پرش به محتوا

صدور 3800 اینماد بی ستاره

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تعداد اینمادهای بدون ستاره صادرشده را 3800 اعلام و پیش بینی کرد این روند در نیمه اوّل امسال (1401) دوبرابر خواهد شد. بنابر آنچه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرده است، پس از ابلاغ اجرای الزام دریافت اینماد از سوی پذیرندگان پرداخت یارها و تقریباً تمامی کسب و کارهایی  که درگاه پرداخت دارند، اینماد بدون ستاره به عنوان راهکار پیشنهادی بخش خصوصی برای کسب و کارهای خرد مطرح و پس از برگزاری جلسات کارشناسی بین مرکز تتا، بانک مرکزی، شرکت شاپرک و بخش خصوصی با محوریت سازمان نظام صنفی رایانه ای، نهایی و به عنوان بخشی از تدابیر مشترک جهت اجرای بهینه الزام اینماد برای پرداخت یارها طی اطلاعیه رسمی در شهریور ماه منتشر شد.

اینماد بدون ستاره درواقع فرآیند ساده شده اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب و کارهای خرد است که به عنوان اوّلین تجربه مجوز ثبت محور در کشور صرفاً با احراز هویت و دامنه عملیاتی شده و ظرف چند دقیقه قابل دریافت است. البته به منظور مدیریت ریسک ناشی از انجام نشدن احرازهای دیگر در فرآیند اصلی اینماد و جلوگیری از بروز تخلفات و کلاهبرداری های گسترده، کسب و کار خرد به گونه ای تعریف شد که تعداد و مجموع مبلغ تراکنش های آن در ماه به ترتیب کمتر از 50 عدد و 50 میلیون تومان باشد و این موضوع به صورت سیستمی کنترل می شود.

طبق گزارش مرکز تتا، تاکنون بیش از 3800 اینماد بدون ستاره اعطا شده که اکثر این کسب و کارهای خرد تا قبل از آن از امکان ثبت و استفاده از مزایای داشتن مجوز قانونی محروم بودند اما با استفاده از قابلیت ثبت اینماد بدون ستاره توانسته اند از مزایای مجوز قانونی نزد یک مرجع حاکمیتی نیز بهره مند شوند که همانا این مهم هدف مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش سریع فروش با های یو پیامک
This is default text for notification bar