خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

تمرکز

داستان کوتاه مهر ۲۹, ۱۳۹۵

از عارف بزرگی پرسیدند: آیا پس از این همه دانش و فرزانگی، هنوز هم به ریاضت مشغولی؟

گفت: آری

گفتند: چگونه؟

گفت: وقتی غذا می خورم، فقط غذا می خورم و وقتی می خوابم، فقط می خوابم.

نکته:

آیا شما هم هنگام غذاخوردن می توانید تمام توجه تان را روی غذاخوردن و لذّت و مزه ی غذا معطوف کنید، یا اینکه معمولاً از افکار مربوط به گذشته و آینده آشفته اید و چون به خود می آیید، می بینید غذایتان تمام شده و جز امتلا و پری معده هیچ نفهمیده اید؟!

تمرکز واقعی یعنی اینکه اگر شما در طول روز به پنج فعّالیت مختلف مشغولید، در هر فعّالیت صرفاً به آن فکر کنید و از افکار مربوط به کارهای دیگر آسوده باشید. موفّقیت زندگی روزانه ی ما تماماً به میزان تمرکز ما بر امور روزانه ارتباط دارد.

اگر شما قادر باشید هنگام کار فقط روی کار خود، هنگام ورزش صرفاً روی انجام حرکات، هنگام مطالعه فقط روی موضوع کتاب و هنگام انجام فعّالیت هنری مانند موسیقی، نقّاشی، خطّاطی و… به فعّالیت هنری خود توجه و تمرکز کنید، عملاً موفّقیت شما به میزان چشمگیری افزایش می یابد.

تمام نوابغ جهان کسانی بودند که از قدرت تمرکز فوق العاده ای برخوردار بودند. آشفتگی و شوریدگی ذهنی، عملاً شما را به هیچ عنوان موفّق نمی کند. وقتی کار می کنید، به خانواده می اندیشید، وقتی در خانواده به سر می برید، از شغل خود نگرانید، وقتی ورزش می کنید، در اندیشه ی تحصیل هستید، و وقتی درس می خوانید، فکرتان هزار سو می رود. این عملاً اتلاف وقت و مؤثّر نبودن است.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

  

126 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

 • دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

  دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

  با در شهریور ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  اپلیکیشن اندرویدِ های یو، ویژه خرید و فروش راحت و بی واسطه، منتشر شد.

 • روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  با در مهر ۲۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  برای برّاق شدن اتومبیل، آن را با نرم کننده ی مو دارای لانولین بشویید. با این روش، انگار اتومبیل خود را تازه واکس زده اید. ضمن آن که در هوای بارانی، باران به راحتی از روی آن رد شده، کمتر لک خواهد شد. شیشه ی جلوی ماشین را بعد از باران با نوشابه تمیز کنید. […]

 • توصیه هایی برای جویندگان کار

  توصیه هایی برای جویندگان کار

  با در مهر ۲۵, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  نامه ی استخدامی اوّلین گام برای تصاحب شغل است. به یاد داشته باشید که کارفرمایان روزانه هزاران نامه استخدامی و رزومه دریافت می کنند. هدف شما باید پیشی گرفتن از بقیه باشد. یک نامه ی استخدامی خوب می تواند شما را بهترین فرد برای شغل مورد نظر جلوه دهد.

 • تمرکز

  تمرکز

  با در مهر ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  از عارف بزرگی پرسیدند: آیا پس از این همه دانش و فرزانگی، هنوز هم به ریاضت مشغولی؟ گفت: آری گفتند: چگونه؟ گفت: وقتی غذا می خورم، فقط غذا می خورم و وقتی می خوابم، فقط می خوابم.

 • خر گنه کار

  خرِ گنه کار

  با در آبان ۱۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  روزی روزگاری یک شیر و یک پلنگ و یک سگ و یک خر در بیشه زاری می زیستند. از قضا آن سال بارانی نبارید. رودخانه خشک بود و مزرعه غبارآلود و غذایی وجود نداشت. شیر غرّید: چرا همه چیز به هم ریخته است؟ چرا باران نمی بارد؟ چرا غذایی برای خوردن نداریم؟ شاید به این […]