خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

روش تمیز کردن کامپیوتر

اطلاعات عمومی مهر ۱۰, ۱۳۹۵

نحوه ی تمیز کردن فن های کامپیوتر

با یک تکّه پارچه ی تمیز و بدون پرز که کمی با الکل آغشته شده است، فن کیس و پره های آن را تمیز کنید. در مورد فن های کوچکتر مثل فن پردازنده که امکان تمیز کردن به این روش وجود ندارد، از یک گوش پاک کن مرطوب شده با الکل استفاده نمایید.

نحوه ی تمیز کردن صفحه نمایش

برای تمیز کردن مانیتورها و تلویزیون های LCD، از دستمال مخصوصی که موقع خرید در جعبه ی آنها موجود است استفاده کنید. توسّط این دستمال و یا نمونه هایی که برای همین منظور در بازار موجودند، می توانید صفحه نمایش را از گرد و خاک و اثرات انگشت پاک نمایید.

به یاد داشته باشید از اسپری کردن هر نوع مایع تمیزکننده شیشه و حتّی آب روی LCD پرهیز کنید و در زمان تمیز کردن، صفحه نمایش مانیتور حتماً خاموش باشد. از وارد کردن فشار روی صفحه در حین تمیز کردن آن پرهیز کنید، چون باعث سوختن پیکسل های صفحه نمایش می شود.

اگر از مانیتور CRT استفاده می کنید، می توانید توسّط کف های تمیزکننده که در قالب قوطی های فلزی فروخته می شوند، قاب و بدنه ی مانیتور را تمیز نمایید. کافیست مقداری کف را در محل بریزید و بعد از چند ثانیه با پارچه ای نرم و تمیز، آن را پخش کرده و سطح را تمیز نمایید، امّا دقّت کنید از این کف ها برای تمیز کردن شیشه ی مانیتور استفاده نکنید. در صورت عدم دسترسی به این کف های تمیزکننده می توانید از محلول آب ولرم و مایع ظرفشویی استفاده نمایید.

نحوه ی تمیز کردن صفحه کلید

یک راه ساده برای تمیز کردن صفحه کلید کامپیوترتان، وارونه کردن آن و ضربه زدن به پشت صفحه کلید برای بیرون افتادن آشغال ها، گلوله های پرز و مو و حتّی موادّ غذایی است.

بعد از آن، برای تمیز کردن فضای بین کلیدها از هوای فشرده استفاده کنید تا ذرّات کوچکتر به این ترتیب از صفحه کلید جدا و دور شوند. آن را یکبار از سمت راست و یکبار از سمت چپ در سراسر صفحه کلید بگیرید.

سپس می توانید توسّط یک گوش پاک کن مرطوب شده با الکل، فضای بین کلیدها و حتّی خود کلیدها را که چربی گرفته اند، تمیز کنید.

جالب است بدانید که طبق تحقیقات انجام شده، صفحه کلید کامپیوتر می تواند از شیر دستشویی و توالت فرنگی نیز آلوده تر باشد.

نحوه ی تمیز کردن ماوس

در حالی که سیم ماوس را از پشت کیس جدا کرده اید، پارچه ای را که در اختیار دارید، کمی به الکل آغشته نمایید و سطح زیرین و روی ماوس را تمیز کنید، امّا مراقب باشید که به زیر ماوس های نوری (Optical) که حسگر نوری آنجا واقع شده است، فشاری وارد نکنید که باعث خراب شدن آن شود.

در مورد ماوس های دارای غلتک (ماوس هایی که گوی دارند) درپوش زیر آن را باز کنید و گوی موجود را درآورید. گوی را زیر آب گرم بشویید و با پارچه ای بدون پرز، آن را خشک کنید و یا اینکه صبر کنید تا خوب خشک شود. دو محور موجود در داخل ماوس را نیز توسّط همان پارچه و یا یک عدد گوش پاک کن که با الکل مرطوب شده است، تمیز نمایید، سپس ماوس را وارونه کرده و تکان دهید تا کرک های آن بیرون بریزد. گوی را در محل خود قرار داده و درپوش آن را محکم کنید.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

 

94 بازدید کل ، 3 امروز

  

ارسال نظر

 • دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

  دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

  با در شهریور ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  اپلیکیشن اندرویدِ های یو، ویژه خرید و فروش راحت و بی واسطه، منتشر شد.

 • روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  با در مهر ۲۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  برای برّاق شدن اتومبیل، آن را با نرم کننده ی مو دارای لانولین بشویید. با این روش، انگار اتومبیل خود را تازه واکس زده اید. ضمن آن که در هوای بارانی، باران به راحتی از روی آن رد شده، کمتر لک خواهد شد. شیشه ی جلوی ماشین را بعد از باران با نوشابه تمیز کنید. […]

 • توصیه هایی برای جویندگان کار

  توصیه هایی برای جویندگان کار

  با در مهر ۲۵, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  نامه ی استخدامی اوّلین گام برای تصاحب شغل است. به یاد داشته باشید که کارفرمایان روزانه هزاران نامه استخدامی و رزومه دریافت می کنند. هدف شما باید پیشی گرفتن از بقیه باشد. یک نامه ی استخدامی خوب می تواند شما را بهترین فرد برای شغل مورد نظر جلوه دهد.

 • تمرکز

  تمرکز

  با در مهر ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  از عارف بزرگی پرسیدند: آیا پس از این همه دانش و فرزانگی، هنوز هم به ریاضت مشغولی؟ گفت: آری گفتند: چگونه؟ گفت: وقتی غذا می خورم، فقط غذا می خورم و وقتی می خوابم، فقط می خوابم.

 • خر گنه کار

  خرِ گنه کار

  با در آبان ۱۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  روزی روزگاری یک شیر و یک پلنگ و یک سگ و یک خر در بیشه زاری می زیستند. از قضا آن سال بارانی نبارید. رودخانه خشک بود و مزرعه غبارآلود و غذایی وجود نداشت. شیر غرّید: چرا همه چیز به هم ریخته است؟ چرا باران نمی بارد؟ چرا غذایی برای خوردن نداریم؟ شاید به این […]