خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

چگونه ساید بای ساید بخریم؟

راهنمای خرید 1396/09/25

در چند سال اخیر تب خرید یخچال های ساید بای ساید یا دوقلوها بالا گرفته و بیشتر خانواده ها علاقمند هستند از این نوع یخچال فریزر استفاده کنند. به همین دلیل این هفته سری به دنیای دوقلوهای جدید زده ایم تا برایتان از راز و رمز خرید این نوع یخچال فریزر بنویسیم.

فضای موجود منازل

باید توجه داشته باشید فضای آشپزخانه شما مناسب برای این نوع یخچال هست یا خیر. چون اگر فضای کافی نداشته باشید قطعاً با چالشی قابل ملاحظه مواجه خواهید شد. یخچال های دوقلو حداقل 125 سانتیمتر فضا لازم دارند در حالی که ساید بای سایدها می توانند در فضایی معادل 95 سانتیمتر قرار گیرند.

امّا دومین نکته اینجاست که قبل از هرگونه تصمیم گیری لازم است منابع مالی در اختیارتان را مشخص کنید چون تنوع یخچال های بازار آنقدر زیاد است که می تواند مشکلات عمده ای را برایتان ایجاد کرده و درنهایت انتخابی اشتباه برایتان در پی آورد.

چند لیتر فضا لازم داریم

حالا که دو مرحله اوّل را با منطقی مناسب پشت سر گذاشتیم نوبت به این رسیده که سایز یخچال مناسب خودتان را تعیین کنید؛ نکته ای که اغلب خریداران نمی توانند پاسخ مناسبی برای آن داشته باشند و صرفاً با گزینه های معرفی شده فروشندگان تصمیم‌ گیری می کنند. واقعیت این است که برای یک خانواده دونفره با رفت و آمد معمولی، حجمی معادل 200 لیتر مورد نیاز است امّا اگر تعداد نفرات خانواده بیشتر است می توانید به ازای هر نفر 20 لیتر بیشتر در نظر بگیرید.

در این بخش گرچه فضای کلی را به سادگی می توانید تعیین کنید امّا نباید از طرّاحی طبقات داخلی یخچال غافل شوید چون اگر این طبقات قابلیت تنظیم ارتفاع مناسبی نداشته باشد در آینده با مشکلاتی عمده مواجه خواهید شد و فضای مناسبی برای قرار دادن لوازم موردنظرتان داخل یخچال ندارید. پس بهتر است دقّت داشته باشید طبقات یخچال نه تنها قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشند، بلکه فواصل انتخاب شده برای قرار گرفتن طبقات نیز متناسب با نیازتان باشد.

البته توصیه ما به شما این است که اگر خانواده ای پرجمعیت دارید یا اینکه اهل شب نشینی های زیاد با خانواده و دوست و آشنا هستید بهتر است روی انتخاب یخچال هایی که فریزرشان به صورت یک تکه پایین قرار گرفته و اصطلاحاً به آنها سه در می گویند بیشتر تمرکز داشته باشید. این نوع طرّاحی به شما امکان استفاده از فضای بیشتری را خواهد داد، چون در مدل های دودر فریزر فضای زیادی برای شما باقی نمانده به این دلیل که دو طبقه بالای آن به دستگاه یخساز اختصاص داده شده است.

مصرف انرژی

شاید اگر پنج سال قبل برای خرید ساید‌ بای ساید به بازار می رفتید یکی از مهمترین نکاتی که فروشنده به آنها اشاره می کرد مصرف پایین مدل مورد نظر بود، امّا از چندی قبل تمام شرکت های سازنده با جدا کردن موتور مورد نیاز یخچال از فریزر به نوعی مصرف و بازدهی آن را بالاتر برده اند، بنابراین توجه کنید مصرف انرژی در یخچال مورد نظر شما اینبار بستگی به مواردی دیگر خواهد داشت.

برای اینکه بتوانید گزینه ای مناسب انتخاب کنید باید طوری برنامه ریزی کنید که کمتر درِ یخچال باز و بسته شود تا با این کار مصرف انرژی را به حدّاقل خود کاهش دهید. در این بخش شما می توانید روی امتیاز یخچال هایی که دارای بار خانوادگی است حساب ویژه ای باز کنید چون تمام ساید‌ باید سایدها دارای محفظه آب و یخ روی در هستند و فقط بار خانوادگی است که می تواند امتیاز ویژه ای برایتان محسوب شود.

البته مدتی است بعضی شرکت ها برای کاهش حداکثری هدررفت انرژی، درِ جداگانه ای هم داخل یخچال طرّاحی کرده اند. به این ترتیب که وقتی درِ اصلی یخچال باز می شود درِ شیشه ای دیگری مانع از خروج هوای سرد به بیرون و کاهش مصرف انرژی می شود.

فناوری های اضافی؟

یکی از ویژگی های یخچال های جدید استفاده حداکثری از فناوری های نوین مثل اعلام میزان ماده غذایی موجود یا کسری مواد داخل با توجه به برنامه های از قبل انتخاب شده است. شاید این موارد گزینه های بسیار مناسبی برای عصر حاضر باشد، امّا اگر شما زیاد اهل بکارگیری این فناوری ها نباشید با انتخاب چنین گزینه هایی فقط به جیب خودتان خیانت کرده اید چون نمی توانید به میزان مناسب از امکانات فراهم شده در این دستگاه یخچال استفاده بهینه داشته باشید.

طرّاحی

حالا نوبت به یکی از اصلی ترین مراحل انتخاب یخچال رسیده است، چون اگر دقّت عمل نداشته باشید درنهایت بعد از مدّت کوتاهی مجبور به تغییر یخچال شده و متضرّر خواهید شد.

امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و گسترش شهرنشینی طرّاحان منازل طوری برنامه ریزی می کنند که آشپزخانه بخشی از منزل است و درنهایت فضای باز آن می طلبد که انتخاب هماهنگ و دقیقی برای لوازم این بخش از خانه داشته باشیم.

از این رو رنگ بندی و حتّی طرّاحی ظاهری یخچال باید متناسب با دیگر بخش ها و دستگاه های آشپزخانه باشد پس اگر لوازم شما دارای رنگ‌ معمول سفید است باید یخچال را هم متناسب انتخاب کنید امّا اگر به دنبال تجربه ای متفاوت هستید و لوازم استیل یا رنگ های متفاوتی مثل قرمز، مشکی و… را می پسندید باید تمام لوازم را هماهنگ انتخاب کنید.

فقط به یاد داشته باشید تجهیزاتی که استیل هستند در طول مدّت استفاده شما و به مرور زمان خط و خش خواهند افتاد و ظاهرشان زیاد قابل قبول نخواهد ماند.

سابقه برند

همانطور که می دانید لوازم برقی نیازمند خدمات پس از فروش مناسبی هستند، چون احتمال خراب شدن آنها وجود دارد و بعد از مدّتی شما نیازمند دسترسی به قطعات یدکی یا سرویس های دوره ای هستید. به همین دلیل قبل از اینکه برای پرداخت فاکتور دست به جیب شوید دقّت داشته باشید برندی که انتخاب کرده اید چه سابقه ای در بازار داشته و دفاتر ارائه دهنده خدمات پس از فروش آن چقدر در محلّ اقامت شما فعالیت می کنند.

البته لازم است خوب توجه داشته باشید منظور از خوشنامی برند تبلیغات گسترده آن نیست، چون در خیلی از موارد آن کالایی که تبلیغات زیاد و گسترده ای را انجام می دهند لزوماً دارای کیفیت مناسب نیست.

ارسال نظر

 • باغبانی کودکانه

  با در 1397/07/18 - 0 نظرات

  دوست دارید کودکی داشته باشید که به طبیعت احترام بگذارد؟ کودکی مسئولیت پذیر که از یک موجود زنده نگهداری کند؟ اگر پاسخ تان مثبت است، باید او را با گل و گیاه و نگهداری از آن آشنا کنید. زمانیکه کودکان بتوانند به کمک شما یک دانه را بکارند و مراحل رشد و پرورش آن را […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • زهر هلاهل چیست؟

  با در 1397/07/12 - 0 نظرات

  زهر هلاهل یا گرگ کش، سمی است که از گیاه تاج الملوک (اقونطیون) به دست می آید. نام مستعار این گیاه زهر گرگ است و به کلاه شیطان هم شهرت دارد. کشاورزان از سم این گیاه برای کشتن گرگ ها استفاده می کردند این سم باعث بی نظمی ضربان قلب و درنهایت خفگی فرد می […]

 • چرا فولاد ضدزنگ زنگ نمی زند؟

  چرا فولاد ضدزنگ زنگ نمی زند؟

  با در 1397/07/18 - 0 نظرات

  زنگ زدن جزء خواص ذاتی آهن است که به دلیل ایجاد اکسیدآهن، در اثر واکنش با اکسیژن موجود در هوا یا آب شکل می گیرد. فولاد ضدزنگ (Stainless Steel) آلیاژی از آهن است که دستِ کم 10/5 درصد کروم دارد. اگرچه بخش اعظم فولاد ضدزنگ هم از آهن ساخته شده است، اما فلز کروم اضافه […]

تلویزیون اینترنتی لنز