پرش به محتوا

ردیابی هوشمندهای اندرویدی

ردیابی هوشمندهای اندرویدی

ازجمله امکاناتی که برای حفاظت دستگاه های هوشمند طراحی شده، ردیابی آنلاین آنها در شرایط مختلف است. به عنوان مثال ممکن است تلفن همراهتان را گم کنید، به سرقت برود یا حتی آن را در منزل یا محل کارتان قرارداده و فراموش کنید کجاست! در این شرایط استفاده از قابلیت ردیابی دستگاه یا دیگر امکانات طراحی شده در آن همچون پاک کردن اطلاعات، قفل کردن دستگاه یا فعالسازی صدای زنگ آن می تواند شما را در پیداکردن آن یاری کند.

خوشبختانه سیستم عامل اندروید نیز با استفاده از حساب کاربری گوگل این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد و برای فعالسازی یا ردیابی دستگاه هوشمند خود در هر لحظه می توانید از روش زیر کمک بگیرید:

  1. پیش از هر چیز مطمئن شوید یک حساب کاربری گوگل در دستگاه خود وارد کرده اید. (در اغلب موارد کاربران برای دسترسی به سرویس گوگل پلی و دیگر سرویس های اندرویدی باید این حساب را ایجاد و آن را در دستگاه فعال کرده باشند.)
  2. از فهرست برنامه ها روی Settings فشارداده و در بخش Security روی Device Administrators فشاردهید.
  3. علامت چک مارک مقابل گزینه Android Device Manager را فعال کرده و در پنجره هشدار به نمایش درآمده نیز گزینه Activate را برای تأیید عملیات فشاردهید.
  4. از حالا به بعد امکانات مربوط به ردیابی و مدیریت دستگاه از راه دور فعال شده و برای استفاده از این امکانات کافیست با استفاده از مرورگرهای اینترنتی به حساب کاربری خود در سایت گوگل واردشده و در کادر جستجوی گوگل عبارت Where is my phone را واردکنید. (برای ورود مستقیم به بخش مدیریت دستگاه های اندرویدی می توانید از لینک زیر کمک بگیرید:)
    https://google.com/android/devicemanager
  5. با تایپ عبارت ذکرشده در کادر جستجو مشاهده خواهید کرد که در عرض چند ثانیه، موقعیت جغرافیایی دستگاه شما روی نقشه گوگل به نمایش درآمده و ابزارهایی برای حذف اطلاعات، قفل کردن دستگاه یا فعالسازی پخش زنگ دستگاه نیز در اختیار شما قرار می گیرد.

نکته: چنانچه قابلیت مکان یابی را در دستگاه خود غیرفعال کرده اید باید پس از مراجعه به بخش تنظیمات دستگاه روی حساب کاربری گوگلی که در دستگاه وارد کرده اید فشارداده و در بخش Location Settings گزینه Let Google apss access your location را فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش سریع فروش با های یو پیامک
This is default text for notification bar