خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

ویژگی های صندلی اداری مناسب چیست؟

اطلاعات عمومی آذر ۲, ۱۳۹۵

اسکی، دوچرخه سواری و کوهنوردی همگی فعالیت های ورزشی سنگینی هستند که به بدن ما فشار وارد می آورند. اما علاوه بر اینها، فعالیت ساده ای همچون نشستن روی صندلی هم می تواند چنین تاثیری داشته باشد. اگر صندلی ای که شما برای انجام کارهای روزمره تان روی آن می نشینید، مناسب نباشد، در بلندمدت دچار کمردرد، خستگی چشم و درد گردن خواهید شد.

حتی ممکن است باعث شود، دچار ضایعاتی مانند قوز کمر شوید. به همین دلیل، یافتن صندلی مناسب برای ساختار بدنی تان، اهمیت زیادی در سلامتی و بازدهی کاریتان خواهد داشت. در ادامه به مهم ترین ویژگی های یک صندلی اداری مناسب اشاره می کنیم:

۱) پشتی صندلی
قسمت پشتی صندلی باید بین ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر پهنا داشته و همچنین باید با قوس طبیعی ستوان فقرات بدن همخوانی داشته باشد.

۲) ارتفاع صندلی
ارتفاع صندلی باید به سادگی قابل تنظیم باشد تا بتوان راحت روی صندلی نشست؛ به نحوی که پاهایتان صاف روی زمین قرار گیرد. زانوها زاویه ی ۹۰ درجه داشته و به موازات مفصل ران باشند.

۳) دسته ها
دسته های صندلی با فراهم کردن تکیه گاه برای دستان شما باعث می شوند هنگام کار کردن، شانه هایتان در وضعیت استراحت باشند. همچنین ارتفاع آنها برای کاربران مختلف باید قابل تنظیم باشد.

۴) کمرگاه
تکیه گاه قسمت کمر در صندلی اداری اهمیت زیادی دارد. نشستن طولانی مدت بدون اینکه قوس کمر تکیه گاه مناسبی داشته باشد سبب ایجاد قوز می شود.

۵) نشیمن گاه
عمق و عرض نشیمن صندلی، بسیار مهم است. معمولاً عرض بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر، عرض استاندارد نشیمن گاه صندلی است. عمق فاصله ی میان قسمت جلو تا کمرگاه صندلی هم باید به اندازه ی کافی باشد تا زمانی که کاربر به پشتی صندلی تکیه داده، پاهایش وضعیت مناسبی داشته باشند.

۶) مفصل گردان
صندلی باید به راحتی بچرخد تا فرد بتواند بدون کش آمدن بدنش به نقاط مختلف میز دسترسی داشته باشد.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

87 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

 • دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

  دانلود رایگان اپلیکیشن اندروید های یو

  با در شهریور ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  اپلیکیشن اندرویدِ های یو، ویژه خرید و فروش راحت و بی واسطه، منتشر شد.

 • روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  روش های متفاوت شستشوی اتومبیل

  با در مهر ۲۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  برای برّاق شدن اتومبیل، آن را با نرم کننده ی مو دارای لانولین بشویید. با این روش، انگار اتومبیل خود را تازه واکس زده اید. ضمن آن که در هوای بارانی، باران به راحتی از روی آن رد شده، کمتر لک خواهد شد. شیشه ی جلوی ماشین را بعد از باران با نوشابه تمیز کنید. […]

 • توصیه هایی برای جویندگان کار

  توصیه هایی برای جویندگان کار

  با در مهر ۲۵, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  نامه ی استخدامی اوّلین گام برای تصاحب شغل است. به یاد داشته باشید که کارفرمایان روزانه هزاران نامه استخدامی و رزومه دریافت می کنند. هدف شما باید پیشی گرفتن از بقیه باشد. یک نامه ی استخدامی خوب می تواند شما را بهترین فرد برای شغل مورد نظر جلوه دهد.

 • تمرکز

  تمرکز

  با در مهر ۲۹, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  از عارف بزرگی پرسیدند: آیا پس از این همه دانش و فرزانگی، هنوز هم به ریاضت مشغولی؟ گفت: آری گفتند: چگونه؟ گفت: وقتی غذا می خورم، فقط غذا می خورم و وقتی می خوابم، فقط می خوابم.

 • خر گنه کار

  خرِ گنه کار

  با در آبان ۱۰, ۱۳۹۵ - 0 نظرات

  روزی روزگاری یک شیر و یک پلنگ و یک سگ و یک خر در بیشه زاری می زیستند. از قضا آن سال بارانی نبارید. رودخانه خشک بود و مزرعه غبارآلود و غذایی وجود نداشت. شیر غرّید: چرا همه چیز به هم ریخته است؟ چرا باران نمی بارد؟ چرا غذایی برای خوردن نداریم؟ شاید به این […]