خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

چگونه میز ناهارخوری مناسب بخریم؟

راهنمای خرید 1397/08/17

اگر برای منزل تان به دنبال خرید میز ناهارخوری هستید، قبل از خرید بهتر است مواردی را رعایت کرده و مدنظر قرار دهید و میزی برحسب نیازتان و هماهنگ با فضایی که در اختیار دارید تهیه کنید تا سال ها برایتان کار کند.

اوّلین مسأله ای که باید به آن اهمیت دهید این است که میز ناهارخوری باید مناسب و اندازه فضایی باشد که قرار است در آنجا قرار گیرد. علاوه بر این از هر طرف میز باید حدود 90 سانتیمتر تا یک متر فضا باقی بماند تا فضای لازم برای قرارگرفتن صندلی ها و حرکت در اطراف میز وجود داشته باشد. بنابراین قبل از خرید میز، به متراژ آن قسمت از خانه که قرار است میز را آنجا بگذارید دقت کنید تا فضای کافی برای حرکت صندلی ها دور میز باقی بماند. طول و عرض آن بخش را حساب کنید و سپس 183 سانتیمتر از طول و عرض آن کم کنید تا اندازه مناسب میز ناهارخوری را به دست آورید.

شکل میز

میزهای مستطیل شکل معمولاً کاربرد بیشتری دارند و دستتان برای انتخاب اندازه و مدل های مختلف آنها باز است. اما میزهای دایره ای شکل یا بیضی به دلیل نداشتن گوشه، فضای بیشتری برای حرکت به شما می دهند. برای اتاق های مستطیلی شکلی که تنگ تر هستند، میزهای بیضی مناسب ترین گزینه اند. میزهای گرد یا بیضی برای مهمانی ها و گفتگوها بهترین اند چون هیچ قسمتی به عنوان سر میز وجود ندارد.

پایه های میز

هنگام خرید میز ناهارخوری، به پایه های میز هم توجه کنید. میزهایی که پایه های باریک تری دارند یا پایه ها در گوشه های میز قرارگرفته اند، منعطف ترند و حتی می توان صندلی های بیشتری به میز اضافه کرد. میزهایی که پایه های آن در وسط قرارگرفته یا از دو طرف به یک پایه واحد متصل می شوند، طرفداران بیشتری دارند. پایه هایی مانند پایه میزهای دایره ای شکل که در وسط قرار می گیرند، امکان قرارگرفتن صندلی های بیشتری را دور خود می دهد. پس اگر فضای کوچکتر و نفرات بیشتری دارید، میزهای گردی با پایه های وسط بهترین گزینه اند. مشکل میزهایی با پایه های کنار که با میله ای به هم متصل شده اند این است که ممکن است فضای کافی برای قرارگرفتن پای افراد وجود نداشته باشد.

جنس میز

انتخاب جنس و موادی که برای ساخت میزهای ناهارخوری به کار می رود معمولاً به هزینه ای که می خواهیم صرف کنیم و نیز سلیقه فردی بستگی دارد.

میزهای چوبی: این نوع میزها محکم، کلاسیک و بادوام هستند و تعمیر آنها هم ساده است. چوب کاج، اقاقیا، انبه و ساج پرطرفدارترین و ارزان ترین چوب ها در دنیا هستند که برای ساخت میزهای ناهارخوری به کار می روند.

میزهای شیشه ای: معمولاً میزهای شیشه ای به شکل روشن، مات و رنگی هستند. قیمت آنها نسبتاً مناسب است اما ازآنجاکه در مقابل رطوبت مقاوم نیست، ممکن است بر اثر حرارت دچار خراشیدگی یا شکستگی شود. کوچکترین تماسی با میزهای شیشه ای اثری از خود به جا می گذارد که از بزرگترین عیوب این میزهاست.

میزهای فلزی: میزهای فلزی معمولاً از فولاد ضدزنگ، برنج، روی و نمونه های لاکی ساخته می شوند. میزهای فلزی دوام بالایی دارند و به راحتی آسیب نمی بینند، اما به دلیل براق بودن، خیلی زود لکه و کثیف می شوند و نسبت به میزهای چوبی قیمت مناسب تری دارند.

ارسال نظر

 • باغبانی کودکانه

  با در 1397/07/18 - 0 نظرات

  دوست دارید کودکی داشته باشید که به طبیعت احترام بگذارد؟ کودکی مسئولیت پذیر که از یک موجود زنده نگهداری کند؟ اگر پاسخ تان مثبت است، باید او را با گل و گیاه و نگهداری از آن آشنا کنید. زمانیکه کودکان بتوانند به کمک شما یک دانه را بکارند و مراحل رشد و پرورش آن را […]

 • لکه بری از مبلمان خانه

  لکه بری از مبلمان خانه

  با در 1397/06/13 - 0 نظرات

  قدیم ترها که خیلی خبری از مبلمان در خانه ها نبود، یکی از کارهایی که بیشتر خانم های خانه و البته به کمک همسر به فکر آن می افتادند، شستن فرش ها بود تا گرد و خاک و کثیفی را از آن پاک کنند، اما با پیداشدن سروکله مبلمان های مختلف، دغدغه ها هم بیشتر […]

 • همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  همه چیز درباره انتخاب یک روسری مناسب

  با در 1397/06/12 - 0 نظرات

  روسری و شال یکی از ارکان پوشش برای جامعه اسلامی محسوب می شود که اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن چهره دارد. از آنجا که روسری، نزدیکترین فاصله را با صورت دارد، اوّلین مسأله ای که در انتخاب شال یا روسری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، رنگ آن است و بعد معیارهایی چون طرح […]

 • زهر هلاهل چیست؟

  با در 1397/07/12 - 0 نظرات

  زهر هلاهل یا گرگ کش، سمی است که از گیاه تاج الملوک (اقونطیون) به دست می آید. نام مستعار این گیاه زهر گرگ است و به کلاه شیطان هم شهرت دارد. کشاورزان از سم این گیاه برای کشتن گرگ ها استفاده می کردند این سم باعث بی نظمی ضربان قلب و درنهایت خفگی فرد می […]

 • چرا فولاد ضدزنگ زنگ نمی زند؟

  چرا فولاد ضدزنگ زنگ نمی زند؟

  با در 1397/07/18 - 0 نظرات

  زنگ زدن جزء خواص ذاتی آهن است که به دلیل ایجاد اکسیدآهن، در اثر واکنش با اکسیژن موجود در هوا یا آب شکل می گیرد. فولاد ضدزنگ (Stainless Steel) آلیاژی از آهن است که دستِ کم 10/5 درصد کروم دارد. اگرچه بخش اعظم فولاد ضدزنگ هم از آهن ساخته شده است، اما فلز کروم اضافه […]

تلویزیون اینترنتی لنز