئن برندهای ایرانی را انتخاب کنید. درنهایت واقع بین باشید و ببینید که واقعاً چقدر از امکاناتی چون فر یا جوجه گردان در گاز ممکن است استفاده کنید؟ چون بدون آنکه دقت کنید هزینه زیادی را اضافه بر نیاز بابت چنین امکاناتی پرداخت خواهید کرد.

[wp_table id=10045/]

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر