10 روز به مدت اعتبار اینترنت مشترکان اضافه شد

10 روز به مدت اعتبار اینترنت مشترکان اضافه شد

در پی قطعی اینترنت در روزهای اخیر، 10 روز به مدت اعتبار اینترنت مشترکان اضافه شد. وزیر ارتباطات پیش از این اعلام کرده بود به اپراتورها ابلاغ کرده ایم که مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته ها اضافه کنند. او همچنین از جبران خسارت استارت آپ ها و شرکت های نوپا در زمینه فعالیت های اینترنتی سخن به میان آورده بود. آذری جهرمی در این باره از مصوبه دولت برای جبران خسارت ها یاد کرده بود. حالا در اوّلین اقدام از سوی شرکت مخابرات ایران اعلام شده است که 10 روز به مدت اعتبار تمام مشترکان اضافه کردیم و مانده اعتبار آنها به آذرماه منتقل می شود.

سید مجید صدری درباره برنامه های شرکت مخابرات برای جلوگیری از متضررشدن مشترکان اینترنت به واسطه قطعی اینترنت طی روزهای گذشته گفت: در چند روز گذشته اختلال هایی در حوزه اینترنت به وجود آمد و مشترکان ما متضرر شدند. وی گفت: برای اینکه بخشی از این ضرر را جبران کنیم، چند کار انجام دادیم. یکی بحث مانده اف یو پی (FUP) (میزان مصرف ماهانه) مشترکان بود که هرماه هرقدر از بسته های خود استفاده نمی کردند، باقیمانده این بسته ها صفر می شد، ما به خاطر اینکه مشترکان متضرر نشوند، مانده اف یو پی (FUP) ماه قبل را به ماه جاری انتقال دادیم تا مشترکان بتوانند در این ماه از مانده بسته اینترنت خود استفاده کنند. وی گفت: یک اقدام دیگر این است که 10 روز به مدت اعتبار تمام مشترکان اضافه کردیم که بتوانند از بسته های خود استفاده کنند یعنی 10 روز به مدت اعتبار قرارداد تمام مشترکان اضافه شده  است. صدری اضافه کرد: امیدواریم مشترکان از کیفیت خدمات ما راضی باشند.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات پیش از این درباره خسارات واردشده به شرکت های استارت آپی و امکان جبران آن گفت: برآوردهای تقریبی در جامعه منعکس شده اما ما هنوز برآورد دقیقی نداریم. باید جلساتی با اتحادیه کسب و کارهای نوپا و نظام صنفی رایانه ای برگزار کنیم و برآوردهای دقیق استخراج شود. جبران خسارت شرکت ها با مصوبات دولت قابل پیگیری است اما مهم این است که بتوان نحوه برآورد خسارت را استخراج کرد.

گزارش خراسان حاکی است، در پی قطعی اینترنت و اشکالاتی که برای برخی کسب و کارها به وجود آمده است، دیروز رضا الفت نسب عضو هیأت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی به ایسنا گفته بود: امیدواریم که این موضوع هر چه سریعتر حل و فصل شود، زیرا اگر بخواهد ادامه دار باشد کار ما سخت می شود.

اینترنت چه کسانی زودتر وصل می شود؟

با اتصال تدریجی برخی مشترکان در نقاط مختلف کشور به اینترنت ثابت، سؤال اینجاست که کدام کاربران زودتر از دیگران به اینترنت دسترسی پیدا می کنند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وزارت ارتباطات وصل شدن تدریجی اینترنت در برخی استان ها را تأیید کرده و طبق بررسی ها خطوط ADSL مشترکان حقوقی وصل شده و به زودی اینترنت مشترکان حقیقی و خانگی نیز وصل خواهد شد. همچنین تا عصر روز گذشته استان های البرز، ایلام، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، یزد، همدان، اردبیل، سمنان، زنجان، گلستان و چهارمحال و بختیاری به اینترنت جهانی وصل شدند.