کتاب اختراع هوگو کابره اثر برایان سلزنیک

کتاب اختراع هوگو کابره اثر برایان سلزنیک

قصه رمان در دهه 1930 اتفاق می افتد و درباره پسربچه یتیمی به نام هوگو است که در میان دیوارهای ایستگاه شلوغی در شهر پاریس زندگی می کند.

هوگو با عمویش زندگی می کند و مجبور است ساعت این ایستگاه را تنظیم کند. با وجود این او به فکر تکمیل کردن کار ناتمامی است که پدرش نتوانسته آن را انجام دهد؛ ساخت آدم آهنی با استفاده از قطعات ساعت. نویسنده و تصویرگر کتاب اختراع هوگو کابره، که بیشتر از دو سال برای خلق آن وقت گذاشته ژانر جدیدی را خلق کرد به نام: سینما رمان.

در این ژانر بخش هایی از کتاب با تصویرسازی ها تکمیل می شود و هیچ نوشته ای وجود ندارد. صفحات زیادی از کتاب را تصاویر سیاه و سفیدی تشکیل می دهد و نبود این تصاویر درک روایت رمان را با مشکل مواجه می کند.

این کتاب افتخارات زیادی کسب کرده، هم برنده مدال کلدکات 2008 شده و هم نامزد جایزه کتاب ملی آمریکا. پرفروش ترین و بهترین کتاب مصور نیویورک تایمز 2007 هم بوده و جایزه Nene سال 2012 را نیز برده است. اختراع هوگو کابره سال 1391 در ایران هم برنده نشان طلای لاک پشت پرنده شده است.

این اثر آنقدر جذاب بود که مارتین اسکورسیزی، یکی از بهترین کارگردانان تاریخ سینما در سال 2011 تصمیم گرفت براساس آن فیلم سینمایی بسازد و درنهایت هم فیلمش توانست شش جایزه اسکار را به خودش اختصاص دهد.

نویسنده: برایان سلزنیک

این کتاب را می توانید با ترجمه ی رضی هیرمندی، اکنون از دیجی کالا خریداری کنید.

کتاب اختراع هوگو کابره اثر برایان سلزنیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *