خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

اخبار شهریور ۲۹, ۱۳۹۵

دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

اپلیکیشن اندرویدِ های یو، ویژه خرید و فروش راحت و بی واسطه، منتشر شد.

ادامه مطلب…

109 بازدید کل ، 31 امروز

ضرب المثل مؤثّر

طنز آذر ۱۶, ۱۳۹۵

رئیس یک کارخانه خواست ابتکاری کند که کارمندها بهتر کار کنند. یک روز، روی میزها، روی در و دیوار و خلاصه تمام نقاط کارخانه کاغذی چسباند که روی آن نوشته بود: «کار امروز را به فردا میفکن.» از همان روز تمام کارمندها تقاضای اضافه حقوق کردند، تمام کارگرها دست به اعتصاب زدند، و صندوقدار نیز با پول های صندوق ناپدید شد!

38 بازدید کل ، 1 امروز

علامت تعجب!

یادداشت آذر ۱۲, ۱۳۹۵

۱۳۱۷۶۵۹۱۴۱_exclamation_point_222152828_std

– در تاکسی نشسته ای، یکی از مسافرین جمله ی مزاح مانندی می گوید ولی کسی خنده اش نمی گیرد. او چنین نتیجه گیری می کند: «عجب دوره زمانه ای شده، مردم آنقدر ناراحتن که دیگه هیچکس از هیچ چیز خنده اش نمی گیره!»

– خواننده ای روی صحنه می خواند، مردم نامنظّم برایش کف می زنند، دو سه نفر خمیازه می کشند. پس از پایان کنسرت، در سالن خروجی، خواننده رو به خبرنگار می گوید: «مردم ما موسیقی را نمی فهمند!»

– صندلی های تئاتر خالی است. کسی برای کارگردان گل نمی فرستد. دانشجویان او برایش هدیه نبرده اند و تئاترش جزء کم فروش ترین های فصل شده است. کارگردان گله می کند که «جوانان ما بیسواد، بی ذوق و کم فهم و شعور شده اند!»

– مدیر تازه می خواهد سبک نوینی را پیاده کند، همسو با ذائقه ی نسل جدید، همساز با جهان در حال تکاپو، یک روز به او می گویند: «خوش آمدی! ممنون که زحمت کشیدی! ولی پا از شیوه ی پیشینیان بیرون نهادن گناه نابخشودنی است. عصر حجر را همواره باید گرامی داشت و با همان رسوم زندگی را به سر آورد! پس لطفاً هر چه سریعتر صندلیت را خالی کن!»

– کتاب را باز می کنی، در پس هر جمله یک علامت تعجّب کار گذاشته اند، می خوانی و می خواهی تعجّب کنی، نمی شود، باز هم می خوانی، به هیچ عنوان تعجّبت نمی آید، می فهمی یا عیب از توست یا از کتاب. با اینهمه علامت تعجّب مجبوری که تعجّب کنی ولی اگر نمی کنی خب حتماً ایراد از خودت است!

41 بازدید کل ، 0 امروز

عالیِ توو خالی!

طنز آذر ۴, ۱۳۹۵

به هر چی نگاه می کنی، از هر کی می پرسی می گه عالیه! عالیِ عالی!

فاز ۱ : آقا این ماشین دستِ اوّله، تکِ تکه، اصلاً راه نرفته، مال یه خانم دکتر بوده، فقط صبح باهاش رفته مطب، پارک کرده توی گاراژ ساختمان، برگشته پارک کرده توی پارکینگ آپارتمان. ولی ماشین خودش گفت تا حالا چهار بار کف اش آسمونو دیده، برای همین چهار بار رفته صافکاری، رنگ رزی، تعویض دنده، چرخ، موتور و…

ادامه مطلب…

82 بازدید کل ، 37 امروز

هفت راه آسان برای کاهش مصرف بنزین

اطلاعات عمومی آذر ۴, ۱۳۹۵

هفت راه آسان برای کاهش مصرف بنزین
 1. باد لاستیک های خودرو را تنظیم کنید. لاستیک های کم باد مصرف بیشتر سوخت را در پی دارد.
 2. با سرعت نرانید. رانندگی با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت، به سرعت مصرف بنزین را بالا می برد. رعایت سرعت مجاز در بزرگراه ها و آزادراه ها سبب صرفه جویی در مصرف سخت می شود.
 3. لوازم سنگین و غیرضروری را با خودرو به این طرف و آن طرف نبرید. بارِ اضافی خودرو را خالی کنید.
 4. از باربند استفاده نکنید. قرار دادن بار روی سقف خودرو مصرف سوخت را بالا می برد.
 5. از رانندگی با سرعت های زیاد و ترمزهای ناگهانی پرهیز کنید.
 6. در سرعت بالای ۹۰ کیلومتر در ساعت، پنجره های خودرو را باز نگذارید. پنجره های باز مصرف سوخت را ۱۰ درصد افزایش می دهد.
 7. از لاستیک مناسب استفاده کنید. استفاده از لاستیک هایی که چسبندگی بیشتری به جادّه دارند در کاهش مصرف بنزین مؤثر است.

88 بازدید کل ، 33 امروز

ویژگی های صندلی اداری مناسب چیست؟

اطلاعات عمومی آذر ۲, ۱۳۹۵

ویژگی های صندلی اداری مناسب چیست؟

اسکی، دوچرخه سواری و کوهنوردی همگی فعالیت های ورزشی سنگینی هستند که به بدن ما فشار وارد می آورند. اما علاوه بر اینها، فعالیت ساده ای همچون نشستن روی صندلی هم می تواند چنین تاثیری داشته باشد. اگر صندلی ای که شما برای انجام کارهای روزمره تان روی آن می نشینید، مناسب نباشد، در بلندمدت دچار کمردرد، خستگی چشم و درد گردن خواهید شد.

حتی ممکن است باعث شود، دچار ضایعاتی مانند قوز کمر شوید. به همین دلیل، یافتن صندلی مناسب برای ساختار بدنی تان، اهمیت زیادی در سلامتی و بازدهی کاریتان خواهد داشت. در ادامه به مهم ترین ویژگی های یک صندلی اداری مناسب اشاره می کنیم:

ادامه مطلب…

86 بازدید کل ، 29 امروز

آشنایی با موزه ی نظامی کاخ سعدآباد

گردشگری آذر ۱, ۱۳۹۵

آشنایی با موزه ی نظامی کاخ سعد آباد

در امتداد جادّه ی پوشیده شده از درختان چنار و افرا و در مرکز مجموعه ی تاریخی فرهنگی سعدآباد، موزه ی نظامی ایران به چشم می خورد و ۲ عراده توپ جنگی چرخدار در بدو ورود به موزه به بازدیدکنندگان خیرمقدم می گویند. بنای موزه در کاخی بزرگ که در ضلع شمال غربی و مشرف به کوه ساخته شده است خودنمایی می کند.

این عمارت که به کاخ شهرام مشهور است در ۲ طبقه ساخته شده و کلّ فضای آن به نمایش ادوات جنگی و نظامی ایران اختصاص یافته است. بازدید از موزه ی نظامی فرصت خوبی است تا با سیر پیدایش و تکامل ارتش در ایران آشنا شده و بر دانسته های تاریخی خود بیفزاییم.

ادامه مطلب…

89 بازدید کل ، 32 امروز

ما چقدر زودباور هستیم!

یادداشت آبان ۲۸, ۱۳۹۵

ما چقدر زودباور هستیم!

دانشجویی که سال آخر دانشکده خود را می گذراند به خاطر پروژه ای که انجام داده بود جایزه اوّل را گرفت. او در پروژه خود از ۵۰ نفر خواسته بود تا دادخواستی مبنی بر کنترل سخت و یا حذف مادّه شیمیایی «دی هیدروژن مونوکسید» توسّط دولت را امضا کنند و برای این خواست خود دلایل زیر را عنوان کرده بود:

ادامه مطلب…

73 بازدید کل ، 25 امروز

حفظ سلامت تایپیست ها

اطلاعات عمومی آبان ۲۶, ۱۳۹۵

حفظ سلامت تایپیست ها

تایپ کردن از جمله شغل هایی است که در آن فرد برای مدّت طولانی باید در یک محل ثابت بنشیند تا کار خود را به پایان برساند. در این شغل و شغل های مشابه، رعایت وضعیت مناسب نشستن برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های اندام ها و ستون فقرات بسیار مهم است.

ادامه مطلب…

72 بازدید کل ، 1 امروز

چگونه از باتری موبایل نگهداری کنیم؟

اطلاعات عمومی آبان ۲۰, ۱۳۹۵

چگونه از باتری موبایل نگهداری کنیم؟

یکی از مهمترین مشکلات گوشی های تلفن همراه مربوط به باتری آنهاست. زمانی که شارژ گوشی ناگهان تخلیه می شود به این معنی است که باتری کارایی خود را از دست داده است و یا یکی از دلایلی که گوشی هنگام کار با برنامه های مختلف هنگ می کند، عدم توانایی باتری در تأمین توان مورد نیاز است. با رعایت مواردی جزیی می توان عمر باتری های لیتیومی را افزایش داد. این توصیه ها برای اغلب باتری های لیتیومی کاربرد دارد و می توان از آنها برای نگهداری از باتری لپ تاپ و بعضی از دوربین های دیجیتالی نیز استفاده کرد.

ادامه مطلب…

35 بازدید کل ، 1 امروز

خرِ گنه کار

داستان کوتاه آبان ۱۰, ۱۳۹۵

خر گنه کار

روزی روزگاری یک شیر و یک پلنگ و یک سگ و یک خر در بیشه زاری می زیستند. از قضا آن سال بارانی نبارید. رودخانه خشک بود و مزرعه غبارآلود و غذایی وجود نداشت.

شیر غرّید: چرا همه چیز به هم ریخته است؟ چرا باران نمی بارد؟ چرا غذایی برای خوردن نداریم؟ شاید به این خاطر که یکی از ما مرتکب گناهی شده و خداوند از ما خشمگین است.

پلنگ گفت: آری، یکی از ما مرتکب گناهی شده است.

سگ گفت: حتماً همینطور است.

خر پیشنهاد داد: ما گناهانمان را خواهیم گفت تا خشم خداوند فرو بنشیند و برایمان باران بفرستد.

ادامه مطلب…

105 بازدید کل ، 30 امروز

تمرکز

داستان کوتاه مهر ۲۹, ۱۳۹۵

تمرکز

از عارف بزرگی پرسیدند: آیا پس از این همه دانش و فرزانگی، هنوز هم به ریاضت مشغولی؟

گفت: آری

گفتند: چگونه؟

گفت: وقتی غذا می خورم، فقط غذا می خورم و وقتی می خوابم، فقط می خوابم.

ادامه مطلب…

125 بازدید کل ، 31 امروز

توصیه هایی برای جویندگان کار

اطلاعات عمومی مهر ۲۵, ۱۳۹۵

توصیه هایی برای جویندگان کار

نامه ی استخدامی اوّلین گام برای تصاحب شغل است. به یاد داشته باشید که کارفرمایان روزانه هزاران نامه استخدامی و رزومه دریافت می کنند. هدف شما باید پیشی گرفتن از بقیه باشد. یک نامه ی استخدامی خوب می تواند شما را بهترین فرد برای شغل مورد نظر جلوه دهد.

ادامه مطلب…

135 بازدید کل ، 28 امروز

روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

اطلاعات عمومی مهر ۲۰, ۱۳۹۵

روش های متفاوت شستشوی اتومبیل
 1. برای برّاق شدن اتومبیل، آن را با نرم کننده ی مو دارای لانولین بشویید. با این روش، انگار اتومبیل خود را تازه واکس زده اید. ضمن آن که در هوای بارانی، باران به راحتی از روی آن رد شده، کمتر لک خواهد شد.
 2. شیشه ی جلوی ماشین را بعد از باران با نوشابه تمیز کنید. آمدن باران بعد از خشکی طولانی هوا، شیشه ی جلو اتومبیل را بسیار کثیف می کند. برای خلاص شدن از رگه ها و لکّه ها، مقداری نوشابه روی شیشه بریزید و برای محافظت از رنگ کاپوت، یک حوله در پایین شیشه پهن کنید. حباب های نوشابه جرم ها را پاک خواهد کرد. بعد از این مرحله، برای از بین بردن چسبندگی نوشابه و جلوگیری از جذب گرد و غبار، آن را از روی شیشه پاک کنید.
 3. چراغ های ماشین را با استفاده از شیشه شور و یک جفت جوراب کهنه ی زنانه برق بیندازید.
 4. شیشه های اتومبیل را با استفاده از دستمال مرطوب بچّه تمیز کنید.
 5. اگر برف پاک کن کثیف باشد، به جایِ تمیز کردن شیشه، از خود رگه برجا می گذارد. یک چهارم پیمانه آمونیاک را با یک پیمانه آب سرد مخلوط کنید. به آرامی تیغه های لاستیکی برف پاک کن را بلند کنید و دو طرف پره ها را با یک پارچه ی نرم آغشته به محلول، پاک و قبل از گذاشتن در جای خود با دستمال دیگر خشک کنید.
 6. از محلول فوق برای تمیزکردن شیشه ها استفاده کنید. محلول را به همان ترتیب آماده کنید و داخل قوطی پلاستیکی دردار بریزید. به محض کثیف شدن شیشه ها، با یک اسفنج آن را تمیز و با پارچه ای نرم خشک کنید.
 7. یک چهارم پیمانه جوش شیرین را داخل گالن آب بریزید و یک چهارم پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. تا نزدیکی سطح گالن، آب اضافه کنید. درِ آن را ببندید. خوب آن را تکان دهید و در جایی نگه دارید. موقع استفاده، ظرف را خوب تکان دهید و یک پیمانه از آن را داخل سطل آبی با گنجایش ۲ گالن بریزید. آب گرم اضافه کنید. خوب هم بزنید و از این محلول شوینده ی خانگی آماده استفاده کنید.
 8. در بسیاری از جادّه های خاکی، روی ماسه و خاک، روغن می ریزند تا گرد و غبار کمتری پخش شود. برای پاک کردن  این غبار روغنی از روی شیشه ی اتومبیل، کافیست از خامه تارتار استفاده کنید. آن را روی شیشه ریخته سپس با آب و صابون، تمیز و خشک کنید.
 9. بعد از شستن  اتومبیل، قبل از به حرکت درآوردن آن، با استفاده از یک پارچه ی نرم، آب اضافی را گرفته، بدنه ی ماشین را خشک کنید تا رگه های آب و لک روی ماشین باقی نماند.
 10. شستن اتومبیل زمانی که بدنه ی آن داغ است مثلاً بعد از رانندگی یا زمانی که در آفتاب بوده است، لکّه یا رسوب برجا می گذارد. هیچوقت ماشین را اینموقع تمیز نکنید.

140 بازدید کل ، 30 امروز

چند نکته مفید و فنّی درباره اتومبیل

اطلاعات عمومی مهر ۱۸, ۱۳۹۵

چند نکته مفید و فنی درباره اتومبیل
 • دلایل قاطی کردن گیربکس چیست؟

دنده روی دنده افتادن، کج و یا شکسته بودن ماهک ها

 • علّت بیرون زدن دنده ها چیست؟

خوردگی ماهک و میل ماهک و یا ضعیف شدن و خوردگی فنر و ساچمه ی میل ماهک

 • علّت بریدن پلوس چیست؟

بارگیری بیش از ظرفیت، هرزگردی (بکسباد) بیش از حد مخصوصاً روی زمین خیس و یا فشار بیش از حد هنگام گیر کردن در چاله یا گودال

 • علّت شکستن بلبرینگ چیست؟

شل یا سفت بودن آنها، گریس کاری نشدن بلبرینگ ها

 • علّت خالی شدن پدال ترمز زیر پا (با فشار کمی پدال به کف اتاق می رسد)؟

از بین رفتن لاستیک سیلندر اصلی (رفع مشکل: تعویض لاستیک سیلندر اصلی)

نشتی روغن از محلّ اتّصال لوله های فولادی و شیلنگ های لاستیکی (رفع مشکل: بعد از بازدید اتّصالات لوله ها، نشتی را برطرف کنید.)

وجود هوا در سیستم ترمز (رفع مشکل: سیستم را هواگیری کنید.)

 • تشخیص خرابی دینام

در حالی که خودرو روشن است، یکی از کابل های اتّصال باتری را قطع کنید، اگر خودرو خاموش شد، دینام عمل نکرده و خراب است.

 • دلایل سوختن دینام

بیش از حد شارژ کردن دینام – چسبیدن پلاتین – قطع و وصل رله دینام در زمان خاموش بودن موتور – چسبیدن پلاتین شارژ رله – خرابی بوش و بلبرینگ دینام.

 • در لحظه ای که لاستیک می ترکد چه باید کرد؟

در صورت ترکیدن لاستیک خودرو، مخصوصاً لاستیک جلو در سرعت های بالا، سریعاً پای خود را از روی گاز برداشته و هرگز ترمز نکنید و فرمان خود را محکم نگه دارید. چون هنگام ترکیدن لاستیک جلو، فرمان خودرو دچار انحراف شده و به سمت چپ یا راست منحرف می شود. در این حالت با برداشتن پا از روی پدال گاز، سرعت خودرو کم شده و باید خودرو را آهسته به طرف باند سمت راست هدایت کنید.

67 بازدید کل ، 1 امروز

راهنمای اقدامات بعد از تصادف رانندگی

اطلاعات عمومی مهر ۱۷, ۱۳۹۵

راهنمای اقدامات بعد از تصادف رانندگی

۱- اوّلین کاری که بعد از وقوع تصادف باید طرفین انجام دهند و خوشبختانه همه از آن اطّلاع دارند، تماس با ۱۱۰ است. وقتی شما با پلیس تماس می گیرید و آدرس محلّ وقوع تصادف را می دهید، نزدیکترین واحد راهنمایی و رانندگی، یک کارشناس تصادف پیش شما می فرستد تا مقصّر را تعیین کند.

نکته ضروری ۱:

اگر طرف مقابل شما مقصّر بود و به شما گفت خودش صافکاری، نقّاشی دارد یا فلان جا آشنا دارد یا خلاصه با این جمله های ابتکاری خواست به پلیس زنگ نزنید، به نفع تان است زیر بار نروید. چون طرف مقابل از این راه می خواهد در مصرف کوپن بیمه اش صرفه جویی کند و احتمالاً شما را به صافکاری می برد که با حدّاقل قیمت، اتومبیل شما را تعمیر کند. نهایتاً اگر همه چیز خیلی خوب پیش برود، بعید است از وضعیت صافکاری اتومبیل تان راضی باشید. پس بهتر است خسارت را از بیمه بگیرید و خودتان با خیال راحت بروید سراغ یک صافکار و نقّاش ماهر.

ادامه مطلب…

78 بازدید کل ، 0 امروز

توقیف خودرو توسّط جرثقیل راهور و مدارک مورد نیاز جهت ترخیص

اطلاعات عمومی مهر ۱۴, ۱۳۹۵

توقیف خودرو توسط جرثقیل راهور و مدارک مورد نیاز جهت ترخیص

عواملی که باعث توقیف خودرو با جرثقیل می شود:

 1. پارک در محلّ تابلو حمل توسّط جرثقیل (هر تابلو دارای حریم است، بطوریکه از تابلو به شعاع ۱۵ متر در حریم تابلو بوده و پارک در این حریم مساوی با حمل توسّط جرثقیل می شود.)
 2. پارک در حریم شیر آتشنشانی
 3. پارک در ایستگاه اتوبوس و حریم آن
 4. پارک خودرو شخصی در محلّ پارک معلولین و جانبازان که با تابلوهای خاص مشخص گردیده است.
 5. پارک روی خطّ عابر
 6. پارک در حریم کمتر از ۱۵ متر تقاطع ها
 7. پارک روی پل و جلوی پارکینگ ها

ادامه مطلب…

90 بازدید کل ، 0 امروز

روش تمیز کردن کامپیوتر

اطلاعات عمومی مهر ۱۰, ۱۳۹۵

روش تمیز کردن کامپیوتر

نحوه ی تمیز کردن فن های کامپیوتر

با یک تکّه پارچه ی تمیز و بدون پرز که کمی با الکل آغشته شده است، فن کیس و پره های آن را تمیز کنید. در مورد فن های کوچکتر مثل فن پردازنده که امکان تمیز کردن به این روش وجود ندارد، از یک گوش پاک کن مرطوب شده با الکل استفاده نمایید.

ادامه مطلب…

86 بازدید کل ، 33 امروز

شش ریزه کاری مهم در تمیز کردن خانه

اطلاعات عمومی شهریور ۲۲, ۱۳۹۵

شش ریزه کاری مهم در تمیز کردن خانه

تمیز کردن شیشه های کثیف، گردگیری لوازم منزل و شستشوی بهتر لباس ها روش های خاصی دارد که همه ی خانم های خانه دار به دنبال یادگیری و استفاده از آن هستند.

ادامه مطلب…

72 بازدید کل ، 24 امروز

نصب آسانسور و مخالفت یکی از واحدها با آن

اطلاعات عمومی شهریور ۱۲, ۱۳۹۵

نصب آسانسور و مخالفت یکی از واحدها با آن

اگر در ساختمانی سه طبقه، مالکین طبقه دوم و سوم بخواهند در جایی که قبلاً تعبیه شده، آسانسور نصب کنند ولی مالک طبقه اوّل مخالفت کرده و از پرداختن سهم هزینه های خود خودداری کند، چه باید کرد؟

ادامه مطلب…

90 بازدید کل ، 0 امروز

توصیه های ایمنی برای کنترل وسیله نقلیه قبل از سفر

اطلاعات عمومی شهریور ۱۱, ۱۳۹۵

توصیه های ایمنی برای کنترل وسیله نقلیه قبل از سفر
 1. حتماً سطح آب رادیاتور را بررسی نمایید.
 2. مخزن شیشه شور را بررسی و آب درون آن را تا نقطه ی معین پُر کنید.
 3. لاستیک ها را از نظر فرسودگی بررسی نمایید و در صورت فرسوده بودن و نداشتن عاج کافی، آنها را تعویض کنید.
 4. تنظیم باد لاستیک ها از عوامل مهمی است که حتماً باید بررسی شود، کم یا زیاد بودن باد لاستیک ها باعث بالارفتن مصرف سوخت و کشیدگی فرمان اتومبیل به طرفین می شود.
 5. درست عمل کردن سیستم ترمز و ترمزدستی از موارد بسیار مهمی است که شما باید حتماً به آن توجه داشته باشید. زیرا در جادّه ها و آزادراه ها به دلیل اینکه سرعت وسیله نقلیه از مناطق داخل شهر بیشتر است، ایمنی و سلامت سیستم ترمز از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر تجهیزات وسیله نقلیه به خوبی عمل نمی کند، سعی کنید قبل از آغاز سفرتان آنها را تعویض کنید. ترمزدستی را کنترل کنید و در صورت نیاز آن را رگلاژ نمایید.
 6. فرمان خودرو را از نظر نداشتن خلاصی و روان بودن و نداشتن پوسیدگی در قسمت های جعبه فرمان بررسی نمایید.
 7. بررسی تمام سیستم های روشنایی مثل چراغ های ترمز، دنده عقب، دینام، چراغ های عقب و جلو نور پایین و بالا، راهنما و چراغ های پشت صفحه کیلومتر بسیار اهمیت دارد. خرابی هر کدام از این قسمت ها می تواند در طول مسیر شما را دچار مشکل کند.
 8. لوله های روغن ترمز، سیلندرهای ترمز و اتّصالات ترمز را از نظر پوسیدگی یا خراشیدگی و نشتی بررسی نمایید. حتماً یدک قطعه هایی که احساس می کنید ممکن است دچار مشکل شوند را همراه داشته باشید.
 9. کارکرد صحیح و درست تسمه پروانه فنّی ماشین بسیار تأثیرگذار است و مرتّباً این قسمت از وسیله نقلیه خود را بررسی نمایید و همیشه حتّی هنگام تردّد در سطح شهر هم به این موضوع توجه داشته باشید.
 10. از پاک بودن سیستم سوخت رسانی اطمینان حاصل کنید. هواکش، توری، پمپ بنزین و لوله های بنزین را از باک به پمپ بنزین و از پمپ بنزین به کاربراتور بررسی نمایید. چون کوچکترین انسداد در این لوله ها می تواند بسیار خطرساز باشد.
 11. بازدید شمع ها، پلاتین، وایرها، درِ دلکو، چکش برق و کویل نیز اهمیت دارد.
 12. حتماً از سالم بودن قفل درب ها، کمربند ایمنی و قفل صندوق عقب اطمینان حاصل کنید.
 13. بوق، برف پاک کن، کیلومترشمار، دورسنج موتور، درجه بنزین و آب را چک کنید.
 14. همیشه لاستیک زاپاس را چک نمایید، جک و جعبه آچار و کمک های اوّلیه و کپسول آتشنشانی که از مهمترین وسایل ضروری در وسیله ی نقلیه هستند را فراموش نکنید.
 15. همراه داشتن پتو، چراغ قوه، طناب، شیشه ی آب و لوازم یدکی خودرو می تواند هنگام بروز مشکل یاریگر شما باشد.
 16. قبل از سفر وضعیت راه ها را از طریق رسانه های جمعی جویا شوید.

89 بازدید کل ، 30 امروز

 • دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

  دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

  با در شهریور ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  اپلیکیشن اندرویدِ های یو، ویژه خرید و فروش راحت و بی واسطه، منتشر شد.

 • روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  با در مهر ۲۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  برای برّاق شدن اتومبیل، آن را با نرم کننده ی مو دارای لانولین بشویید. با این روش، انگار اتومبیل خود را تازه واکس زده اید. ضمن آن که در هوای بارانی، باران به راحتی از روی آن رد شده، کمتر لک خواهد شد. شیشه ی جلوی ماشین را بعد از باران با نوشابه تمیز کنید. […]

 • توصیه هایی برای جویندگان کار

  توصیه هایی برای جویندگان کار

  با در مهر ۲۵, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  نامه ی استخدامی اوّلین گام برای تصاحب شغل است. به یاد داشته باشید که کارفرمایان روزانه هزاران نامه استخدامی و رزومه دریافت می کنند. هدف شما باید پیشی گرفتن از بقیه باشد. یک نامه ی استخدامی خوب می تواند شما را بهترین فرد برای شغل مورد نظر جلوه دهد.

 • تمرکز

  تمرکز

  با در مهر ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  از عارف بزرگی پرسیدند: آیا پس از این همه دانش و فرزانگی، هنوز هم به ریاضت مشغولی؟ گفت: آری گفتند: چگونه؟ گفت: وقتی غذا می خورم، فقط غذا می خورم و وقتی می خوابم، فقط می خوابم.

 • خر گنه کار

  خرِ گنه کار

  با در آبان ۱۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  روزی روزگاری یک شیر و یک پلنگ و یک سگ و یک خر در بیشه زاری می زیستند. از قضا آن سال بارانی نبارید. رودخانه خشک بود و مزرعه غبارآلود و غذایی وجود نداشت. شیر غرّید: چرا همه چیز به هم ریخته است؟ چرا باران نمی بارد؟ چرا غذایی برای خوردن نداریم؟ شاید به این […]