خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

عالیِ توو خالی!

طنز آذر ۴, ۱۳۹۵

به هر چی نگاه می کنی، از هر کی می پرسی می گه عالیه! عالیِ عالی!

فاز ۱ : آقا این ماشین دستِ اوّله، تکِ تکه، اصلاً راه نرفته، مال یه خانم دکتر بوده، فقط صبح باهاش رفته مطب، پارک کرده توی گاراژ ساختمان، برگشته پارک کرده توی پارکینگ آپارتمان. ولی ماشین خودش گفت تا حالا چهار بار کف اش آسمونو دیده، برای همین چهار بار رفته صافکاری، رنگ رزی، تعویض دنده، چرخ، موتور و…

فاز ۲ : آقا این ماست هارو امروز آوردن؟… آره، تا هشتاد روز دیگه هم مهلت داره! حالا چرا روی تاریخ مصرفش خط خوردگی داره و اصلاً قابل خواندن نیست؛ فروشنده  نمی دونه، ولی خدا می دونه و ماست هم می دونه، چون خودش گفت: «مرا نخور، تاریخم گذشته، ترش کرده ام!»

فاز ۳ : ماشین جمع آوری زباله دیشب نصف آشغال ها را خالی کرد توی رودخانه! بعد هم آقای رفتگر پوشال های کهنه را بغل کرد و بدو بدو رفت ریخت توی آب! امّا نه به جدّ خودش، به اولاد پیغمبر، به هر که می شناخت و نمی شناخت قسم می خورد که اصلاً تا به حال چشمش به رودخانه ای در این اطراف نیفتاده!

فاز ۴ : درخت هایی را که شهرداری دیروز در پیاده رو خیابان کاشت، امروز در خانه همسایه بغلی دیده شد! آقای همسایه به سرِ هشت تا بچّه اش و پدر و مادر و مادر‌بزرگش قسم می خورد که آنها را از پسر عموی باغدارش خریده. آدم از پسر عمویش درخت را بخرد! آن هم چنار برای باغچه ی نیم‌ وجبی! حالا پسر عمو جرأت داره بگه بابا من یه دونه پیکان ندارم، کفشم عاریه س! آخه باغم کجا بود؟

فاز ۵ : بله، گزارش در همین جا به پایان می رسد. چون نیم تخت کفش بنده از جا کنده شد. همان کفشی که فروشنده می گفت: «مطمئن باشید آقا، سال ها برایتان کار می کند، جنسش عالی است! رد خورد ندارد. از چرم طبیعی گاو با دستگاه های مافوق عالی ساخته شده، مچاله اش هم کنید، خدای ناکرده صد بار زیر تریلری بروید و له و لورده شوید، خم به ابرویش نخواهد آمد، به نوه هایتان هم وفا خواهد کرد!» عجب کفش بی وفایی بودی، حدّاقل می گذاشتی زیر تریلری بروم، با هم خرد می شدیم، اینجوری حدّاقل روحم خیال می کرد به دست نوه هایم رسیده ای!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

 

43 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

 • روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  با در مهر ۲۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  برای برّاق شدن اتومبیل، آن را با نرم کننده ی مو دارای لانولین بشویید. با این روش، انگار اتومبیل خود را تازه واکس زده اید. ضمن آن که در هوای بارانی، باران به راحتی از روی آن رد شده، کمتر لک خواهد شد. شیشه ی جلوی ماشین را بعد از باران با نوشابه تمیز کنید. […]

 • توصیه هایی برای جویندگان کار

  توصیه هایی برای جویندگان کار

  با در مهر ۲۵, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  نامه ی استخدامی اوّلین گام برای تصاحب شغل است. به یاد داشته باشید که کارفرمایان روزانه هزاران نامه استخدامی و رزومه دریافت می کنند. هدف شما باید پیشی گرفتن از بقیه باشد. یک نامه ی استخدامی خوب می تواند شما را بهترین فرد برای شغل مورد نظر جلوه دهد.

 • تمرکز

  تمرکز

  با در مهر ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  از عارف بزرگی پرسیدند: آیا پس از این همه دانش و فرزانگی، هنوز هم به ریاضت مشغولی؟ گفت: آری گفتند: چگونه؟ گفت: وقتی غذا می خورم، فقط غذا می خورم و وقتی می خوابم، فقط می خوابم.

 • توقیف خودرو توسط جرثقیل راهور و مدارک مورد نیاز جهت ترخیص

  توقیف خودرو توسّط جرثقیل راهور و مدارک مورد نیاز جهت ترخیص

  با در مهر ۱۴, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  عواملی که باعث توقیف خودرو با جرثقیل می شود: پارک در محلّ تابلو حمل توسّط جرثقیل (هر تابلو دارای حریم است، بطوریکه از تابلو به شعاع ۱۵ متر در حریم تابلو بوده و پارک در این حریم مساوی با حمل توسّط جرثقیل می شود.) پارک در حریم شیر آتشنشانی پارک در ایستگاه اتوبوس و حریم […]

 • راهنمای اقدامات بعد از تصادف رانندگی

  راهنمای اقدامات بعد از تصادف رانندگی

  با در مهر ۱۷, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  ۱- اوّلین کاری که بعد از وقوع تصادف باید طرفین انجام دهند و خوشبختانه همه از آن اطّلاع دارند، تماس با ۱۱۰ است. وقتی شما با پلیس تماس می گیرید و آدرس محلّ وقوع تصادف را می دهید، نزدیکترین واحد راهنمایی و رانندگی، یک کارشناس تصادف پیش شما می فرستد تا مقصّر را تعیین کند. […]