چه لباس هایی برای سرما و گرمای پاییزی مناسب است؟

اتاق پرو 1398/07/20 1398/07/20


این روزها هوای پاییزی تهران و اغلب نقاط کشور به گونه ای شده که نه می شود لباس تابستانه پوشید و نه می توان لباس های گرم را از کمد درآورد و پوشید. باد و باران های پاییزی و ازطرفی آفتاب داغ ظهرهایش سردرگمی عجیبی در پوشش ما در استان های مختلف کشور رقم زده است.

برای همین بهتر است هرسال با شروع این فصل سراغ لباس هایی با جنس مناسب بروید تا در این آب و هوا نه سرما بخورید و نه عرق بریزید. پس در ادامه به شما خواهیم گفت منظور ما دقیقاً چه جنس لباس هایی است؟

این فصل زمان مناسبی برای زیروروکردن کمد لباس ها برای استقبال از سرما و جمع آوری لباس های بهاری و تابستانی و به قول معروف آستین کوتاه است، اما لابلای این تغییرات دو جنس لباس را برای روزهای پاییزی خود کنار بگذارید.

لباس های نخی و پنبه ای: این جنس لباس یکی از پرطرفدارترین پارچه ها و بهترین جایگزین لباس های تابستانی برای پوشش در فصل قدری خنک است. لباس هایی از این جنس به دلیل خاصیت قابل تنفس بودن پارچه اش که قابلیت ردوبدل کردن هوا را دارد، مانع ایجاد عرق روی سطح پوست شده و بهترین پارچه ای است که هوای گرم را بین پوست بدن و لباس نگه نمی دارد. ازطرفی نرم و لطیف بودن آن به خاطر ظرافت بکاررفته در پارچه، احساس راحتی و سبکی ویژه ای به شما می بخشد. تنها عیب این جنس لباس ها این است که معمولاً دوام کمی در برابر استفاده مداوم و شستشو دارد و شکل ظاهری آن خیلی زود تغییر می کند. با این حال بهترین انتخاب برای لذت بردن از پاییز و هوای آن همین جنس لباس ها هستند.

لباس های کتان: این جنس پارچه هم که هواداران زیادی به ویژه در بین آقایان دارد به دلیل نگه نداشتن گرما میان پوست بدن و خود یکی از گزینه های اصلی پوشش در فصل خزان است. شاید کمتر شنیده باشید اما لباس هایی از جنس کتان مرغوب بدن شما را باطراوت و راحت و در عین حال گرم نگه می دارد. پس برای رفتن به محل کار یا مهمانی حتماً پوشیدن کت های کتان و پاییزه را تجربه کنید. بعلاوه خانم ها می توانند با شلوار و مانتوهایی از این جنس و با رنگ های متنوع روشن و تیره پوشش خود را کامل کنند. البته با در نظر گرفتن این که این لباس ها به راحتی چروک می شوند و ظاهر بدی به خود می گیرند. اما در برابر همه ویژگی های مثبت و راحتی این جنس لباس، می شود از تنها ایراد آن چشم پوشی کرد.

منبع: ضمیمه چاردیواری روزنامه جام جم

  

36 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر