پرش به محتوا

سرعت گیرهای ویندوزی

سرعت گیرهای ویندوزی

بسیاری از کاربران ممکن است پس از روشن کردن رایانه ویندوزی خود زمان زیادی را برای اجرای کامل پردازش های همراه با ویندوز (برنامه های استارت آپ) صرف کنند.

در این شرایط کاربران همواره به دنبال روشی برای رفع مشکل یا شناسایی نرم افزاری هستند که کاهش سرعت بوت را به همراه دارد و در بسیاری از موارد نیز در این کار ناموفق بوده و با انتخاب آخرین راه حل، نصب مجدد ویندوز را در پیش می گیرند. شما در چنین شرایطی چه راهکاری را مورد استفاده قرار می دهید؟ آیا می دانید ویندوز برای کاربران حرفه ای خود ابزاری را آماده کرده که با استفاده از آن به راحتی می توانند مدت زمان اختصاص یافته به هر پردازش برای اجرای اولیه همراه با بوت سیستم عامل را بررسی کنند؟

روش اوّل: کم، متوسط و زیاد

  1. برای استفاده از این روش کافیست کلیدهای Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید یا روی بخشی خالی از نوار وظیفه ویندوز (Taskbar) کلیک راست کرده و گزینه Start Task Manager را انتخاب کنید.
  2. به تب Startup مراجعه کنید.
  3. ضمن مشاهده فهرست پردازش های اجراشده همراه با بوت سیستم عامل، ستون Startup impact را مشاهده کنید. در مقابل نام هر پردازش در این ستون مقدار Low, Medium, High درج شده که معرف زمان اختصاص یافته به هر پردازش برای اجرای کامل هنگام بوت سیستم عامل است. پردازش های دارای مقدار High در این بخش می توانند گزینه های مشکل ساز در سرعت روشن شدن رایانه شما باشند.

روش دوم: گزارش دقیق بر حسب میلی ثانیه

  1. روش انجام کار همچون روش قبلی است و باید مراحل 1 و 2 را تکرار کنید.
  2. روی عنوان یکی از ستون ها (مثلاً Startup impact) کلیک راست کرده و گزینه CPU at startup را انتخاب کنید تا این ستون نیز به ستون های نمایش داده شده اضافه شود.
  3. همانطور که مشاهده می کنید میزان زمان اختصاص یافته به هر پردازش برای اجرای کامل هنگام بوت سیستم عامل بر حسب میلی ثانیه نمایش داده می شود که این اطلاعات دقیق می تواند به خوبی شما را در شناسایی و غیرفعال کردن پردازش های مشکل ساز یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با های یو پیامک خیالتان از تبلیغات راحت است
This is default text for notification bar