چگونه از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنیم؟

راهنمای خرید 1397/04/07 1397/04/07


طرح رجیستری برای این است که گوشی های قاچاق در شبکه موبایل کشور با محدودیت مواجه شوند. اما چگونه از رجیستری موبایل خریداری شده مطمئن شویم؟

اگر به صورت اینترنتی چک می کنید، سامانه همتا که متعلق به وزارت صنعت است، اینکار را به راحتی برای شما انجام می دهد. کافی است به سایت hamta.ntsw.ir بروید و از طریق گزینه استعلام اصالت اقدام کنید. ضمناً این سایت امکاناتی هم برای فعالسازی گوشی های فعال نشده در اختیارتان می گذارد.

راه ساده تر این است که شناسه 15 رقمی ای (IMEI) را که روی جعبه هر تلفن همراهی پیدا می شود، به شماره 7777 پیامک کنید. در عین حال می توانید از کد دستوری #7777* هم برای اینکار کمک بگیرید. اینکار به شما کمک می کند تا از فعال بودن و قاچاق نبودن گوشی مورد نظر خود به هنگام خرید مطمئن شوید. ضمناً دقت کنید که گاهی لازم است شناسه پشت گوشی را با شناسه پشت جعبه مطابقت دهید. چون در حقیقت چیزی که شما قصد اطمینان از اصالت آن دارید، خودِ گوشی است.

تلفن هایی که رجیستر نشده اند، همراه مسافر وارد ایران شده اند یا حتی تلفن مسافرانی که به ایران سفر می کنند، به صورت پیش فرض به مدت 30 روز داخل شبکه فعال می باشند. با این حال بعد از 30 روز از کار می افتند. دقت کنید که گوشی های جدیدی که با مسافر وارد می شوند و از خارج از کشور خریداری شده اند، باید به هنگام ورود با پرداخت عوارض در گمرک ثبت شوند وگرنه رجیستر شدن آنها با مشکل مواجه می شود.

 

354 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر