پرش به محتوا

جستجوی سریع در کروم

مرورگر کروم امکانات زیادی را به صورت مخفی در خود جای داده که اطلاع داشتن از آنها می تواند سرعت وبگردی و لذت انجام آن را برای شما افزایش دهد.

یکی از قابلیت های مخفی، جستجو در گوگل برای یک عبارت خاص در صفحه وب در حال مشاهده است. به عنوان مثال فرض کنید در های یو بلاگ مشغول خواندن یک خبر علمی هستید و با واژه ای علمی مواجه می شوید که معنای آن را نمی دانید یا قصد دارید اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب کنید. ساده ترین و سریع ترین روشی که برای جستجوی این عبارت در گوگل وجود دارد استفاده از ترفند مخفی در کروم به این شرح است:

  1. متن یا عبارت مورد نظر را با نشانگر ماوس به حالت انتخاب درآورده و با عملیات کشیدن و رها کردن، آن را به نوار آدرس مرورگر انتقال دهید.
  2. به همین راحتی، متن مورد نظر به نوار آدرس منتقل شده و عملیات جستجو به دنبال آن به صورت خودکار اجرا می شود و صفحه گوگل با فهرستی از نتایج برای شما نمایش داده می شود.

نکته: همانطور که می دانید تایپ هر عبارتی در نوار آدرس مرورگر کروم و فشار کلید اینتر، جستجو به دنبال آن عبارت در گوگل را به همراه دارد. حالا چنانچه می خواهید یک عبارت را به این روش جستجو کنید اما نتایج جستجو در تب جدیدی نمایش داده شود کافیست پیش از فشار کلید اینتر، کلید Alt را نیز فشار داده و همزمان کلید اینتر را فشار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با های یو پیامک خیالتان از تبلیغات راحت است
This is default text for notification bar