6 ترفند برای خریدن راحت تر گوشی جدید

فوت و فن 1398/07/05 1398/07/05


هفته های اخیر کولاک معرفی گوشی های هوشمند جدید بوده است. اپل، فروش آیفون جدید خود را در دنیا شروع کرده، سامسونگ با گوشی Note10 خود خودنمایی می کند و هوآوی هم قدرتمندترین گوشی های خود را معرفی کرده است. اما یکی از مشکلات جهانی علاقمندان به فناوری پیداکردن پول برای خریدن گوشی جدید است. خیلی ها تلاش می کنند بخشی از این مشکل را با فروختن گوشی قدیمی جبران کنند. اما چطور می توانید این کار را بهتر انجام دهید تا در موقع فروختن گوشی خودتان کمتر ضرر کنید؟ مجله سی نت به تازگی راهکارهایی را برای این مسأله معرفی کرده است.

 1. از اوّل به فکر فروختن باشید!
  از زمانی که یک گوشی جدید می خرید یادتان باشد روزی مجبور می شوید آن را برای خریدن گوشی جدید بفروشید! به همین خاطر از همان زمان حواستان باید به چند سال بعد باشد. یکی از مهمترین مواردی که هر خریدار گوشی دست دوم به آن توجه می کند سالم بودن وضعیت ظاهری گوشی است. همیشه گوشی را با کاور و کیس های مناسب استفاده کنید. سعی کنید کاورهایی برای گوشی بگیرید که از کناره ها، حاشیه ها و بدنه گوشی محافظت کنند. حتماً محافظ صفحه نمایش بخرید و روی نمایشگر گوشی نصب کنید تا کمتر دچار خش شود.
 2. گوشی را تمیز نگه دارید.
  سعی کنید به صورت هفتگی بدنه گوشی را تمیز کنید و گردوغبارها را پاک و از بین ببرید. به تمیزی و نگهداری گوشی اهمیت دهید تا هنگام فروش، لبه های آن ضربه ندیده باشند؛ رنگ گوشی هنوز برق بزند و صفحه نمایش کیفیت اولیه خود را داشته باشد. یادتان باشد گوشی قدیمی شما برای فردی دیگر یک گوشی تمام عیار است که زندگی اش را بهتر می کند. خیلی ها برای یک گوشی قدیمی اما تمیز حاضرند مبلغ بیشتری بپردازند.
 3. محافظ صفحه را عوض کنید.
  محافظ های صفحه نمایش به مرور زمان دچار خش می شوند. اگر قصد فروختن گوشی قدیمی تان را برای خرید گوشی جدید دارید، خریداران روی صفحه نمایش حساسیت بالایی دارند. بنابراین، بهتر است محافظ صفحه نمایش قدیمی گوشی را دور انداخته و با یک هزینه پایین و ناچیز، یک محافظ صفحه نمایش جدید خریداری و نصب کنید. همین کار را برای کاور هم انجام دهید. نصب یک محافظ صفحه نمایش و کاور جدید روی گوشی و بعد عکس گرفتن از آن و گذاشتن آن روی سایت های فروش شانس شما را بیشتر می کند.
 4. حفظ تجهیزات گوشی
  این روزها تجهیزات همراه گوشی اهمیتی اندازه خود آن دارند. هدفون، شارژر و سیم شارژ و انتقال اطلاعات اصلی گوشی ها بسیار گران شده اند و به همین خاطر همه دوست دارند گوشی با تجهیزات اصلی و سالم خریداری کنند. بهتر است هنگامیکه یک گوشی جدید می خرید، جعبه، دفترچه راهنما و تمام لوازم همراه آن را تمیز و در یک جای مطمئن نگه دارید تا زمان فروش آن فرابرسد.
  برخی از کاربرانی که در خرید و فروش گوشی مهارت دارند، وقتی یک گوشی جدید می خرند، دست به هدفون و شارژر آن نزده و از هدفون و شارژر قدیمی خود استفاده می کنند.
 5. گوشی تان را تمیز کنید.
  پیش از فروختن گوشی قدیمی بهتر است آن را برای خریدار جدید آماده کنید. هرچه گوشی قدیمی شما تمیزتر باشد نظر خریداران بیشتری را جلب می کند؛ چه بخواهید گوشی را به یک آشنا بفروشید و چه بخواهید در سایت های خرید و فروش گوشی آگهی کنید.
 6. تعمیر قبل از فروش
  گوشی ای که بخشی از آن خراب شده خیلی ها را ناراضی می کند. گاهی اوقات تعمیر یک قطعه خراب شده گوشی می تواند ارزش آن را داشته باشد تا خریدار جدید گوشی تمیز گیرش بیاید.
  اگر درگاه هدفون خراب شده یا بلندگوها خاک گرفته و صدای خوبی ندارند، با کمی هزینه و تعمیر آنها می توانید دوباره گوشی را به وضعیت عادی برگردانید. البته شرط انصاف حکم می کند که به خریدار بگویید که مثلاً صفحه نمایش یا پورت هدفون گوشی تعمیر شده است.

بدون برچسب

71 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر